Tylko w Polsce – nie kupimy prawdziwego jedzenia?

DSCN3506

Źródło: niezalezna.pl

Mieszkańcy Szczecina dołączyli do protestujących rolników i manifestowali przeciwko temu, że Polska jest obecnie związana najbardziej represyjnym prawem żywnościowym w całej Europie.

Zgodnie z obowiązującym obecnie prawem, nie możemy kupić bezpośrednio od rolnika/wytwórcy, który nie prowadzi firmy, takich produktów jak: dżemy, konfitury, soki, przetwory domowe, przeciery, mąki, kasze, mięsa surowe (poza drobiem, zajęczakami i dziczyzną), wędliny, pasztety, oleje, mleko i przetwory mleczne, domowy chleb, domowe nalewki, cydry, wina. Okazuje się zatem, że sprzedaż wyżej wymienionych produktów jest nielegalna, a rolnicy nie mogą właściwie uprawiać swojego zawodu i zarobić na życie.

Do trwających w regionie protestów rolników dołączyli także mieszkańcy Szczecina. Jak ustalił portal niezalezna.pl trwa batalia o zmianę przepisów regulujących sprzedaż lokalną tak, aby polski rolnik, podobnie jak to ma miejsce w innych krajach UE, mógł sprzedawać swoje przetwory legalnie, bez groźby wysokich kar.

więcej na:http://niezalezna.pl/50904-nie-kupimy-prawdziwego-jedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *