W „Michowiance” odwołali prezesa

DSCN4435

W połowie listopada pisaliśmy o relacji TVP Lublin dotyczącej sytuacji w Spółdzielni Mleczarskiej „Michowianka” w Michowie.  Która, przypomnijmy, nie tak dawno, bo w 2017 roku dawno obchodziła 60 – lecie swojego istnienia.  Dostawcy mleka  niezadowoleni z ceny, oraz ze sposobu zarządzania spółdzielnią przez prezesa Jana Chabrosa, dążyli do jego odwołania. I zrobili to skutecznie, a odwołanie stało się faktem 7 stycznia 2020 roku.

Tak o tym wydarzeniu pisał tygodnik-rolniczy.pl:

7 stycznia 2020 r. odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego dokonano zmian w zarządzie spółdzielni. Z funkcji prezesa odwołano Jana Chabrosa, a w jego miejsce powołano Marka Barszcza, dotychczasowego kierownika działu transportu w SM Michowianka. Rada zebrała się, żeby odwołać dotychczasowy zarząd, jednak przed jej zwołaniem Jan Chabros złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu, więc radni przyjęli jego dymisję. Jan Chabros na chwilę obecną nadal jest członkiem SM Michowianka.(źródło; https://www.tygodnik-rolniczy.pl)

Godny polecenia jest cały artykuł autorstwa Józefa Nuckowskiego dostępny na stronie: https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/w-sm-michowianka-zmiany-w-zarzadzie-odszedl-prezes-jan-chabros/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *