Ogłoszenia duszpasterskie 10.v.2015.

Przechwytywanie

10.V.2015– VI Niedziela Wielkanocy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Są do nabycia gazety katolickie; Niedziela i Gość niedzielny po 5 zł.

 

2.Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na spłatę długu za kostkę brukową na cmentarzu./ zeszyt……………………………../

 

3.Trwa miesiąc maj- zapaszamy codziennie na Majówki o godz.18, a w niedzielę po Mszy św. o g.10,30. Od maja do końca października śpiewamy w niedziele i święta Godzinki o NMP przed ranną mszą św. o godz.7,15.

 

  1. Dzisiaj wybieramy nowego Prezydenta RP- jeśli ktoś nie chce głosować popełnia grzech zaniedbania- tak oświadczyli ks.biskupi.

5.W niedzielę 17 maja będziemy obchodziłi uroczystości gminno-parafialne związane z odsłonięciem pomnika – żołnierzy wyklętych.

W programie; o g. 11,30– Koncert pieśni patriotycznych- chór Zorza z Markuszowa; g.12,00-msza św; przewodniczy dziekan dekanatu michowskiego ks. Kan. Piotr Jastrzębski z Kamionki a kazanie wygłosi ks.prof.Stanisław Koczwara ze Stalowej Woli; g.13,00 odsłonięcie i poświęcenie pomnika na placu przed kościołem z udziałem kompanii reprezentacyjnej, orkiestry wojskowej i pododdziału z Garnizonu Lublin oraz salwa honorowa, złożenie wieńca i zapalenie zniczy.

Zaproszonych jest 150 gości – w tym ponad 50 wojskowych, i na ten cel zbieramy dzisiaj ofiary do puszek pod kościołem i w kaplicy.

Z góry serdeczne Bóg Wam zapłać za składane ofiary i pomoc w organizacji tej uroczystości !

 

  1. W przyszłą niedziele -Wniebowstąpienie Pańskie-taca na Światowe Dni Młodzieży z papieżem w Krakowie- w lipcu 2016 r. -zapowiada się ok.2 mln młodych ludzi z całego świata.Natomiast do puszek zbiórka dla poszkodowanych w Nepalu na skutek trzęsienia ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *