Stefczyk.info – Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

To wiele wyjaśnia…(red.)

Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS. Inwestycja jest rozłożona na lata, a jej podstawowymi celami są poprawa pozycji naszego kraju jako przeładunkowego huba Europy, rozwój portowego zaplecza oraz uniezależnienie elbląskiego portu od Rosji.

Dziś, by wypłynąć z Elbląga, statki muszą opływać całą Mierzeję Wiślaną i przepływać przez rosyjskie wody terytorialne. Generuje to dodatkowe koszty i wiąże się z koniecznością ubiegania się o rosyjskie pozwolenia. Nie dziwi zatem fakt, że Rosjanie od początku wrogo odnosili się do polskiego projektu, wiedząc, że budowa kanału przez mierzeję ograniczy ich wpływ na polską gospodarkę.

Rządowy projekt od samego początku został oprotestowany przez ekologów, a organizacje ekologiczne działające na terenie naszego kraju wystosowały wspólne oficjalne stanowisko sprzeciwiające się tym zamiarom. Już wówczas mówiło się, że protesty ekologów mogły być inspirowane przez Rosję oraz inne kraje, którym nie w smak jest rozwój polskiego przemysłu portowego.

Na wsparcie z zewnątrz polscy ekolodzy mogli liczyć również podczas protestów przeciwko wycince chorych drzew na terenie Puszczy Białowieskiej, a wcześniej przy budowie obwodnicy Augustowa. We wszystkich akcjach protestacyjnych czynnie zaangażowany był polski oddział Greenpeace, który jest jedną z najbardziej znanych organizacji ekologicznych działających na terenie Polski.

Co ciekawe, okazuje się, że Fundacja Greenpeace Polska, która odpowiada za polski oddział tej międzynarodowej organizacji, została ustanowiona przez zagraniczną osobę prawną, jaką jest stowarzyszenie Greenpeace in Zentral- und Osteuropa z siedzibą w Wiedniu.

Jak czytamy na stronie Fundacji, jej organami zarządzającymi są Zarząd i Rada Fundacji. Na czele dwuosobowego zarządu stoi prezes Alexander Egit, a jego zastępcą jest Gertrud Korbler – oboje Austriacy. Żadnego Polaka nie ma także w drugim z organów – Radzie Fundacji – zasiadają w niej wyłącznie Austriacy.

W; https://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/kto-stoi-za-polskimi-ekologami-nazwiska-zaskakuja,24094107493

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *