Komentarze do: “Abramów – Parafialne ogłoszenia Wielkanocne

 1. User

  Zagrożona materialnie? Bierzecie 1300zl za 45minutowy ślub i jesteście zagrożeni materialnie? Na jakie podatki wam brakuje jak wy podatków nie płacicie. Żałosna próba wyłudzenia pieniędzy… Ludzie tracą pracę, domy, całe majątki A wam tylko ciągle mało i mało…

  Reply
  • ML

   Lidl płaci nie większe podatki niż kościół…ale co ciekawe, jakoś to nie przeszkadza hipokrytom takim jak ty.

   Reply
 2. wyborca

  A pogrzeby to się nie liczą? Jest ich wcale nie tak mało. „Wsi można wciskać co pasuje -w mieście by mu to nie wyszło”, by go szybko poświecili”.

  Reply
 3. Maria

  Wyjaśnienie dla poprzednich komentarzy:

  Kościół katolicki w Polsce – podobnie jak inne Kościoły i związki wyznaniowe – ma obowiązek płacić podatki na rzecz państwa i z tej powinności się wywiązuje. Czynią to zarówno kościelne osoby prawne oraz poszczególni duchowni, zarówno prowadzący duszpasterstwo parafialne jak i zatrudnieni na umowę o pracę w kuriach, seminariach, na uniwersytetach, w szkołach, itp. Warto zaznaczyć, że Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie duchowni są opodatkowani z przychodów od posług stricte duszpasterskich oraz od ofiar otrzymywanych z okazji udzielania sakramentów.

  A tak w nadmieniam, że osoby najbardziej komentujące chcą po śmierci być najbliżej ołtarza i na cmentarzu szukają najlepsze miejsce.

  Reply
 4. wwl

  Kościół w Polsce ma 165 000 hektarów ziemi ornej x 33 tys zł = 5.445 mld zl
  1240 przedszkoli i szkół podstawowych x 2 mln jedna = 2.48 mld
  Ma 417 szkół średnich oraz 69 szkół wyższych i uniwersytetów x 3 mln = 1.458 mld
  33 szpitale x 5 mln = 0.165 mld
  244 ambulatoria, 267 domów starców i opieki, 538 sierocińców, 1820 poradni rodzinnych, 1462 wychowawcze ośrodki specjalne oraz 287 innych instytucji charytatywnych lub wychowawczych. x 1 mln = 4.618 mld
  17 533 świątynie katolickie, a każdego roku budowanych jest tysiąc nowych. Koszt budowy jednego kościoła to około 15 mln zł i odpowiada wydatkom na budowę 30 domów jednorodzinnych. x 15 mln = 263 mld zl
  Razem 277 miliardów złotych około 75 mld $$$$.
  Pewnie szacunki są sporo zaniżone, bo nie znam cen takiego szpitala czy przedszkola, przyjąłem umowną średnią wartość za jeden budynek, która wydaje mi się odpowiednia.
  Kościół Katolicki w Polsce jest bogatszy od zuckerberga i jako osoba byłaby na 4-5 miejscu najbogatszych ludzi na ziemii, no a teraz sobie pomnóżcie to razy liczbe krajów katolickich i wyjdzie na to, że kościół jest bogatszy niż roczne pkb rosji.A teraz przeliczcie sobie,277 mld.dzielone przez 30.000 księży(około) daje jak by nie patrzeć 9.233.333 pln tyle przypada na jednego księdza.
  Ale tak, są taaaacy biedni.

  Reply
 5. Katolik

  Do wwi.Kościół nie tylko katolicki. Nie jest własnością osoby duchownej tylko ludzi zgromadzonych w tym kościele
  mówiąc najprościej. jeżeli twoje matematyczne pomysły mają jakieś podstawy, to tylko pozostaje się cieszyć, bo wreszcie w naszym kraju ktoś ma jakiś majątek, którego ksiądz jest tylko administratorem. Ta napaść nie ma sensu
  mamy pełną dobrowolność składania ofiar na kościół,a nie na osobę w twoim komentarzu wymienioną z nazwiska.

  Reply
 6. Pryszczaty

  Jacyś antyklerykałowie ujawnili się ostatnio na stronie, niektóre opinie, jak ta podsumowująca majątek Kościoła, są naprawdę śmieszne. A wydawało się, że wieczorowe kursy marksizmu – leninizmu zostały zawieszone, a tu okazuje się, że nie tylko nie zostały zawieszone, ale że nawet uaktywnił się jakiś ‚bezbożnik powszechny’.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *