Prawda o aborcji nazwana „faszystowską propagandą” – pikieta w Lublinie

pro

W dniu 13 listopada br. lubelska komórka przygotowała kolejną już pikietę antyaborcyjną ulokowaną przed ratuszem w Lublinie.

Efekty baneru wzmacniał także sprzęt nagłaśniający, z którego rozbrzmiewały nagrania oznajmiające, czym jest aborcja eugeniczna.

Nasza obecność przed ratuszem wywołało wśród przechodzących osób znaczące poruszenie. Były to niedowierzania, niektórzy nawet nie ukrywali swojego zniesmaczenia naszą obecnością.
Niektóre osoby wyrażały swoją negatywną opinię, jakoby brutalne zdjęcia, które wolontariusze przedstawiają na banerach, źle oddziaływały na przechodzących turystów. Jeden z Panów określił wolontariuszy „faszystowskimi propagatorami”. Czyż taka jest nasza misja? Najwidoczniej Pan ten, źle zrozumiał naszą obecność tego popołudnia.

Jednakże to nie były jedyne opinie. Wśród przechodniów pojawiały się także te pozytywne – gesty i słowa poparcia dla fundacji. Niejednokrotnie osoby zatrzymywały się, aby przeczytać napis na plakacie, a później w chwili rozmowy wyrażały serdeczne poparcie i cieszyły się z obecności obrońców życia.
Słowa poparcia popłynęły w nasza stronę nawet od paru osób wychodzących z miejskiego ratusza.
Nawet poruszającym był moment, kiedy to przechodzący bezdomny, zatrzymał się, aby wsłuchać się w informacje płynące z głośnika i także wyraził poparcie dla naszej inicjatywy.

Czy chcemy, aby w naszym kraju – kraju chrześcijańskim – mordowano bezbronne i niewinne dzieci?

Dołącz do obrońców życia!

 

Sylwia Skwarek – wolontariuszka lubelskiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *