Ogłoszenia parafialne 2.III.

20130611_205223

 

VIII NIEDZIELA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 marca 2014

1. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post od środy popielcowej !

  1. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy z posypaniem głów popiołem o: godz.9 godz.12 i wieczorem dla pracujących i uczących o godz.18.

3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

5.W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, o godz 18 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem wynagradzającym. Będzie również okazja do spowiedzi św. w godz 17,30 A ponieważ będzie to już pierwszy piątek Wielkiego Postu, rozpoczniemy również nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz.17,30.

6. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali . Będą one spiewane o godz.11,45- kwadrans przed 12,00.

7. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

8.Polecamy prasę katolicką; Niedziela – o zamachu na Polskie lasy i Polską ziemię…W Gosciu niedzielnym-dodatek- Droga krzyżowa z Benedyktem XVI oraz nowy nr miesiecznika; Wiara-Patriotyzm i Sztuka, oraz Mały Gość dla dzieci.

9.Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.

10.Dziekujemy Paniom z Glinnika za sprzątanie kościoła i ofiarę…. zapraszamy …… na g.8,00 w sobotę kolejne Panie………..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *