Abramów, radni dokonali wyboru – Beata Łysiak Przewodniczącą Rady Gminy.

ses abr

beł

Foto; zrzut z YouTube

Właśnie trwa relacja „na żywo” z I sesji Rady Gminy w Abramowie (link: https://www.youtube.com/channel/UCYvaI23IpAFbycJJG9RL1Gw). Może jakość przekazu nie jest najlepsza, ale to w tej chwili nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że każdy zainteresowany mieszkaniec może na bieżąco śledzić  co się dzieje w gminie, o czym decydują radni.

Zdjęcie wykadrowane z relacji YouTube przedstawia moment składania przysięgi przez radnych.

ses abr

Jednym z głównych punktów I posiedzenia rady (poza złożeniem ślubowania przez radnych i wójta), jest wybór przewodniczącego rady. Obrady do czasu wyboru przewodniczącego prowadzi przewodniczący-senior, czyli najstarszy wiekiem radny.. W kadencji 2018-2023 jest to radny z Wielkiego Krzysztof Krasa. Do wyboru przewodniczącego i jego zastępcy powołuje się komisję skrutacyjną, a głosowanie jest tajne. Radni zgłosili 2 kandydatury; Beatę Łysiak z Dębin i Krzysztofa Kozdrunia z Marcinowa, większością głosów Przewodniczącą Rady Gminy Abramów została Beata Łysiak. Przypomnijmy, że Beata Łysiak była już przewodniczącą rady w kadencji 2010-2014, gdy funkcję wójta pełnił, tak jak obecnie Marek Kowalski.

Zastępcą Przewodniczącego został wybrany Krzysztof Krasa.

Radni podjęli decyzję, że II sesja odbędzie się również dzisiaj, po przerwie ok. 45 minut, także niektórzy z czytelników mogą to jeszcze zobaczyć „na żywo”, link do transmisji: https://www.youtube.com/channel/UCYvaI23IpAFbycJJG9RL1Gw

Relacje będzie też można zobaczyć z odtworzenia.

Komentarze do: “Abramów, radni dokonali wyboru – Beata Łysiak Przewodniczącą Rady Gminy.

  1. Darek

    Pytanie mam, członkowie za przynależność do poszczególnych komisji otrzymują z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *