Ogłoszenia parafialne 1.XII.

DSC09395

 

I Niedziela Adwentu 1 grudnia 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Polecamy prasę katolicka na nowy tydzień !Niedziela, Gość niedzielny oraz nowy nr miesięcznika; Wiara -Patriotyzm Sztuka– z pięknym opisem święta odzyskania niepodległości Polski, na str.8 oraz o największym święcie komunistów jakim był zakłamany dzień 22 lipca, który pod hasłem PKWN- wprowadzał sowieckich agentów do objęcia rządów w PRL od 1944- Święta 11 listopada zakazano, a kto w tym dniu świętował był poddawany szykanom i represjom !

  2. Rozpoczęliśmy czas Adwentu – okresu radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach 13-14-15 grudnia br. wygłosi je ks. Mirosław Bielecki z z domu rekolekcyjnego w Kaliszanach n/Wisłą.

    RORATY -w soboty o godz. 18- zapraszamy dzieci z lampionami !

3.Święcimy dzisiaj opłatki wigilijne dla każdej rodziny w parafii, będą roznoszone w parafii przez naszych radnych Opłatki przyjmijcie jako dar od parafii wraz z nową kartoteką parafialną. Prosimy, aby każda rodzina przyjęła kartotekę, oraz opłatek, który staje się symbolem więzi i jedności całej wspólnoty parafialnej. W kartotece wpisać tylko imiona i nazwiska domowników oraz adres , resztę uzupełnią księża w czasie kolędy.

4.Są do nabycia kalendarze po 5 zł, świece będą za tydzień……

  1. W grudniu jesteśmy zobowiązani do spłaty reszty długu remontowego, w kwocie 30 000zł, prosimy o składanie ofiar u radnych w wysokości jednej intencji mszalnej- zebrane ofiary radni wpłacają do B.S. na konto parafialne, można też osobiście wpłacić w banku jako darowiznę i odliczyć od podatku dochodowego. Bóg zapłać za zrozumienie materialnych potrzeb naszej parafii.

  1. Za tydzień 8 grudnia w niedziele -Niepokalane poczęcie NMP -taca na Seminarium Duchowne w Lublinie, a do puszek zbiórka ofiar na Dom Samotnej Matki.

  2. .Składamy podziękowanie za sprzątanie kościoła na niedzielę……..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *