Czy powstanie nowa wieża (wieże?) telekomunikacyjna w Abramowie?

DSCN2586

Ten wpis jest reakcją na komentarz jednego z czytelników, który zasygnalizował sprawę projektowanej (projektowanych) na terenie Abramowa inwestycji dotyczącej, najkrócej mówiąc wieży telekomunikacyjnej wraz z potrzebną infrastrukturą. Nie będę w tym miejscu oceniał poziomu samego komentarza, każdy może przeczytać i ocenić sam (autor komentarza podpisany  „Niemile nierozczarowany”), ale sam fakt zainteresowania (i podzielenia się informacją) sprawami które dzieją się w naszej gminie jest godny uwagi. Dobrze byłoby, żebyśmy jako mieszkańcy pamiętali o popularnym kiedyś haśle „Nic o nas bez nas”.

Wracając do tematu, na BIP-ie Urzędu Gminy w Abramowie znalazłem dwie informacje dotyczące projektowanej (projektowanych) inwestycji. Pierwsza została zamieszczona 24.09.2018 roku, jest to „Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji celu publicznego” podpisane przez poprzedniego wójta Artura Chomiuka i druga informacja „Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego” opublikowana 10.12.2018 roku, podpisana przez obecnego wójta Marka Kowalskiego.

Zwróćmy uwagę, że te dwa pisma, złożyły dwie różne firmy i na różne numery działek, czy z tego wynika, że planowane są dwie inwestycje?

Oto wymienione powyżej obwieszczenia ze strony UG w Abramowie:

 

Pierwsze pismo:

 

wieża 2

 

Drugie pismo:

 

wieża

 

Odnośnie oddziaływania i wpływu pola elektromagnetycznego emitowanego przez anteny telefonii komórkowej na ludzi i środowisko  sporo materiałów i opinii można znaleźć na stronach internetowych.

Komentarze do: “Czy powstanie nowa wieża (wieże?) telekomunikacyjna w Abramowie?

 1. KASIA

  Jak zwykle informacje załączone na BIP – GDZIE INFORMACJE te OGLĄDA może 5% mieszkańców. A gdzie RADNI I SOŁTYSI , ażeby poinformować mieszkańców o inwestycjach szkodliwych dla zdrowia. Gdzie jest RAPORT ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO. Wszystko co złe to do naszej gminy.

  Reply
  • Arek

   Wszystko co złe? Zacznijcie ludzie myśleć, bo zasięg każdy chciałby mieć, super internet itp. A jak coś robić to już źle, jak dla mnie w abramowie mogliby wyłączyć całkiem zasięg sieci komórkowych tak na rok, zobaczymy kto tam zostanie, zwłaszcza młodzi.

   Reply
   • Brawo Kasia

    Tak niech tam zdychają na nowotwory bylebym miał jedną kreskę zasięgu więcej.
    Postaw sobie przekaźnik na swoim podwórku, będziesz miał transmisje bezpośrednio do mózgu i super internety też.

    Reply
 2. KASIA

  Wszystko jest dobre i potrzebne, ale z umiarem i nie ludziom na głowach. Można się odsunąć pod las. Ale Firma chce to zrobić tanim kosztem i nie obchodzi ich zdrowie. A może niech pójdą do innej wsi.

  Reply
 3. Internety to zlo

  Tak telefony to zło szkodzą, a internety to najgorzej 😉 Pani Kasia nigdy, ani telefonu , ani internetow i zdrowa na pewno jest 😉 A Ci dranie chcą jej wieże postawić w gminie, a na co to komu potrzebne ….

  Reply
  • Nicki

   Mądrzejsi już to dowiedli:
   http://www.medonet.pl/zdrowie,czy-korzystanie-z-komorki-moze-doprowadzic-do-rozwoju-raka-,artykul,1723209.html

   Reply
    • Nicki

     Po pierwsze tak wyobrażam sobie bo żyłem w świecie bez komórek i gdybym miał taką możliwość to chętnie pozbyłbym się tej smyczy, a po drugie kolejne wieże to nie jest być albo nie być dla telefonii w gminie Abramów.
     Zobacz co komórki robią z młodzieżą – oni nawet do toalety nie trafią bez wujka Google, cały dzień na zdalnym sterowaniu, nie rozmawiają, nie chodzą na podwórko pograć w piłkę tylko na okrągło mailują, tłitują, fejsują lub graja na smartfonie. Mają setki znajomych w wirtualnym świecie a w rzeczywistości nie mają z kim zamienić słowa.
     A tobie Zosiu, Iwono, Arku czy Doroto (a może i OLO) podejrzanie zależy na tym by jednak wieże postawić, co z tego będziesz miała przyznaj?

     Reply
 4. Iwona

  Po pierwsze temat wieży telekomunikacyjnej zaczął poprzedni wójt Chomiuk a nie Kowalski.
  A po drugie nie wiadomo czy wogóle będzie ta wieża.

  Reply
  • anty

   To nie do końca prawda bo pierwszą wieżę nam „zafundował” wójt Zaworski dlatego zgłaszam wniosek racjonalizatorski i proponuję wszystkie trzy wieże zlokalizować w Marcinowie po jednej dla każdego na ich działkach.
   Pasuje? OK? Iwona, Karol czy Dorota?

   Reply
 5. karol

  Wieża na GSie jest przynajmniej 2-3 krotnej mocy i do tego w samym centrum. Większość z was ma w domach routery wifi obok łóżek/ biurek itp i jakoś o szkodliwości tych urządzeń cisza. Nosicie telefony które wytwarzają ten sam sygnał co ta wieża tuż przy głowie i to wogóle nie szkodzi. Ludzie teren gminy abramów jak i inne jest nasycony sygnałami z różnych sieci, anten tv, wifi itp. Groźniejszym problemem w gminie jest palenie śmieciami i trucizna w dymie który co wieczór spowija wsie niż sygnał telefonii. Nie jestem w żaden sposób powiązany z inwestorem ale próbuję spojrzeć obiektywnie na ten „problem”.

  Reply
  • Nicki

   Jeżeli chodzi o sieć gsm to w Polsce praktycznie każdy operator ma pokrycie na poziomie 99% nie dlatego że w każdej zapyziałej dziurze są po 3-4 wieże tylko dlatego że operator który nie ma na danym terenie przekaźnika korzysta z przekaźnika konkurencji (płacąc mu oczywiście) dlatego stawianie kolejnych wież w pobliżu już istniejących nie ma z punktu widzenia przeciętnego użytkownika żadnego sensu bo zasięg poprawi się nieznacznie lub wcale a koszty używania telefonów nie spadną. Oczywiście gdyby nie było korzyści nikt by ich nie budował, ale ten zysk jest głównie po stronie operatora (nie płaci dzierżawy), właściciela działki (zwykle są to górki o niskiej klasie) oraz jeszcze jednej osoby o której nie będę pisał żeby nie zostać oskarżonym o zniesławienie. Tracą na takiej inwestycji setki ludzi poprzez kolejne źródło pola elektromagnetycznego oraz oszpecenie krajobrazu a zyskują trzy „osoby”.
   Trochę inaczej jest z internetem ale i tu jest lepsze, szybsze, stabilniejsze i bez złego wpływu na zdrowie rozwiązanie jakim jest światłowód.
   Jako mieszkańcy gminy powinniśmy wymagać od władz aby inwestycje były w takim kierunku aby przyciągały mieszkańców (albo zatrzymywały) oraz firmy czyli np. wspomniany światłowód, gaz ziemny, drogi, kanalizacja, (kolejne wieże na pewno nie należą do tego typu inwestycji) bo w przeciwnym przypadku Władza może w końcu zostać sama na polu boju jak ten wójt z komiksu Lepka Łapka.
   Pozdrawiam

   Reply
  • Nicki

   Widzisz zasadnicza różnica pomiędzy tymi routerami, spliterami, antenami i telefonami a nadajnikiem jest taka, że korzystając z nich również narażam się na oddziaływanie pola EM (świadomie lub nie) ale z własnej nieprzymuszonej woli. Mogę ograniczać czas ekspozycji na to pole np. wyłączając wifi jak nie korzystam, stosować zestaw głośnomówiący lub całkiem zrezygnować z tych dobrodziejstw na rzecz komunikacji bezpośredniej z innymi ludźmi. W przypadku nadajnika każda próba jego wyłączenia wiąże się z ryzykiem odsiadki:)
   W latach 90 zachorowalność na nowotwory mózgu w krajach skandynawskich wzrosła z tego co pamiętam o ok. 300% był to tzw. boom telefonów komórkowych zdecydowano więc o konieczności ograniczenia mocy aparatów telefonicznych oraz skierowanie kierunku promieniowania od głowy ale wiązało się to z koniecznością zwiększenia mocy stacji przekaźnikowych i gęstości ich rozmieszczenia co z kolei powoduje, że nawet ludzie nie używający telefonów komórkowych są narażeni na oddziaływanie szkodliwego promieniowania EM (coś jak bierne palenie)

   Reply
  • Ja

   Czym robiłeś pomiary, smartwatchem czy frytkownicą? 😀
   Karolu, albo udajesz niezbyt inteligentnego, albo faktycznie nie masz pojęcia o temacie. Nie porównuj rutera którego siłę sygnału możesz wyregulować tak że w sąsiednim pokoju już nie będzie zasięgu lub w dowolnym momencie go wyłączyć, do przekaźnika komórkowego. Za parę lat wyskoczysz z teorią że w Abramowie powinno powstać składowisko odpadów radioaktywnych bo każdy korzysta z energi elektrycznej a radioaktywność to żaden problem bo przecież granit wykorzystywany do brukowania chodników też wytwarza promieniowanie.

   Założę się że byłeś gorącym zwolennikiem turbin wiatrowych służących głównie do ciągnięcia z budżetu państwa dofinansowań do nierentownej produkcji. Bo rozwój, bo miejsca pracy itp. brednie. No i co? Powiedz, czy człowiek który za kasę z dzierżawy pod wiatrak kupił se plazmę stał się lepszym człowiekiem, „bardziej rozwiniętym”??? Bo zdaje się że na tym (na kasie dla paru podatnych) ten „rozwój cywilizacyjny” się skończył?

   Kolejna wieża obok już istniejącej z oczywistych – wspomnianych tu przez kogoś – powodów raczej nie wpłynie na poprawę zasięgu. Chyba że koncern po uzyskaniu stosownych pozwoleń zdecyduje o zwiększeniu mocy nadajnika – praktyki znane w bananowej Drugiej Irlandii…wtedy z radością stwierdzisz że na wyświetlaczu zamiast 80% masz 85% poziom sygnału… cóż za skok cywilizacyjny!!! I wtedy poczujesz się lepszy, bardziej dowartościowany 😀

   Wy, ludzie którzy ze łzami w oczach pochylacie się nad rybą która ma za ciasno w wiaderku, i/lub nad kornikami, nigdy nie przestaniecie mnie zaskakiwać. Wsadzili byście własnemu dziecku głowę do mikrofalówki gdyby ktoś wam za to dał parę groszy. Bo są teorie że jak na sekundę to nic by się dzieciakowi nie stało.

   Reply
 6. karol

  Światłowody leżą już tyle czasu ale to była inwestycja tylko po to żeby ktoś zgarnął kasę z dotacji na wykluczenie cyfrowe wschodniej Polski. Firma wzięła „piniądz” za położenie ale sęk w tym że żaden operator nie jest zainteresowany wykonaniem przyłącz do domów bo już kiedyś TP utopiła miliony w infrastrukturę i musiała się podzielić z pasożytami typu Netia, Dialog itd.. Jak skończyła każdy wie. Francuski gigant ma w dupie inwestycje w sieci kablowe na terenach gdzie nie ma ku temu rokowań zwrotu inwestycji. Swego czasu wymieniłem parę emaili z działem inwestycji Orange z zapytaniem czy wogóle planują budować infrastrukturę światłowodową na terenie gminy to jedyną odpowiedzią było stwierdzenie że raczej nie zainwestują bez żadnej dotacji zestrony samorządu. Żauważ że ludzie mieszkający w obrębie nadajnika nie są narażeni na działanie pola EM tego nadajnika bo anteny ze względu na swoją budowę posiadają kąt propagacji sygnału mniejszy niż 180 stopni. Akurat w tym przypadku takich osób może być mało lub wcale. Nie wiem dokładnie gdzie ma stać to ustrojstwo i jakiej wielkości/mocy będzie ale sądząc po ostatnich budowach nadajników w powiecie to pewnie nie więcej jak 100m. Wracając do urządzeń wifi w domach to przyznaj czy chce ci się wyłączać router/ AP zawsze kiedy nie kożystasz? Bo u mnie pracuje ciągle. Zgodzę się z tym żę odkąd wprowadzono komunikację mobilną w polsce to zachorowalność na różnego rodzaju choroby wzrosła bo natężenie pola EM wzrosło. Zgodnie z modą obecnych czasów można powiedzieć „Kiedyś to kurła było…”

  Reply
 7. Iwona

  WSZYSTKIM CZYTELNIKOM NASZ ABRAMÓW ZYCZE WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I POMYSLNOSCI W PRZYSZŁYM 2019 ROKU.

  Reply
  • anty

   A to już nie ma jakiejś puły czy sterownika? Znaleźli cieplejsze gniazdka?
   A MR jest przynajmniej kompetentny i jak się z wójtem dogadają to może coś z tego będzie pożytecznego dla gminy.
   A co do donoszenia to niby o czym skoro władza transparentna?

   Reply
 8. kunegunda

  Propozycja ,dla wójta Kowalskiego,aby wziął pod uwagę organizację zabaw przez OSP w Wielkolesie, przypominamy,że to nie dzięki strażakom p.Kowalski wygrał wybory w Wielkolesie, ale dzięki wyborcom,którzy chcą w nocy spać.

  Reply
 9. kunegunda

  Do Kris;
  Zamieszkaj koło remizji,to zobaczysz jak będziesz wyspany, przesadna pomoc finansowa strażakom ,nie pomogła Chomiukowi,wręcz przeciwnie -zaszkodziła.”ciemnogród”-dobrze widzi i potrafi logicznie myśleć.

  Reply
   • anty

    Nie wiem czy zauważyłeś (-łaś) ale wybory dawno się skończyły i mało ważne na kogo wówczas się głosowało bo to już minęło, ważniejsze jest jakie decyzje władzy się popiera a jakich nie.
    Nikt rozsądny nie będzie hejtował dobrych decyzji tylko dlatego, że wyszły nie od tego wójta i w drugą stronę złe decyzje powinny być piętnowane niezależnie czy się lubi obecnego wójta czy nie (każdy ma prawo zbłądzić ale świadome działanie na niekorzyść swojej społeczności to co innego)

    Reply
    • Iwona

     Ale to nie Kowalski zaczął tylko P.Zaworski.

     pierwszą wieżę nam „zafundował” wójt Zaworski dlatego zgłaszam wniosek racjonalizatorski i proponuję wszystkie trzy wieże zlokalizować w Marcinowie po jednej dla każdego na ich działkach.

     Reply
 10. Spokojnie

  No widzę, że się „wsiowej” gminie gównoburze spodobały. A ja to państwu radzę odłożyć telefon, wyłączyć laptopa/ komputer i może po jakąś mądrą książkę sięgnąć. W końcu może by się cokolwiek w tym ciemnogrodzie zmieniło, bo skończenie KUL albo UMCS nie robi z państwa specjalistów w każdej dziedzinie 🙂 ale taki wasz infantylny charakter i moja racja jest mojsza (czy jakoś tak to było) 🙂 pozdrawiam i życzę pokory i szacunku do innych na ten nowy rok! (Chociaż raczej nie wierzę w takie cuda żeby w Abramowie ktoś kogoś z szacunkiem traktował- przukladni KATOLICY :))

  Reply
  • anty

   A ty „gównoburza” co skończyłeś, że śmiesz krytykować czyjeś wykształcenie (i jeszcze mówisz o szacunku)?
   Z twojego postu to mi wychodzi że całe gimnazjum odbębniłeś.
   Jak ci się nie podoba w naszej „wsiowej” gminie to co tu jeszcze robisz jaśnie oświecony kup niebieskiego kota i wyp…laj do miasta nikt po takim pseudo patriocie nie będzie płakał.
   Mi osobiście podoba się to że nasza gmina jest wsiowa i nie chcę jej industrializacji za pomocą kolejnych szpetnych konstrukcji, szkodliwych i zmniejszających wartość działek wokół nich.

   Reply
   • Spokojnie

    No właśnie moi mili- kto dziś czyta książki? 😀
    Co do mojego miejsca zamieszkania, to gminę Abramów opuściłam kilka lat temu. Chętnie tu wpadam do rodziny 🙂 Walory estetyczne niewątpliwie są urzekające i tego nie mam zamiaru negować. Bardziej chodziło mi o mentalność ludzi, ale chyba nie każdy zrozumiał :/ Knucie i szukanie spisków na siłę. Szkoda, że takie coś tłumaczy się patriotyzmem bo wycieracie sobie buty już tym słowem. Połowa z was nic nie wie o historii naszego kraju, tylko to co cudem usłyszycie w telewizji i przyjmujecie to za rzetelne źródło informacji. Nie wiem czy wy naprawdę nie widzicie tego ogromnego absurdu? Każdy sobie rzepkę skrobie- nie można działać dla dobra gminy. Widocznie już taki jest nasz naród. Patriotyzm moi mili to nie kłócenie się na naszabramow.pl nad tym kto ma rację, ale jakieś działanie na rzecz tej ojczyzny. Nic się tu nie zmienia, to jak mamy myśleć o lepszym wykształceniu? Jest kilku bardzo miłych i dobrych nauczycieli- co z tego jak rodzice nie potrafią pracować z dziećmi i ich wychowywać? To są przyszłe pokolenia Polaków, którzy jak przecinek wstawiają słowo na k, a później wszyscy się dziwią, że gmina się nie rozwija, tkwi w stagnacji, a jej przedstawiciele nie potrafią się poprawnie wysławiać. To, co włoży wam do głowy ksiądz na kazaniu (oczywiście kościół politycznie neutralny) i telewizja ni jest jedynym źródłem wiedzy 🙂 Przy okazji do katolików nic nie mam- sama jestem wierząca i mam znajomych księży, tylko problem jest taki, że chyba niestety nie każdy z nich chce i potrafi pracować z ludźmi :/ Także zamiast się kłócić w internecie radzę poświęcić ten czas na książkę lub coś rozwijającego- miłego popołudnia! 🙂

    Reply
    • anty

     Jak rozumiem nie jesteś mieszkańcem gminy, wchodzisz na nasze forum nie będąc do końca zainteresowaną co tu będzie i jak będziemy żyli, obrażasz nasz lokalny patriotyzm twierdząc, że to tylko chęć do szukania zaczepki, obrażasz nasze wykształcenie i znajomość historii naszego kraju i to my mamy problem? Twierdzisz, że nikt nie jest w stanie zrozumieć twoich górnolotnych, „subtelnych” aluzji a ja myślę, że jesteś bardzo zarozumiałą osobą, której wszyscy wokół mają dosyć i znalazłaś sobie to forum by się mądrzyć i pouczać prostaczków bo nikt w realu cię nie znosi. Mam rację? A i tak się nie przyznasz.
     Patriotyzm to nie tylko rzucanie się konno z szablą na czołgi a w czasie pokoju to właśnie m.in. dbanie o własną małą ojczyznę jak tego nie rozumiesz to żal mi cię bo nigdzie nie będziesz u siebie.

     Reply
  • Śnieg

   Niestety jeden temat olewa a mianowicie odśnieżanie, W poprzednich latach przy dużych opadach śniegu, już o 5-6 rano były odśnieżone wszystkie drogi lokalne w gminie, teraz nic. A sypania piachem lub solą, przynajmniej na zakrętach i skrzyżowaniach to chyba w tym życiu nie doczekam…

   Reply
 11. Kris

  Właśnie obejrzałam transmisje z wczorajszej sesji Rady Gminy i Pan Marek dobrze mówi więc po co te wąty ze kaleczy polszczyznę.,ale was boli ze Chomiuk przegrał.

  Reply
    • witold Post author

     To pytanie, to raczej nie do mnie, nie wiem jaki jest nr pokoju wójta, proszę napisać na podany niżej adres, albo zadzwonić na któryś z numerów telefonów na dole podanego adresu, a najłatwiej napisać na maila. Powodzenia!!!
     Urząd Gminy Abramów
     ul. Szkolna 2
     21-143 Abramów
     tel: 81 85 25 001/016/035
     fax: 81 85 25 016 w. 47
     e-mail: gmina@abramow.pl

     Reply
 12. ńASIA

  To Chomiuk podpisał cichaczem decyzję nie mówiąc nic nikomu, a następna zwolenniczka Pani sołtys z Abramowa. Była obrażona o to, ze to ona ma zawiadomić mieszkańców. To po co taki sołtys?

  Reply
 13. Kazimierz N.

  Krytykujecie(większość)obecnego wójta a to NIE ON podpisał umowę decyzję o powstaniu nowej wieży telekomunikacyjnej tylko poprzedni wójt CHOMIUK.,nie mówiąc nic nikomu i podpisując umowę po cichu.,Cały Chomiuk.

  A teraz wczyscy na Kowalskiego….
  Druga sprawa to ktoś napisał ze obecny wójt uwaza sie za wielkiego pana kazdy moze sie uwazać ale akurat P.Kowalski jest równym człowiekiem który z kazdym porozmawia i ma szacunek do ludzi.,i nie ciąga po sądach itp.

  Może nie wszystkim pasuje jak jest obecnie ale jest lepiej niz było i tak byc powinno… jest porządek.

  Reply
 14. Kazimierz N.

  Jak pewnie większośc was wie kadencja pani dyrektor szkoły podstawowej w Abramowie konczy sie w tym roku 29 sierpnia.
  To zalezy tylko od p.wójta czy jej przedłuży kadencje.
  Więc pewnie p.wójt chciałby poznac wasze opinie na temat zarządzania w szkole p.dyrektor..

  Reply
 15. Paweł

  A co tu się dzieje, czyżby powstał komitet adoracji Pana Kowalskiego??? Ja nie jestem ani za Kowalskim ani za Chomiukiem, ale śmieszy mnie Wasze umiłowanie obecnego wójta.

  Reply
 16. Kazimierz N.

  Do Starostwa Powiatowego w Lubartowie trafiła petycja mieszkańców, którzy sprzeciwiają się budowie masztu telefonii komórkowej w swojej miejscowości.
  Mieszkańcy Brzostówki (gm. Serniki) złożyli petycję do Starosty Ewy Zybały o natychmiastową interwencję.

  My mieszkańcy Brzostówki wyrażamy swój stanowczy sprzeciw i oburzenie w sprawie rozpoczęcia i kontynuacji budowy wieży telefonii komórkowej w naszej wsi. Badania wskazują jednoznacznie na wysoką szkodliwość fal elektromagnetycznych emitowanych przez stacje bazowe telefonii komórkowej na zdrowie i życie nic tylko ludzi, ale także zwierząt i kategorycznie nakazują oddalenie miejsc ich instalacji od zabudowy mieszkaniowej, a tym bardziej od miejsca publicznego jakim jest tutaj w bardzo bliskim sąsiedztwie szkota podstawowa.
  Nadmieniamy, że nie byliśmy poinformowani o planowanej inwestycji i dostrzegamy liczne nieprawidłowości postępowali w sferze komunikacji. – czytamy w petycji mieszkańców wsi.

  Reply
  • anty

   Aniu spokojnie nie denerwuj się, nie warto, a tak naprawdę zdajesz sobie sprawę, że Kazimierz N. to Marek K. więc chyba wszystkie jego posty zrozumiesz i wybaczysz:)))))))
   pozdrawiam
   antek

   Reply
 17. KTOŚ

  A TO CIEKAWE
  BYŁY WÓJT GM.ABRAMÓW A.CHOMIUK ZAOSZCZĘDZIŁ PIĘĆ RAZY WIĘCEJ NIŻ WCZYSCY RADNI
  KTÓRY NA PRZESTRZENI 2 LAT POMNOŻYŁ SWOJE OSZCZĘDNOSCI SIEDMIOKROTNIE
  ZGROMADZIŁ PRAWIE 564 TYS ZŁ
  NA KONIEC 2014 ROKU ZASOBY PIENIĘŻNE OSZACOWAŁ NA 85 TYS ZŁ
  ZAROBKI 102 TYS ZŁ
  OSZCZEDNOSCI 563 , 9 TYS ZŁ
  INFO Z 2017 R..

  Reply
 18. Joanna

  Na BIP urzędu Gminy jest
  Obwieszczenie o wydaniu decyzji o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji transformatorowej WAO180 wraz z wieżą telekomunikacyjną
  Przeczytajcie sami.

  Reply
 19. Anonim

  Kolejny opad śniegu i drogi zawiane. Nikt nie raczył odśnieżyć. Ja nie mówię o drogach głównych przez wieś, ale na koloniach kompletnie nikt nie raczył odśnieżyć. Taki sprzęt w gminie a zimą ciągle zaskakuje. Czy to naprawdę aż taki problem? I pozwolę sobie zacytować JOANNĘ „widać że obecny wójt dba o dobro ludzi” Szlag człowieka trafia.

  Reply
 20. kunegunda

  ,,Do Ktoś,, Z nadmiaru środków finansowych, ludzie są oderwani od rzeczywistośći cofają się -nie umieją matematyki- należało by ich zapisać do 1 klasy szkoły podstawowej-i tak od nowa.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *