Duży sukses naszych kolarzy. Filip Maciejuk zwycięża w prestiżowym wyścigu.

20150503_130957

 

Filip Maciejuk reprezentujący barwy K.S. „Pogoń” Mostostal Puławy w pięknym stylu wygrał 4-ro etapowy Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Młodszych „Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej”.

I etap nie wróżył najlepiej. Zaraz po starcie w liczącym 82 kilometry I etapie, Filip zanotował awarię tylnej przerzutki. Defekt był na tyle poważny, że nie dało się go naprawić. Filip I etap wielkim kosztem sił ukończył w grupie.

II etap – jazda indywidualna na czas na dystansie 9,2 km był popisem Filipa Maciejuka. Mimo olbrzymiej presji i wielu straconych sił dzień wcześniej Maciejuk wykręcił najlepszy czas, niewiele gorszy od tego, który wykręcił Michał Kwiatkowski – Mistrz Świata, który ten wyścig wygrał 2006 roku.

Popołudniowy etap był sprawdzianem nie tylko dla lidera, ale i całej drużyny Ozkol. Lublin. Przewaga Maciejuka niebyła wysoka, a na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej było dużo chętnych. Jednak chłopcy stanęli na wysokości zadania i utrzymali koszulkę lidera. Ostatni etap Kluczbork – Kluczbork odbywał się na bardzo wymagającej trasie. Do przejechania było 4 rundy po 20 kilometrów. Tego dnia już nikt się nie oszczędzał. Taktyka była taka, by lider do ok. 50 kilometra jechał czujnie w grupie, a następnie zaatakował raz, a porządnie. I tak też się stało. Na ok. 25 kilometrów do mety od peletonu oderwała się 6-cio osobowa grupka, w której był lider wyścigu. Harcownikom bardzo dobrze układała się współpraca i szybko odjechali od peletonu. Na finiszu najlepszy okazał się Damian Mądrzejewski z Pacyfiku Toruń, przed Maciejukiem i Maciejem Kwiatkowskim z Copernicusa Toruń. Peleton ze stratą ponad minuty przyprowadził Mikołaj Konieczny z KKS Gostyń.

W klasyfikacji generalnej swój życiowy sukces osiągnął Maciejuk wyprzedzając D. Mądrzejewskiego z Pacyfiku Toruń oraz Mateusza Kostańskiego z KLTC Konin.

 

 

Skład drużyny Ozkol. Lublin:

1. Filip Maciejuk          – K.S. „Pogoń” Mostostal Puławy

2. Patryk Kobus           – K.S. „Pogoń” Mostostal Puławy

3. Jakub Kasperek        – Mayday Lublin

4. Bartłomiej Proć        – K.S. „Agros” Zamość

5.Jakub Bury                – K.S. „Agros” Zamość

6. Damian Markowicz – K.S. „Agros” Zamość

Trenerem Filipa Maciejuka i kolarzy z terenu naszej gminy jest Mateusz Wręga, który jest też nauczycielem w szkole w Wielkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *