Za i przeciw ubojowi rytualnemu

świnki

Dziś tj. 28 maja w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy, której celem jest przywrócenie możliwości w naszym kraju oboju rytualnego zwierząt  czyli możliwości ubijania zwierząt bez ogłuszania .  Obywatelski projekt nowelizacji ustawy trafił do naszego Parlamentu za sprawa izb rolniczych, które zebrały wymaganą ilość podpisów.
Na przywróceniu uboju rytualnego  zależy w naszym kraju  nie tylko związkom wyznaniowym, ale również  całej branży mięsne, która z powodu jego delegalizacji ponosi ogromne straty.
Nie wszyscy popierają jednak przywrócenie uboju religijnego w Polsce. Dziś Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt organizuje przed Sejmem pikietę przeciw legalizacji uboju rytualnego
– Im więcej nas będzie pod Sejmem tego dnia tym większa szansa, że projekt zostanie odrzucony! Prosimy Was o podjęcie ostatniego wysiłku w tej sprawie i pomoc w obronieniu tego olbrzymiego kroku na przód w ochronie zwierząt w Polsce – apelują przedstawiciele Fundacji
Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt.
Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.
PPR

Źródło: LIR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *