A o tym cisza – masakra chrześcijan w Kenii

20150404_095536

W Wielki Czwartek islamscy terroryści z organizacji Al- Szabab w Garissie (Kenia) w miejscowym kampusie uniwersyteckim zabili ok. 170 osób, głównie studentów – chrześcijan, wiele osób zostało wziętych jako zakładnicy.

Główne media o tym milczą, ale przypomnijmy, co działo się po strzelaninie w redakcji satyrycznego czasopisma we Francji, pisma, które szydziło w niewyszukany sposób z wiary, głównie chrześcijańskiej, ale też z islamu. Cała Europa solidaryzowała się z ofiarami, organizowano protesty, marsze. Media poświęciły temu wydarzeniu wiele uwagi.

Tymczasem codziennie w różnych częściach świata zabijani są chrześcijanie. W Indiach, Pakistanie, Chinach i w Afryce… W lutym gościliśmy  siostry z Nigerii, które wspominały o działalności islamistów z Boko Haram. O działaniach tej grupy terrorystycznej słyszymy wciąż, bo odznaczają się wyjątkową brutalnością.

Teraz zaś Kenia… Zabijano młodych ludzi tylko dlatego, że byli wyznawcami Chrystusa…

Słyszymy nieraz o równości wszystkich ludzi, ale jak widać nie jest ona dla wszystkich jednak jednakowa. Cisza na temat tego dramatu jest tego wymownym przykładem.

Red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *