Dożynki parafialne i „Święto Ziół” – film z 21 sierpnia

Krótki film z dożynek parafialnych i „Święta Ziół” jest autorstwa Sylwii Zlot z Glinnika. Jest on zrobiony interesującej formie, ponieważ pod obrazy przedstawiające tytułowe wydarzenia podłożona jest homilia ks. kan.Wojciecha Szlachetki wygłoszona na Mszy św. o godz.12:00 w intencji rolników i zielarzy z okazji II Lubelskiego Święta Ziół.

Komentarze do: “Dożynki parafialne i „Święto Ziół” – film z 21 sierpnia

  1. Słoik

    Zawsze o tej porze od kilku lat jestem u mojej kochanej Cioci bo jest bardzo ciekawie (było ciekawie zawsze wielu gości, dużo ludzi, fajne zespoły a teraz…?) A ja byłam na imprezie i wszystko widziałam i słyszałam. Ks kan. Proboszcz Wojciech Szlachetka homilia – mistrzostwo świata, Pan wójt – Artur Chomiuk przemówienie na boisku szkolnym było jakieś ? nie zauważyłam ? (może przegapiłam – kicha, wielka k..i..c..h..a). msza święta, początek imprezy i popołudnie – piękna pogoda, wieczór i koncerty niestety deszcz (ulewa, wielka pompa jak na złość a może to opaczność ? ) Mało gmin partnerskich( chyba dwie z jedenastu może źle policzyłam) może to i dobrze bo czym się chwalić? kiedyś chciałam chodzić nie środkiem drogi przez Abramów i po wodzie do centrum tylko chodnikiem.Teraz jest chodnik przez cały Abramów i Marcinów (chyba zrobiony za poprzedniej władzy) tylko jest bardziej zarośnięty trawą i chwastami niż u mojego wuja „za stodołą”- wstyd. Kończąc serdeczne gratulacje dla delegacji i wykonawców wieńców dożynkowych (że Wam się chciało) były piękne. POZDRAWIAM do usłyszenia.
    PS. dziś wyjeżdżam ale wczoraj działo się chyba coś ciekawego w Marcinowie w lokalu po starej knajpie (była muzyka, tańce i fajerwerki) ciocia mówiła mi że to dożynki miejscowości Marcinów. Szacun i pozdrawiam mieszkańców Marcinowa.
    Szkoda również że szanowna redakcja „naszego abramowa” chyba po raz pierwszy nie zamieściła zdjęć

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *