Ogłoszenia parafialne

fot. R. Kozak

XXIII NIEDZIELA – 8 września 2013 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii szczególnie o g.12,00 z udziałem dzieci  i o g.10,30 z udziałem młodzieży.
2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

3. W dzisiejszą niedzielę świętujemy Narodziny Matki Bożej (Siewnej 8.IX).
4. W  I soboty – o g.18 -Msze św. w j. łacińskim i rozpoczęcie kursu lektorskiego. Zapraszamy !
5. Dzisiaj 8.IX. Dożynki powiatowe; o g.12,00 Msza św. dożynkowa,potem przemarsz na boisko szkolne icd……uroczystości.

6.Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę za tydzień 15.IX. o godz.16,00 na plebanii.

7.Podziękowanie za sprzątanie i ubieranie kościoła na niedzielę -paniom z Marcinowa !

8.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii; bezimienna 100zł , i bezimienna z Wielkolasu 50 zł. W związku z wykonaną wentylacją, pozostało nam w kościele dorobienie i oszklenie 4 okien uchylnych.

9.W sobotę 14.IX. Święto Podwyższenia Krzyża Św.

10. W niedziele 15.IX.zbiórka ofiar do puszek na  Środki Masowego Przekazu.

11.Odpust ku czci Św.Stanisława Kostki w niedziele 22. IX. na zakończenie III Tygodnia Wychowania. Msza św. z kazaniem dla młodzieży  o g.10,30.  Serdecznie zapraszamy  naszą młodzież i gości !

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *