Ogłoszenia parafialne – 15 września 2013

Sosnówka 7

 

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 września 2013

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Kupujmy i czytajmy gazety katolickie; Niedziela,Gość niedzielny po 4,50 zł.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się III Tydzień wychowania, za dzieci, młodzież i nauczycieli. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii odpustowej w niedziele 22 września o g.10,30 przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

 3. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści ZSRR na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny szczególnie na Wschodzie.

 4. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu.

 5. Organizujemy 2-dniową pielgrzymkę na trasie: AbramówWarszawa, ( nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki i muzeum na Żoliborzu,) Licheń (nocleg w Domu Pielgrzyma ) i Toruń -miasto Mikołaja Kopernika i siedziba Radia Maryja. Wyjazd 16.XI. w sobotę o godz.6,30- powrót w niedziele17.XI. ok. g.21 .

  Koszt z noclegiem= 130 zł. Zapisy w zakrystii z zaliczka 100 zł.

  6.Dzisiaj zebranie rady parafialnej o g.16,00 na plebanii.

  7. Bóg zapłać za sprzątanie i ubieranie kościoła paniom z Marcinowa…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *