Radni zadecydowali, będzie autobus za ponad 600 tysięcy.

23 lipca na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Gminy trwającym kilkanaście minut, ( brak w porządku obrad punktu w którym radni mogą prowadzić dyskusję) radni podjęli 2 uchwały:

–  w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej.

–  w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 r.

Przyjęcie tych uchwał, ( niejednogłośnie – kto jak głosował widać na załączonym nagraniu) spowodowało, że przesunięte środki można przeznaczyć na zakup autobusu. Środki potrzebne na autobus zostały przesunięte z przedsięwzięć takich jak: remont świetlicy wiejskiej w Wielkolesie i przebudowa dróg gminnych.

Miesiąc wcześniej na czerwcowej sesji radni wprowadzili do wieloletniej prognozy finansowej Gminy Abramów nowe zadanie t.j. zakup autobusu szkolnego i przeznaczyli na ten cel 200 tys. zł. Teraz zwiększyli kwotę na ten cel do ponad 600 tys. zł.

Jak widać dyskusja na temat tego zakupu nie odbyła się na tej sesji (ze szkodą dla przejrzystości finansów gminy ), być może ten temat będzie jeszcze omawiany na następnych sesjach. Konieczne jest choćby pytanie o całkowite koszty utrzymania autobusu w stosunku do wynajmu z zewnątrz.

Nagranie z sesji udostępnione przez Info Abramów

 

Komentarze do: “Radni zadecydowali, będzie autobus za ponad 600 tysięcy.

 1. realista

  Na pewno koszty wynajmu autobusu, w porównaniu z kosztami utrzymania swojego są duuuuuuuuuuuuuużo niższe, ale?….. tu chodzi o etat kierowcy.

  Reply
 2. ROLNIK

  Rada kompromituje się całkowicie. Pieniądze są wszystkich Mieszkańców a nie Rady i Zarządu . To wy Radni podejmujecie decyzje . a gdzie przetarg ?

  Reply
 3. podatnik

  Po obejrzeniu nagrania z posiedzenia Rady Gminy, jednym słowem można podsumować. DYKTATURA !!!

  Reply
 4. Anna

  Oprócz DYKTATU ŁUKASZENKI to jeszcze Kolesiostwo. Jak mogą część Radnych tak myśleć i wykonywać wieczorne nakazy. Ciekawe, który z nich kupi sobie taki samochód w porównaniu do swoich finansów.
  Zastanówcie się czy reprezentujecie wyborców, czy wykonujecie rozkazy i nakazy. Jeżeli macie rozum to zacznijcie logicznie myśleć.

  Reply
 5. Mieszkaniec Abramowa

  Jest cena, a czy Radni widzieli zapytania o cenę. Czy cena ustalona przez Zarząd, czy składane jakieś oferty. Gdzie przetarg. Finanse gminy stają się finansami prywatnymi. Co na to Skarbnik, – będzie dalej przyklepywał.

  Reply
  • Tadeusz

   Radni którzy głosowali na tak robią to co wójt każe i nie zadają pytań. Ale wiem że radni którzy nie popierają wójta zadawali takie pytania i bylii jak zwykle ignorowani przez wójta. Nawet wiem że jedna radna przyniosła wyliczenia z komisji rewizyjnej ile będzie kosztować utrzymanie autobusu to wójt nawet nie chciał na to spojrzeć i dalej twierdził że utrzymanie autobusu nie będzie nic gminę kosztować. O autobusie nic nikt nie wie, nawet radni którzy byli na tak. A przetarg to będzie bo musi być, ale napisany przez wójta i pod konkretną firmę.

   Reply
 6. Paweł O.

  Ja jednego nie rozumiem…dlaczego brak dyskusji na łamach forum skoro na jednej z komisji pomysł został odrzucony na pozostałych przeszedł niejednogłośnie?! Taka trochę wolna amerykanka…Ja rozumiem, że każda decyzja jest przemyślana i ma swoje plusy i minusy ale dlaczego my szarzy zjadacze chleba nie możemy przynajmniej dowiedzieć się dlaczego podjęto decyzję o takiej (dużej) kwocie? Ja również płacę podatki (niemałe) i chciałbym wiedzieć na co są przeznaczane te pieniądze. Kolejna rzecz to czy przypadkiem nie można było uzyskać pomocy z zewnątrz, poczekać, wynająć i skorzystać z dotacji unijnej? Taka inwestycja jest inwestycją długofalową dlatego skąd ten pośpiech? Może ktoś na łamach forum pokusi się o jakaś kalkulację ile gminę wynosiłoby wynajmowanie aut potrzebnych do logistycznego pokrycia potrzeb, a ile koszt utrzymania nowego auta, pensja dla kierowcy, paliwo itd…

  Reply
 7. WYSPIAŃSKI

  Radni do roboty,zabierzcie się za żniwa,może to wam lepiej wyjdzie.Słoma na CHOCHOŁA też wam się przyda.Może ON przepowie wam przyszłość , i jak macie postępować w rzeczywistym realu.

  Reply
 8. DD

  Czy ktoś z radnych głosujących na tak zastanowił się nad tym co robi? Czy zrobił to co kazał wódz bo strach się sprzeciwić i nie narażać

  Reply
 9. Redakcja Post author

  Komentarz podpisany „Rycho” nie zostanie opublikowany z taką treścią. Krytyka tak, ale na pierwsze zdanie dotyczące pochodzenia, trzeba przedstawić dowody.

  Reply
 10. Zirytowany

  Jak czytam tą specyfikacje przetargu to, albo była ustawiona pod konkretną ofertę, albo po prostu skopiowana.
  Śmiech mój wzbudziło to że podana była nawet marka opon jakie mają być na felgach…
  Nie wiem czy to prawda ale doszły mnie słuchy, że gimbus idzie na złom??
  Jeśli tak to po niespełna nie wiem 13 do 15 lat idzie na złom, tak sie dba o nie swój sprzęt, nasuwa sie myśl co będzie z tym nowym za ponad 600tys

  Może lepiej co roku kupować używanego za ok 20tys?

  Reply
 11. Karol

  Krew zalewa. Oprócz kosztów zakupu dojdą koszty utrzymania i zrobi się ładna kwota. Liczył ktoś jaki jest koszt wynajmu rocznego?

  Reply
  • Paweł O.

   Jeżeli się mylę proszę o poprawienie ale tak średnio wynajem autobusu na rok kosztuje ok 42- 45 tys. Czyli, wynajmujesz, psuje się to podstawiają drugi. Cena mała bo wynajmujący dostaje refundację. Czyli jakby nie liczyć roczny koszt utrzymania nowego autokaru (paliwko, wypłata, ubezpieczenie i obsługa) śmiało starcza na 2 wynajęte autokary. Nawet na 2,5;)

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *