Ogłoszenia 29,IX.14.

10708251_319814494859140_930654410_n

28 września 2014 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września.

2. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.17,30, a w niedziele o godz.10,00 Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Dla dzieci będą rozdawane codziennie naklejki -a na koniec miesiąca nagrody za różaniec !

3. A w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

4. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o g.18 Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy do kościoła od godz17,30

  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła.

  2. W sobotę po mszy św. o g.18 spotkanie Oazy Ruchu Światło-Zycie na plebanii -dla młodzież III klas Gimnazjum i dla starszych uczniów

  3. Polecamy prasę katolicka W niedzieli o cudzie uzdrowienia za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Do Gościa niedzielnego dodatek z obrazem Matki Bożej Latyczowskiej, który peregrynuje po parafiach Lublina . oraz dla dzieci Mały gość po 4 zł.

8. Bóg zapłać paniom z Michałówki za sprzątanie i ubieranie kościoła …..i ofiary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *