Niewygodne.info – Polska jest coraz silniejsza, a to oznacza, że coraz częściej będzie atakowana. Najłatwiej oskarżyć o Holocaust

Silna Polska mająca własne zdanie, większą armię oraz zdrową gospodarkę przyciągającą ludzi, którzy kiedyś musieli stąd wyjeżdżać, nie jest dziś na rękę nikomu. W interesie Niemiec, Rosji czy Izraela leży raczej zachowanie dotychczasowego status quo. Skoro nie można tego uczynić za pomocą twardej siły (jeszcze), to trzeba wykorzystać wszystkie inne sposoby. Stosunkowo najłatwiej oskarżyć o współodpowiedzialność za zbrodnie Holocaustu, a obronę naszego dobrego imienia nazwać „kwestionowaniem Shoah”. Z takim krajem nikt nie chce robić interesów.

Ostatnie tygodnie pokazały nam dobitnie, że nie wielu naszych sąsiadów – by nie powiedzieć: sojuszników – będzie próbowało zdyskredytować nas w oczach międzynarodowej opinii publicznej. Uwarunkowania historyczne sprawiają, że najłatwiej zrobić to za pomocą oskarżenia o współodpowiedzialność za nazistowskie zbrodnie popełnione przez Niemców w trakcie II wojny światowej, a każdą próbą obrony naszego dobrego imienia nazwać „kwestionowaniem Holocaustu”.


Jeśli ponad 70 lat po wojnie, kraj który uratował najwięcej Żydów, który jako jedyny na świecie pomagał Żydom w sposób instytucjonalny („Żegota”), którego obywatele najczęściej byli honorowani odznaczeniem „sprawiedliwy wśród narodów świata”, musi się tłumaczyć, że obozy były niemieckie, to jasnym jest, że coś idzie nie tak. Niestety mało kto dostrzega, że oskarżanie Polaków o współudział w Holocauście nie jest celem samym w sobie, lecz tylko narzędziem do uzyskania określonego celu, którym jest istotne osłabienie roli Polski na arenie międzynarodowej.

 


Fakty są takie, że z Polską mającą własne zdanie, większą armię oraz zdrową gospodarkę trzeba by było się liczyć. Co oczywiście nie jest na rękę nikomu dookoła. Zarówno Niemcy, jak i Rosja czy Izrael (ale również inne państwa) mają w naszym kraju pewne interesy. Ich realizacja może być jednak zagrożona, gdy okaże się, że stoi to w sprzeczności z interesami Polski, która potrafi wyartykułować swój punkt widzenia. 

Źródło: http://niewygodne.info.pl/artykul8/04281-Silna-Polska-bedzie-czesciej-atakowana.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *