Do Michowa przywozili osady ściekowe z warszawskiej „Czajki”

DSCN4454

Od dobrych kilku dni o Michowie znów głośno, tym razem nie w związku z wiatrakami, lecz w powiązaniu ze „śmierdzącą” sprawą ostatnich tygodni t.j. awarią oczyszczalni ścieków w Warszawie. Jak informują ogólnopolskie media gmina Michów była jednym z siedmiu miejsc do których wywożone były osady ściekowe powstałe w wyniku awarii spalarni w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Do awarii spalarni doszło na przełomie listopada i grudnia 2018 r i od tamtego czasu osady ściekowe z Warszawy wywożone były w „Polskę” (do 6 województw) przez zakontraktowane do tego celu firmy.

Jednym z miejsc była działka w gminie Michów. Na portalu – Serwis Samorządowy PAP- możemy przeczytać następującą informację dotyczącą Michowa: Firma Bio-Med przewozi osady na działkę do miejscowości Michów Wieś (gm. Michów, Lubelskie). Firma ta kompostuje osady i produkuje nawóz mineralno-organiczny „Gramed”. Według Bio-Medu – jak czytamy na stronie internetowej firmy – nawóz ten nie zawiera szkodliwych substancji i wspomaga uprawę roślin. ( Źródło; http://samorzad.pap.pl/

Jak nam powiedział Przewodniczący Rady Gminy Michów Roman Adamczyk władze samorządowe zgłosiły sprawę do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z prośbą  o zbadanie, czy nie doszło do do nieprawidłowości w sposobie realizacji przywozu i składowania osadów.. Próbki z terenu zostały pobrane, a na dzisiejszej sesji Rady Gminy sprawa ma być wyjaśniana.

Komentarze do: “Do Michowa przywozili osady ściekowe z warszawskiej „Czajki”

 1. Koper

  Turbiny wiatrowe z niemieckich czy tam holenderskich szrotów, g..no z Wa-wy od tęczowego Rafała… Co dalej? Jeśli ludzie przełkną g… od tęczowego Rafała, to przyjmą też tęczową edukację taką jaka już teraz ma miejsce w stolicy. Mam tu na myśli tę pedofilską imprezę współorganizowaną przez Partię Oferm w jednej z warszawskich szkół.

  Reply
 2. pomidor@o2.pl

  To g..no z Wa-wy już „kadzi’ naszą „walerianową” gminę Abramów,leży w wsi Wielkolas na działce Nr.950,od strony Trzcińca. W ubiegłym roku też leżało ,to go wymieszano z ziemią/w orano go/.Dobrze by było by ktoś to g..no sprawdził.Apel do władz Gminy Abramów.

  Reply
 3. Kartofel@o2.pl

  Minister Rolnictwa mówił w mediach, że ludzkie g..no nie powinno trafiać do gleby, a tu masz”babo placek”.

  Reply
  • Tymek z lasu

   JPRDL…tęczowe g… dotarło do gm. Abramów???
   Gdyby uchowaj Boże pro niemieccy separatyści wygrali najblizsze wybory to ino czekać jak niemieccy tęczowi działacze ZETA zaczną wykłady nt. „tolerancji” w tutejszych podstawówkach.
   ZNP już zapowiedział że jak pro niemieccy separatyści nie wygrają to tęczowi nauczyciele ponowią próby paraliżowania systemu edukacji tak jak miało to miejsce przed wakacjami.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *