Relacja filmowa z rajdu rowerowego po drogach Bitwy Fajsławickiej z 1863 roku

Lekcja historii, patriotyzmu, a przy tym aktywny wypoczynek. Zobacz zdjęcia i film, który relacjonuje to wydarzenie, a jest dziełem gimnazjalistów z Fajsławic. Całość materiału pochodzi z lokalnego portalu Fajsławice24.

Grupa gimnazjalistów z Fajsławic stworzyła film relacjonujący przebieg rajdu rowerowego śladami Bitwy Fajsławickiej 1863 roku. Wydarzenie to miało miejsce 12 maja 2015 r. i wzięło w nim udział ponad 100 osób, w tym młodzież ze Szkół Gimnazjalnych w Fajsławicach, Siedliskach Drugich, Trawnikach oraz ze Szkoły Podstawowej w Oleśnikach. „Chciałem zrobić film w taki sposób, żeby mnie samemu się podobało i przypadło do gustu osobom w moim wieku” – tak o powstaniu filmu mówi Albet Błaziak – jeden z jego autorów.

Rajd rowerowy 1

Celem projektu o nazwie I rajd rowerowy drogami Bitwy Fajsławickiej 1863 roku” była edukacja historyczna uczestników, budowa społeczeństwa obywatelskiego, promocja walorów historyczno – przyrodniczych terenów, na których się odbywał oraz wzmacnianie organizacji pozarządowych na szczeblu gmin Fajsławice i Trawniki. Był  on sponsorowany ze środków dotacji konkursowej Funduszy Inicjatyw Obywatelskich „Lubelskie Lokalnie’ 2015” prowadzonego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

MS

Rajd rowerowy 2

 

Rajd rowerowy 3 Rajd rowerowy 10

Rajd rowerowy 11

Rajd rowerowy 13

Rajd rowerowy 14

Rajd rowerowy 15

Komentarze do: “Relacja filmowa z rajdu rowerowego po drogach Bitwy Fajsławickiej z 1863 roku

    • Albert Błaziak

      Chciałem, żeby muzyka trochę rozweseliła wideo, które w zamiarze miało być skierowane do młodzieży 🙂 Film miał zachęcić ludzi młodych do udziału w kolejnych edycjach, stąd mój wybór żywszego, lub nawet ciekawszego podkładu muzycznego 🙂

      Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *