Rada parafialna- wnioski z 15.IX.2013.

Jezus

Spotkanie Rady Parafialnej ;

Spotkaniu przewodniczył ks. proboszcz, który rozpoczął modlitwą i podsumował bieżące wydarzenia z życia parafii.

1.Złożył podziękowanie radnym za przeprowadzone zbiórki ofiar na prace remontowe w parafii; Remont plebanii nie był prowadzony od 30 lat, wymiana instalacji sanitarnych oraz termoizolacja i nowa elewacja budynku.Ułożenie wjazdu i mały parking z kostki brukowej przy plebanii. Wykonanie prac związanych z osuszaniem kościoła i założenie nowej instalacji wentylacyjnej w kościele.

2. Zaplanowano na rok 2014  prace przy cmentarzu parafialnym; remont  kapitalny kaplicy cmentarnej, dach,rynny,tynki wewnątrz i zewnątrz, nowe schody do kaplicy, nagłośnienie oraz wykonanie  głównych alejek  z  kostki brukowej( początkowo od starej bramy do kaplicy ). Prace te  będziemy wykonywali sukcesywnie w miarę możliwości finansowych.

3. Radni proponują, aby utrzymać dotychczasowa składkę  roczną 100 zł od każdej rodziny na  w/w prace remontowe ( tj równowartość kilku paczek papierosów, wypalanych miesięcznie przez palacza ! ).

4.Ks. proboszcz z radą parafialną, wyrażają głębokie przekonanie, że planowane prace na przyszłość  jak i bieżące potrzeby związane ze spłatą długu remontowego, czy też koszty związane z wywożeniem śmieci z cmentarza, znajdą aprobatę u większości parafian poprzez materialne wspieranie inicjatyw ekonomicznych w naszej parafii.

5.W najbliższym czasie nie planujemy zbiórek parafialnych, poza ofiarami składanymi u radnych przy okazji roznoszenia opłatka na  stół wigilijny.

6.Spotkanie zakończyło się udzieleniem błogosławieństwa i zaproszeniem ks. proboszcza na spotkanie opłatkowe radnych w dniu 27 grudnia o godz.17,00.

Szczęść Boże.

 

Komentarze do: “Rada parafialna- wnioski z 15.IX.2013.

 1. Ja

  W niektórych parafiach problem śmieci na cmentarzach rozwiązano w ten sposób iż każdy zabiera „swoje” do domu.
  Piszę o tym bo podobno były problemy z opłatami za wywóz.

  Jeśli chodzi o śmietnik na cmentrzu to chyba jedynym sposobem (nie wiem czy skutecznym) ucywilizowania zachowań będzie np. organizacja po mszy niedzielnej jakiegoś kursu obsługi tegoż śmietnika.

  NO BO ŻAL D*PĘ ŚCISKA JAK SIĘ WIDZI DEB*LA KTÓRY WRZUCA DO PRZEPEŁNIONEGO KONTENERA ŚMIECI KTÓRE I TAK JUŻ SIĘ Z NIEGO WYSYPUJĄ!

  A może jakąś skróconą instrukcję zamieścić k. śmietnika? Np: Widzimy pełny kontener…zamykamy…otwieramy następny.
  Ale biorąc pod uwagę fakt iż część parafian ma problemy z czytaniem to zabieg z instrukcją może nie przynieść pożądanych efektów. Przykład: wrzucanie plastiku czy chabazi do boksów – czy jak tam je nazwać – z oznaczeniem SZKŁO … ale skoro sam prezydent Komoruski jest wtórnym analfabetą…

  Reply
 2. Kazek

  Problem polega raczej na tym, że ludzie przynoszą na cmentarz bardzo dużo przeróżnego badziewia (w dodatku mało estetycznego) w przekonaniu, że na tym polega miłość do tych, którzy odeszli. Ciekawe na co im sztuczne kwiaty po tamtej stronie… Potrzebują modlitwy, a nie zastawienia całego pomnika zniczami…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *