Komentarze do: “30 Grudnia 2014 – III sesja Rady Gminy Abramów

 1. Ryś

  Najważniejszym elementem pierwszej sesji jest ślubowanie. Bez niego radny nie może objąć mandatu. Ślubowanie składają także wójtowie. W żadnym z protokołów nie ma wzmianki o ślubowaniu. Czy to oznacza, że wójt w Abramowie sprawuje władzę nielegalnie?. Czy jego dotychczasowe decyzje są nieważne? Czy radni mieli prawo podejmować decyzje, wybory, uchwały?.

  Reply
 2. Maria

  Jeżeli sesja była by nagrywana, wtedy odzwierciedla prawdę. Tak osoba pisząca, pisze to co zapamiętała. Ślubowanie dla niej nie było ważne. Liczy się wynagrodzenie wójta i radnych. A później ile za to ona dostanie – jako zapłatę za dobre wieści. Jeżeli czytali by Radni – to powinni porównać protokół z tym co się działo na sesji.

  Reply
 3. KK

  A po ci radni na tej sesji mają coś robić skoro i tak nasz wódz, Pan Ch. zrobi co sam uzna za słuszne. Czyli najpierw sprzeda swój autobus na gimbusa a radne z Wolicy ustalą jak najwyższą cenę, radny z Wielkolasu Pan J.K. będzie mówił, że to za mało. Ciekawe czy przewodniczący rady gminy umie mówić przepraszam za kłamstwa przed kamerą, czy go mama z tatą tego nauczyli, czy będzie miał na tyle honoru i własnej godności żeby się przyznać do swoich błędów i nie być marionetką wodza. Trudna sprawa ale Abramów opanowała homomazurofobia….
  Wstyd się pojawiać w tej miejscowości choćby tylko na święta.

  Reply
 4. ola

  Znudziły się już Wam święta, że znów głupoty zaczynacie wypisywać?? Rysiu dawno Cię tu nie było, czyżby strach minął?? 😉

  Reply
 5. Pawel

  Droga Redakcjo!Czy mozna upublicznic personalia osob ktore oczerniaja, pomawiaja, naruszaja dobra osobiste i wizerunek osob ktore wymieniaja z imenia i nazwiska. Wiadome jest ze w internecie nikt nie jest anonimowy, a chetnie osoby czytajace fora zapoznalyby sie z autorami postow.

  Reply
  • Redakcja Post author

   Prosimy Pawle o fakty, czyje dobra zostały naruszone?, kto został pomówiony i oczerniony? A tak na marginesie, przedstawiając taką propozycję, zrób dobry początek i daj przykład Pawle i ujawnij się sam, ponieważ inni piszący posługują się nickiem, tak jak i Ty a my nie znamy ich prawdziwej tożsamości, tak jak nie znamy Twojej. Ten Twój komentarz to nie pierwszy, który daje nam dobre rady, które skądinąd wiadomo, że kosztują niewiele albo wcale. Odnośnie komentarzy pod artykułami w internecie wypowiadał się min.Sąd Okręgowy w Warszawie i Sąd Apelacyjny, także zachęcamy Pawle do lektury i dzielenia się przemyśleniami. Pozdrawiamy

   Reply
  • Ja

   Przecież taki rzekomo pomówiony przedstawiciel władzy może wytoczyć autorowi postu proces i oczyścić swoje imię.
   Ale jak zapewne doskonale się orientujesz, rozgłos to jest to czego taki przedstawiciel wolałby w obecnej sytuacji uniknąć…zwłaszcza że w obecnej sytuacji sąd w celu poprawy nadszarpniętego wizerunku polskiego orzecznictwa musiałby wydać uczciwy wyrok.

   Reply
 6. Pawel

  Wiadomo doskonale czyje personalia sa wymieniane.Wystarczy chwile poczytac komentarze pod artykulami. Ludzie nie zastanawiaja sie nad tym co pisza i ile jest w tym prawdy. Niezgodze sie z tym ze w internecie jestesmy anonimowi. Moj komentarz nie odnosil sie do oceny jakiejkolwiek osoby wiec nie czuje potrzeby ujawniania sie. A moja refleksja jest taka skoro jestesmy anonimowi mozemy pisac o innych co tylko chcemy, nikt wpisow nie nadzoruje? nikt nie odpowiada za jakosc zamieszczanych komentarzy, czy tak? Jesli tak rzeczywiscie jest to jaka jest wartosc komentarzy czy http://www.naszabramow.pl?

  Reply
 7. Ania

  Paweł jak tak wszystkich oceniasz to się przyznaj kim jesteś lub stwórz konkurencyjną stronę i będziemy oceniać ciebie , jako redakcję. będziesz wtedy zastanawiał się co piszesz lub oceniał i dopuszczał do głosu innych. Jeżeli coś jest nieprawdą to zgłoś do odpowiednich organów. Jak założysz konkurencyjną stronę to będziesz ją nadzorował i odpowiadał za jakość zamieszczanych komentarzy. Wtedy wartość strony niewidocznego Pawła się wzrośnie.

  Reply
 8. Paweł O.

  Widzę, że na forum wypowiada się nie jeden Paweł. Teoretycznie każdy może podpisywać się tym nickiem, nawet w kwestii siania dezinformacji. Co do ślubowania, odbyło się ono na pierwszej sesji, czyli na sesji, w której radni otrzymali zaświadczenia (dyplomy, nie wiem jak to nazwać) od Pana H. Myki. Sesja prowadzona była przez najstarszego radnego, gdyż nie był wybrany jeszcze przewodniczący, radni w 100% zdecydowali się odpowiadać : „ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”. Takie samo ślubowanie złożył Pan Wójt. Co do tego drugiego „Pawła”, który wypowiedział się wyżej proponuje nas nie mylić:)

  Reply
 9. Paweł O.

  Co do trzeciej sesji również będę na niej obecny, nie wiem jakie jest stanowisko Rady co do nagrywania sesji choćby w postaci dźwięku. I tak uważam, że osoba która wysunie propozycje nagrywania sesji dla Rady stanie się „wrogiem publicznym nr 1”. Osobiście uważam, że nagrywanie byłoby najlepsze, gdyż protokolantka nie uchwyci nigdy wszystkich kwestii. Przy braku nagrania oraz zapisach w protokole spotkałem się już z opiniami, że „przesłyszało mi się”, „pomyliłem się”, „nie zanotowałem”. Prawdopodobnie na trzeciej sesji w wyniku afery 300%GATE zainteresowanie będzie znacznie większe, oby starczyło miejsc.

  Reply
  • Redakcja Post author

   Pisaliśmy o tym w kwietniu 2014r, jest tam również o nagrywaniu sesji. Poniżej fragment, całość pod linkiem u dołu.

   Wstęp mieszkańców na sesje rady gminy- prawo do nagrywania posiedzeń
   Udział mieszkańców w posiedzeniach rad gmin i miast i ich komisji staje się coraz bardziej powszechny.
   Niestety, nie zawsze spotyka się on z pozytywnym odbiorem ze strony władz samorządowych. Poniżej
   przedstawiamy przepisy prawne, które jasno wskazują, ze uczestniczenie w sesjach rad gmin, posiedzeniach
   komisji i zebraniach wiejskich jest obywatelskim prawem i przywilejem, którego nikt nie może nam zabronić.
   Całość artykułu – http://naszabramow.pl/xxv-sesja-rady-gminy-juz-wkrotce-nagranie/
   Najlepiej byłoby gdyby Rada Gminy w Abramowie wniosła poprawkę do Statutu Gminy o rejestracji obrazu i dźwięku każdej sesji, a Urząd Gminy zamieszczał to na swoich stronach, wszystko w rękach radnych..

   Reply
 10. Pawel

  Do Ania:
  Ja nikogo nie oceniam ani krytykuje jesli tak jest prosze podaj przyklad.Redakcja zachecila mnie do przemyslen wiec podaje je ze znakiem zapytania to chyba jest roznica.Kazdy z czytajacych moze sam ocenic poziom dyskusji i dyskutujacych.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *