Ogłoszenia wielkanocne 20.IV.2014.

Niedziela Palmowa ; procesja z kaplicy do kościoła

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA 20 kwietnia 2014

 

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

 

 

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

 

3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

 

Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

 

Jutro Poniedziałek wielkanocny- porządek mszy św. jak w niedzielę; g.7,30 ; 9,15 w kaplicy ,10,30 i g.12 z udziałem dzieci. Taca na KUL .

 

 

4. Podziękowania:Serdeczne Bóg zapłać paniom za sprzatanie i ubieranie kościoła na świetą……………………

 

w sobotę zapraszamy kolejne 5 nr ……-Strażakom za warte przy grobie Pańskim i udział w procesjach, scholi. ministrantom. p.kościelnemu i organiście. Pani Katechetce Kasi za piękne przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego.Wszystkim parafianom, którzy od Wielkiego czwartku trwali na nabożeństwach Triduum Paschalnego aż do Zmartwychwstania.

 

Oraz za ofiary składane na remont kaplicy cmentarnej i kostkę brukową na cmentarzu. Remont został zakończony- pozostały tylko prace przy wystroju wnętrza kaplicy… i  do spłaty kilkanaście tys. złotych. Koszt całości remontu wraz alejką z kostki brukowej zamknął się w kwocie 33 000 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *