Abramów – śmieci, gorący temat tej zimy. Co dalej? – odpowiedź wójta.

DSCN4473

Odbiór i selekcja śmieci, w wielu przypadkach drastyczny wzrost cen za wywóz, to gorący temat rozmów w całej Polsce. Tym bardziej w naszej gminie, bo pisały o tym lokalne media, miała być też telewizja Polsat, ale nie dojechała. W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem zwróciliśmy się z pytaniami w tej sprawie do Wójta Marka Kowalskiego.

Poniżej pytania do wójta zadane drogą mailową i odpowiedź na nie:

pyt. mk

odp.1odp2

Komentarze do: “Abramów – śmieci, gorący temat tej zimy. Co dalej? – odpowiedź wójta.

 1. Olo

  Wszystko o przetargach na smieci w gm.Abramów jest na lubartòw24.
  Czyzby były wójt p.Chomiuk nie mògł wciąż pogodzic się z przegraną.

  Reply
 2. TED

  O jakich zaległościach mowa? Ceny wzrosną o 60% bo mieszkańcy którzy płacą zostaną obciążeni zobowiązaniami pasożytów którzy nie płacili?
  Sorry ale ja tu nie widzę logiki🤔
  Jak pasożyty nie płacą to trzeba było nie odbierać od nich śmieci. Poza tym są środki prawne pozwalające wyegzekwować należność…choć biorąc pod uwagę ilość grasujących po ulicach oraz, a może zwłaszcza, po stacjach benzynowych kolekcjonerów banknotów 50-cio złotowych to egzekwowanie prawa tą drogą może być z oczywistych powodów nieskuteczne.

  Reply
 3. Olo

  Jedyna firma która nie podniosła ceny za wywóz smieci w 2020 roku i startowała w przetargu to firma Eko Trans .Pozostałe firmy tj Zakład Usług Komunalnych z Kurowa czy Rago Jeziorzany popodnosili kwoty za wywòz smieci.

  Reply
 4. Joanna

  Robicie z igły widły.Smieci bėdą odbierane w połowie stycznia tak jak jest w gminie Kamionka i nikt nie robi z tego tam afery.Ale grupa krzykaczy byłego wójta i były wòjt nie mogą się pogodzić z przegraną przegrana widac boli to najlepiej zrobic afere i pòjsc do telewizji z problemem smieci.

  Reply
 5. TED

  Tutejsi KODomici czynią starania by tematem zajęła się Komisja Europejska. Niestety, z uwagi na to że najwyższe władze naszej gminy noszą – a przynajmniej do niedawna nosiły – barwy tęczowej koalicji, Komisja nie dostanie zgody Kremla na pochylenie się nad we problemem.

  Suma summarum im dłuższa przerwa w odbiorze odpadów, tym mniej opłat. Styczeń zdaje się odpadnie.

  Reply
 6. Anna

  Chyba była władza rzuca kłody pod nogi terazniejszej władzy w gminie.Pozatym kazda gmina prowadzi(ma obowiązek)punkt selektywnej zbiórki odpadòw.Tam mozna zawiezc ,oddać śmieci .Tylko ze smieci trzeba zawiezc samemu i miec ze sobą dowód wpłaty za wywóz smieci.No i smieci muszą byc posegregowane.

  Reply
 7. EGC

  Czy można zamieścić na NaszymAbramowie jakiś w PDF albo w jakimś innym formacie harmonogram odbioru śmieci? Bo na chwilę obecną ten skan na stronie gminy to o kant d…. można.

  Reply
 8. wyborca3r

  Do Janka; Skoro wiesz że „wójt podpisuje co mu zastępca nakazuje” -to znaczy że jesteś pracownikiem Urzędu Gminy,bo skąd taka wiedza.Oj nieładnie , nieładnie wynosić na swoich szefów.A tak w ogóle to znaczy że zaufanego zastępcę ma wójt-trafny wybór.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *