Ogłoszenia Duszpasterskie 11.IX.16.

IMG_1967

Ogłoszenia – Niedziela 11.IX.2016.

  1. Polecamy prasę katolicką; Niedziela- Gość niedzielny – po 5 zł; Mały gość dla dzieci -po 4 zł wraz z grą planszową.

  2. Bóg zapłać paniom z Abramowa za sprzątanie i ubieranie kościoła

na niedzielę -za tydzień w sobotę zapraszamy kolejne 5 nr

3.Cieszymy się,że z grona Liturgicznej Służby Ołtarza mamy nowego zakrystianina- tę posługę pełni Kamil, natomiast na cmentarzu przy grobach i pochówkach posługę podjął Pan Darek. Szczęść im Boże !

4. Klucze od bram cmentarza- możemy pobrać z kancelarii parafialnej- w godzinach kiedy kancelaria jest czynna- lub dzień wcześniej !Przypominamy o ustawowej opłacie za miejsce na cmentarzu, po 20 latach oplata za grób 200 zł. Prosimy wszystkie szkło i wkłady plastikowe bezpośrednio rzucać do kontenera. Kontener co miesiąc- III poniedziałek jest wywożony za kwotę 650 zł.

Ponieważ wszystko drożeje- a szczególnie godzina pracy , proszę się nie dziwić ,że będziemy oczekiwać wyższych ofiar za prace na cmentarzu czy też w kościele.

  1. W związku z tym,że wielu parafian i gości pragnie mieć msze św. wyłącznie w niedzielę- proponujemy aby taka msza odbywała się w

    I niedziele miesiąca o g.10,30- jako msza św-zbiorowa . intencje przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

  2. W piątek 16.IX. Czuwanie papieskie-o g.18-zapraszamy szczególnie gimnazjalistów- odwiedzą nas animatorzy z KSM- i o godz.19-spotkanie w salkach na plebanii.

  3. W przyszłą niedziele 18.IX. Odpust ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzież o g.11,30 akademia i uroczysta msza św. o g.12- przyjedzie ks. Zdzisław Zając, który pracował 18 lat w Bierdiańsku, tam na Ukrainie gdzie ciągle trwa wojna.

  4. W ubiegłym roku na skutek suszy wiele iglaków wyschło wokół kościoła- wielu parafian posiada szkółki drzew iglastych- może by tak ofiarować po kilka drzewek dla parafii- czekamy na oferty !

  5. Zapowiedzi przedślubne:- Drob Łukasz kaw.z  Wielkolasu i Ilona Mazurek panna z Wólki Zabłockiej par. Serniki. -Michał Struski kaw. z Wielkolasu i Magda Tatarczak z Rudzienka par. Michów.

Bóg zapłać za ofiary na kościół; bezimienna z Dębin 50 zł. Jerzy i Monika Lalak z Marcinowa 50 zł, Narzeczeni Łukasz Drob i Ilona Mazurek 150zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *