Nowa inicjatywa w Wolicy – „Aktywni Razem”

wolica

W dniu 28.11.2015 w budynku OSP w Wolicy odbyło się zebranie w sprawie założenia Stowarzyszenia połączone ze spotkaniem Andrzejkowym. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Wójt Artur Chomiuk wraz ze swoim zastępcą panem Michałem Rolą z małżonką. Dzięki pomocy i zachęcaniu panów wypełnione zostały wszystkie dokumenty związane z założeniem Stowarzyszenia. Wybrany został Zarząd oraz Komisja rewizyjna. Mimo naszych obaw udało się zebrać odpowiednia ilość chętnych osób i sprawnie przeprowadzić wszystkie głosowania. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie przedstawicielom Gminy Abramow oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania Stowarzyszenia pod nazwa „Aktywni Razem „.

Tekst i zdjęcie Jolanta Szczerba

Komentarze do: “Nowa inicjatywa w Wolicy – „Aktywni Razem”

 1. baniak

  Zaszczycił? Wójt? A nie to przypadkiem tak, że wójt jest przez nas – lud pracujący miast i wsi – opłacany z naszych ciężko zarobionych pieniędzy i ma obowiązek stawiać się na spotkania wyżej wymienionego ludu, jeśli zostanie o to poproszony?

  Reply
 2. mm

  Szkoda że pan wójt ma czas tylko dla Wolicy bo do PAŃ SENIOREK Z DĘBIN czasem nie dysponuje.To chyba brak szacunku i godnego traktowania mieszkańców innych sołectw.

  Reply
 3. pewnapolka

  Nie rozumiem dlaczego ktoś tak bardzo czepia się szczegółu jakim jest napisanie ” zaszczycił nas ” . Czy to aż takie ważne ? Chodzi o inicjatywę , o to , że coś się dzieje i Panie chcą być ‚Aktywne razem ‚ .

  Reply
 4. Paweł O.

  Tak naprawdę, każda inicjatywa społeczna w gminie jest czymś pozytywnym. Gdy patrzymy na to ze strony osoby biernej to możemy dostrzegać jakieś minusy, szemrane interesy itd. ale zachęcam do wzięcia udziału w jakiejkolwiek inicjatywie społecznej i zobaczycie jak trudno w tych pokręconych czasach znaleźć czas na taki rodzaj działalności. Także im więcej naszych abramowów, aktywnych razem, stowarzyszeń inicjatyw społecznych gminy abramów, klubów sportowych tym lepiej. A tak z drugiej strony teraz pan wójt będzie miał stowarzyszenie, z którym będzie chciał współpracować, bo ze stowarzyszeniem SiSGA nie miał najmniejszej ochoty.

  Reply
 5. mm

  Niedługo sesja więc trzeba czymś zamydlić oczy by dostać podwyżkę.Wójt wie co zrobić by o zadłużeniu gminy radne aktywne siedziały cicho .Dług już jest to można go powiększyć

  Reply
 6. opopop

  O deficycie gminy był artykuł w gazecie „Info Abramów” , więc nie ma czego ukrywać , to wiadomość dostępna dla każdego . Poza tym dług pozostał z poprzedniej kadencji , a z pustego to i Salomon nie naleje . 🙂

  Reply
 7. oo

  Długu po poprzedniej kadencji nie było tylko NADWYŻKA była o tym informacja na tablicy ogłoszeń pod urzędem gminy Dług został zrobiony przez obecnego wójta Takie informacje można sprawdzić w urzędzie gminy raczej nie są utajnione.Salomon miał po tamtej kadencji prawie na super autobus a nie pustkę to miał z czego nalać.Kredyt na dług jest jakimś rozwiązaniem tylko czy dobrym i czy będzie z czego oddać

  Reply
 8. mm

  Czy nowe stowarzyszenie będzie wydawać ”Trybunę Ludu” jak wójt rozprawi się z INFO GMINY ABRAMÓW

  Reply
 9. marta

  Odnośnie P.Wójta. Czy to prawda, że co dobre to P.Wójt , a co złe to cała reszta. Ponoć paczki na ”Mikołaja” dla uczniów ufundował P. Wójt. Tak mówi plotka. A nie jest tak przypadkiem , że to z funduszy LGD Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem? Łatwo promować P. Wójta poprzez inicjatywę innych. P.Wójt „DOBRODZIEJ NASZ „.

  Reply
  • Ja

   Podobno nawet ogólnopolska akcja z jabłkami to też zasługa ww. wójta.
   Klakierom w sianiu takiej propagandy nie przeszkadza fakt że to ZNP i dyrektorzy szkół a nie wójtowie zabiegali o „darmowe owoce” które pierwotnie wg wytycznych UE miały być niszczone.

   Reply
 10. Kamil

  MM – Pisać nie pisać? oto jest pytanie. Napiszę jutro bo dziś jest już późno, albo raczej za wcześnie. Zrobiłem sobie również na pamiątkę idąc do apteki zdjęcie z tablicy ogłoszeń z informacji o której pisze „oo”. Chyba go wyślę do redakcji. Do jutra a raczej dzisiaj.

  Reply
 11. koszakosylasy

  Co ma piernik do wiatraka? Mowa o stowarzyszeniu, a nie o funduszach. Jakby napisać Wam o tym, że Bożenka pożyczyła kilo cukru od Krysi to też byście to sprowadzili do wójta i długu którego nie ma.
  Na jabłka zapotrzebowanie zgłaszała szkoła to po drugie a po pierwsze jabłka nie miały iść na zniszczenie 🙂
  Czy to zazdrość, że kobitki z Wolicy chcą coś zrobić? Chcą to dobrze! Życzmy im jak najlepiej. Panie z innych wsi mogą zrobić to samo, mogą zebarać sie i porozmawiać na rózne tematy zamiast pisac tu takie brednie.

  Reply
 12. koszakosylasy

  „mm”
  Wójt ma czas kiedy ma to, że go raz gdzieś tam nie było to każdemu może się zdarzyć. Pisz tak dalej to na pewno częściej u Was będzie 😉

  Reply
 13. kokolasy

  Można chcieć mieć czas dla wszystkich tylko trzeba chcieć .Nasz wójt ma go tylko dla jednej wsi a co pozostałymi zawsze można znaleźć wykręt .Jeżeli deficyt nie jest długiem to czym? Braki w kasie ratuje kredyt i tak się ratuje gminę.Jeżeli prawdę i szczerość nazywa się bredniami to gdzie tu rozsądek , obiektywizm i realna ocena tego o czym piszemy.

  Reply
 14. koszakosylasy

  Słyszałem, że dla Michałówki też ma 😀 Tak, tak napisz mi teraz, że tylko dla Wolicy i Michałowki 😀
  Stowarzyszenie w Wolicy ma wziąć kredyt dla pozbycia wójta długów? Nie? No to niewłaściwy post żeby pisać o takich rzeczach co z resztą widzę, że musiałem pisać drugi raz, ale i tak wątpie czy to pojmiesz 🙁 w następnej Twojej wypowiedzi powiedz mi w którym miejscu tego nie rozumiesz 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *