Abramów. Zmiana szyldu nie pomogła Arturowi Chomiukowi. Marek Kowalski wygrywa zdecydowanie w wyborach na wójta.

m.k

To nie są jeszcze oficjalne dane, ale wygląda na to, że Marek Kowalski (KWW Marka Kowalskiego) w drugiej turze zdecydowanie pokonał Artura Chomiuka (KW PIS)  i tym samym zrewanżował się za przegraną cztery lata temu.  Z nieoficjalnych jeszcze danych, wynika, że różnica tym razem była zdecydowana na korzyść Kowalskiego i wyniosła ponad 250 głosów. Marek Kowalski przekroczył próg ponad 1100 głosów, natomiast Artur Chomiuk uzbierał w granicach 800 – 850 głosów. Jeśli chodzi o głosowanie w poszczególnych obwodach, Marek Kowalski wygrał w 5-ciu, (w Abramowie, Wielkolesie i Dębinach zdecydowanie), przegrał w jednym, w Wolicy, natomiast w Ciotczy był prawdopodobnie remis. Na gorąco można stwierdzić, że do wyraźnej przegranej Artura Chomiuka mogła przyczynić się zmiana szyldu komitetu wyborczego i start w barwach PIS-u.  Wielu mieszkańców było najdelikatniej mówiąc zdziwionych i zaskoczonych taką decyzją lokalnych struktur PIS-u, co też przełożyć się mogło na ich wyborczą decyzję.

Frekwencja w Abramowie w II turze była dość wysoka, jak podała PKW już o godzinie 17:00 przekroczyła 50% (50,07%). Szacuje się, że frekwencja będzie podobna jak w I turze, czyli około 55%.  Ostateczne wyniki podamy po opublikowaniu ich przez PKW.

Jak było w 2014 roku?

Przypomnijmy, cztery lata temu w 2014 roku, zmierzyli się ci sami kandydaci i rozstrzygnięcie zapadło w pierwszym  głosowaniu, ponieważ nie było więcej kontrkandydatów. Wygrana Artura Chomiuka była minimalna, różnica wynosiła 28 głosów, 1124 d0 1096, w procentach 50,63% do 49,37czyli mówiąc językiem sportowym starcie w 2014 roku można określić jako remisowe ze wskazaniem na Artura Chomiuka.

Ciekawostka i ku pamięci..

Na koniec ciekawostka, zarówno w roku wyborczym 2014 roku, jak i w wyborczym 2018 na dożynkach gminnych w Abramowie gwiazdą wieczoru był zespół Akcent, czyli Zenek Martyniuk z zespołem. Być może zamierzenie organizatorów, czyli wójta i władz gminy ( w 2014 Marka Kowalskiego, w 2018 Artura Chomiuka), było takie, że zaproszenie takiej gwiazdy przełoży się pozytywnie na późniejsze głosowanie i że warto wyłożyć dość pokaźne sumy na angaż z budżetu gminnego. Jednak jak widać, tak to nie działa i wydaje się, że nikt już w roku wyborczym Zenka nie zaprosi..Przynajmniej w Abramowie..

Komentarze do: “Abramów. Zmiana szyldu nie pomogła Arturowi Chomiukowi. Marek Kowalski wygrywa zdecydowanie w wyborach na wójta.

 1. :)

  Jeden lepszy od drugiego. Czy rządzi PiS czy PSL , każdy ciągnie do siebie, a mieszkaniec jak był nieważny tak jest. Ciekawe kto wyleci z UG ?? Może już czas pozbyć się „starych” pracowników którzy biorą kasę i nic nie robią i zasilić Gminę „młoda krwia” może wtedy coś się zmieni, bo „bida piszcz”.

  Reply
  • Iwona

   Chomiuk napewno nie jest lepszy od Kowalskiego.
   Może już czas pozbyć się „starych” pracowników którzy biorą kasę i nic nie robią i zasilić Gminę „młoda krwia” może wtedy coś się zmieni, bo „bida piszcz”. z tym sie zgodze.

   Reply
  • rs

   My Pana zweryfikujemy Panie Marku, czy głosowaliśmy czy nie- obietnice składał Pan wszystkim, powiedział, że nie będzie podziałów ..więc teraz do roboty. I bardzo poproszę za 5 lat o opublikowanie danych o zadłużeniu gminy.

   Reply
 2. Roman...

  Jak sejmik i powiat był w rękach PSL-u, ludzie wybrali Chomiuka. Teraz, mając czarno na białym kto będzie podejmował decyzje i dystrybuował pieniążki, mamy Kowalskiego, notabene cichego członka PSL (czytaj;obecnej opozycji).
  Gdzie synergia, gdzie zdrowy rozsądek. Gdzie troska o póki co, zaściankową gminę???
  Kolejne lata letargu… 😒
  Cieszy mię ten rym: „Polak mądry po szkodzie”;
  Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą i po szkodzie głupi…

  Reply
 3. FM

  Chomiuk- Chomiuk – Kowalski- Chomiuk – Kowalski…
  Putin- Putin- Miedwiediew, później znowu Putin.
  Nic wam to nie przypomina? 😉
  Czyżby gmina Abramów cierpiała na deficyt intelektualistów?

  Reply
 4. kunegunda

  Ludziom trudno ” zwiazać końca z końcem”, trudno im o jakiś dochód,gdzie im w głowie dożynki z „Zenkiem”, oderwany od rzeczywistości Chomiuk.

  Reply
 5. YY

  Chyba ” Kunegunda” zapomniałaś, że pierwszy raz Zenek był w Abramowie na dożynkach za panowania Kowalskiego. Bądź obiektywna.( Wystarczy przeczytać tekst).

  Reply
 6. Ja

  Niektórzy frustraci zamiast uprawiać quasi troling powinni się zastanowić nad przyczyną zamiast krytykować skutek.
  Prawda jest taka, że w 70% taki wynik to efekt zbyt dużego zaufania jakim obecny wójt obdarzył co poniektórych klakierów.
  „FM” ma rację. Przynajmniej częściowo. Pewna frakcja najwyraźniej zaczyna cierpieć na niedobór intelektualistów. Potwierdzają to wpisy na „NA” oraz nietypowe – mówiąc delikatnie – jak na intelektualistów zachowania. Mam na myśli wspomnianą niedawno przez kogoś brunetkę. Wiele osób, nawet zwolenników obecnego wójta, było tym zniesmaczonych. Tego typu zachowania może uchodzą na spędach KOD-u, jednak wśród ludzi cywilizowanych zdecydowanie nie.

  Wyrób czekoladopodobny pozostanie wyrobem czekoladopodobnym nawet jeśli go zawiniesz w opakowanie po czekoladzie…, brunetko.
  „Łotr pozostanie łotrem choćby skończył dwa fakultety”. Nie jestem pewien ale to chyba A. Głowacki (na 50%) jest autorem tych słów.
  Osoba do której kieruję przytoczony cytat chyba będzie wiedziała… jest bliżej źródeł 🙂 Teoretycznie 🙂
  Ma pani wprawdzie stresujący zawód, jednak to pani w żaden sposób nie usprawiedliwia.

  Reply
 7. Greg

  Należy Pana Witolda podziwiać za kasandryczne przewidywania:)
  Jak widać Martyniuk przynosi pecha:)
  Pan Kowalski przez 4 lata pokazał co umie, czy można oczekiwać czegoś innego?
  Oby
  Dla dobra mieszkańców najlepszy był by ktoś nowy z nowym spojrzeniem nie uwikłany w układy. Ale wyborcy zdecydowali inaczej.
  Jak się pościeli tak się wyśpi, czy chcącemu nie dzieje się krzywda.

  Reply
 8. kama

  Nie podoba mi się nawiązanie w artykule do występu gwiazdy disco polo. Tego typu dywagacje są irytujące i celowo ośmieszają osobę która stara się o głosy wyborców. Pana domniemania są czytane i odbiorcy rzeczywiście mogą uwierzyć w to co Pan pisze.

  Reply
  • witold Post author

   Każdy ma prawo do swojej oceny faktów. Staram się przedstawiać fakty i opisywać je zgodnie z prawdą. Zdaję sobie sprawę, że jest to prawda subiektywna, jednak nie staram się trafiać w gusta czytelników, bo jaki to by miało sens. Lepiej napisać w zgodzie ze swoją oceną rzeczywistości, niż komukolwiek starać się przypodobać. Nie martwię się tym, że to co piszę komuś się nie podoba, każdy może przedstawić swoje przemyślenia, tak, jak już pisałem nie cenzuruję komentarzy. W ostatnim miesiącu nie opublikowałem jednego, o czym pisałem. Mogę się zgodzić, że moje dywagacje są irytujące, ale nie zgadzam się z opinią, że, tu cytat „celowo ośmieszają osobę która stara się o głosy wyborców” Proszę zauważyć różnicę, że nie oceniam osób, tylko ich działanie, a to jest różnica. Po za tym piszę o osobach publicznych, zwanych inaczej funkcjonariuszami publicznymi, którzy władzę otrzymali od suwerena czyli od nas i pobierają za to bardzo godziwe wynagrodzenia. Co więcej, uważam, że merytorycznej krytyki jest być może za mało na naszym portalu, zarówno we wpisach, jak i w komentarzach. Wydaje się, że te wybory mimo wszystko to jakiś przełom i nie chodzi o osobę, bo jak zauważył ktoś z czytelników w ostatnich latach jest jeden albo drugi, taka dychotomia. Przełom moim zdaniem jest w tym sensie, ze po raz pierwszy zauważyłem, że duża część mieszkańców zaczęła mówić to co myśli, bez tego, nazwijmy go umownie „abramowskiego lęku”. I na koniec o ostatnim zarzucie – cytat – „Pana domniemania są czytane i odbiorcy rzeczywiście mogą uwierzyć w to co Pan pisze” – jestem przekonany o tym, że pisze się po to, aby być czytanym. Drugi człon zdania brzmi niestety jak zarzut, że ludzie mogą uwierzyć w to co piszę, to źle?. Uważasz „kama”, że manipuluje czytelnikami?, może najzwyczajniej mierzysz mnie swoją miarą. Pozdrawiam W.Komsta

   Reply
 9. kama

  Pan ma prawo do swojej oceny rzeczywistości tak jak ja mam prawo do oceny tego co czytam i jakie we mnie to budzi emocje. Niby skąd Pan wie jaką miarą mierzę? Kolejne dywagacje takie jak te z jakiego powodu koncertował zespół Akcent. „Być może zamierzenie organizatorów, czyli wójta i władz gminy ( w 2014 Marka Kowalskiego, w 2018 Artura Chomiuka), było takie, że zaproszenie takiej gwiazdy przełoży się pozytywnie na późniejsze głosowanie”
  Szanując te osoby nie posłużyłabym się do tego stwierdzeniem bo sugeruje Pan w moim odczuciu, że są to prostaccy ludzie, którzy wierzą, że opłacenie znanego muzyka ” przełoży się pozytywnie na późniejsze głosowanie”.

  Reply
  • witold Post author

   Niczego nie sugeruję, dlatego napisałem „być może”, nie wiem w którym fragmencie nie okazałem im szacunku? Fakty są takie,że akurat „Akcent” był zapraszany w latach wyborów do samorządu i to nie podlega dyskusji. Gdyby wójtowie Kowalski i Chomiuk, zapraszali za swoje pieniądze, to mało to by mnie obchodziło, nie mówiąc o pisaniu, ale następny fakt, płacili z kasy gminnej. Dlatego mam prawo napisać to, co napisałem. Kolejnym faktem jest to, że zespół „Akcent” w innych latach w Abramowie nie występował, dlatego w mojej ocenie, w żartobliwej formie napisałem o tej „przestrodze”, nie bardzo rozumiem, że jest to traktowane przez Ciebie, tak poważnie. Proszę jeszcze raz przeczytaj swoje zdanie z poprzedniego wpisu – ‚Tego typu dywagacje są irytujące i celowo ośmieszają osobę która stara się o głosy wyborców” – zostało mi tu przypisane „celowe ośmieszanie” – pytam w którym miejscu? I dalej -cytat- „osobę która stara się o głosy wyborców” – to jednak zakładasz, że osoba zapraszająca zespół stara się o głosy? To powyżej kłóci się jakby z jednym zdaniem napisanym przez Ciebie w drugim komentarzu. Przytoczę je w całości – „Szanując te osoby nie posłużyłabym się do tego stwierdzeniem bo sugeruje Pan w moim odczuciu, że są to prostaccy ludzie, którzy wierzą, że opłacenie znanego muzyka ” przełoży się pozytywnie na późniejsze głosowanie”. Czy tu nie ma według Ciebie sprzeczności. W swoich komentarzach zasugerowałaś mi intencje i oceniłaś, co ja sugeruję, a to nie jest prawdą, nie to miałem na celu. To pytam, czy nie mam prawa napisać, że mierzysz swoją miarą? Na koniec, masz tę przewagę nade mną, że piszesz tu anonimowo, masz prawo, ale czy w tym przypadku nie uczciwiej byłoby się przedstawić?

   Reply
 10. kunegunda

  Czytając,wszystkie”wpisy-komentarze”,ubolewam nad tym że jest w nich tyle „połamańców,synonimów”,że trudno zrozumieć o co chodzi czy wogóle jest w tym jakaś prawda,nie wiem czy tego uczą w naszych szkołach? Ubolewam na tym że nasz język polski jest tak zniekształcony.

  Reply
 11. kama

  Nie mam nad Panem żadnej przewagi bo nie znam Pana tak jak Pan mnie, nie chodziło mi o to by Pana urazić, napisałam komentarz bo artykuł mnie zirytował. Jeżeli pisze Pan o „abramowskim lęku” to teraz daje mi Pan do zrozumienia, że nie powinnam zamieszczać tego typu komentarzy bo „zarzucam”, „oceniam”., a ja przedstawiłam tylko swój punkt widzenia do którego mam takie samo prawo jak Pan, a Pan nie musi się wcale tłumaczyć co miał na myśli. Niech tak zostanie.

  Reply
  • witold Post author

   Nie uraziła mnie Pani, nie tłumaczę się, tylko próbuję wyjaśnić. Zgadzać się nie musimy, pocieszające jest to, że jest reakcja na wpis, bo to oznacza, że jest czytany i oto w pisaniu chodzi. Domyślam się, że Pani nie mieszka na naszym terenie. bo „abramowskie lęki” odnosiły się do zupełnie innego tematu. Pozostańmy więc przy swoim. Pozdrawiam.

   Reply
 12. Iwona

  Ktoś kiedyś wspomniał że P.Marek obecny wójt nic nie robił tylko siedział na du…przez 4 lata za swojej POPRZEDNIEJ kadencji i ktoś inny za niego rządził niż on,co jest nieprawdą.
  Te słowa raczej mogą odniesc się do byłego wójta P.Chomiuk ulubionego wójta dyrekcji w szkole
  w ABRAMOWIE.
  Pan Marek nie jest głupi i nikt mu nie musi mówic co ma robic i jest w porządku…
  i ma szacunek do ludzi inaczej by nie wygrał taką dużą różnicą głosów itp.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *