Smutna wiadomość – Ksiądz Wojciech Szlachetka nie żyje.

DSC09276

Nie żyje Ksiądz Wojciech Szlachetka, Proboszcz parafii w Abramowie, zmarł dzisiaj 30 czerwca ok. godz. 18. Tę smutną wiadomość przekazał nam ks. Janusz Widelski wikariusz parafii, prosząc zarazem o modlitwę  za duszę Zmarłego. Ksiądz Wojciech Szlachetka zmarł w szpitalu w Lublinie, w którym przebywał od dwóch tygodni po wypadku samochodowym.

Ksiądz Wojciech Szlachetka urodził się w 1963 roku, święcenia  kapłańskie otrzymał 12 grudnia 1987 roku, uzyskał tytuły mgr teologii i mgr historii sztuki.  W parafii Abramów posługiwał od ośmiu lat (od 2012 roku), najpierw jako administrator parafii, a od 01.07.2013 jako proboszcz.

Ksiądz Janusz Widelski poinformował nas, że zaplanowane  w tym tygodniu Msze Św. z intencją o zdrowie Proboszcza odbędą się w zaplanowanym czasie ze zmienioną intencją – o dar nieba dla Zmarłego. W tym miejscu serdeczna prośba ks. Janusza o uczestnictwo parafian we wspólnotowej modlitwie na Mszach ŚW. za duszę Ks. Wojciecha.

int.

W.K

Komentarze do: “Smutna wiadomość – Ksiądz Wojciech Szlachetka nie żyje.

 1. Ilona Stępniak

  Ogromnie smutna wiadomość! Przesyłam wyrazy smutku i szczere kondolencje wszystkim Parafianom. Sama byłam tylko gościem w parafii Abramów kiedy odwiedzałam rodzinę, ale zawsze dużą wartością dla mnie było słuchać śp. Ks. Wojciecha, Jego słowa i kazania były odważne, pełne mądrości i głębokiego przemyślenia, a dużym świadectwem Wiary dla mnie było też Jego zmaganie z chorobą i trud, który ponosił z tego tytułu. Naprawdę mi żal… Dla mnie wspaniały i mądry Kapłan, chociaż nie znałam Go osobiście. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie! Pokój i odpoczynek Jego Duszy!

  Reply
  • Ijon

   Nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz. Mam tu na myśli twój nietrafiony wybór nazwy👏
   Nie pomyślałaś że skoro nie rozumiałaś treści kazań, może źle świadczyć o tej rzekomej… „bystrości”?

   Reply
 2. Teresa

  Bystry i Wyborco nie wypowiadaj się za Parafian wypowiadaj się za siebie i nie określaj słów, których znaczenia nie rozumiesz.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *