Ewidencja gruntów i budynków w gminie Abramów – prace trwają.

zapisz

W remizie OSP w Abramowie od kilku tygodni trwają czynności związane z ustaleniem przebiegu granic działek w związku z wykonywaniem modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla gminy Abramów. Jest to w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego, w którym powiat lubartowski dysponuję sumą ok. 12 mln zł., w tym 700 tys. na opracowanie w gminie Abramów.  Informacja ta pochodzi z odsłuchania przebiegu sesji Rady Gminy w Abramowie z dnia 1 lutego 2019 roku na której Kierownik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości Albert Wójcik przedstawił cele projektu i procedurę z nim związaną. Prezentacja przedstawiona na sesji jest dość obszerna, ale warto się z nią zapoznać. Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=7XaLTXJmGx4

Poniżej kilka zdań w wielkim skrócie na ten temat. W przebiegu czynności związanych z ustaleniem przebiegu granic działek nie są przewidziane faktyczne pomiary i oznaczenia w terenie, ponieważ miałoby to kosztować o wiele więcej niż przeznaczono na projekt w gminie. Ważne jest aby jak najwięcej właścicieli zapoznało się z projektowaną mapą, ponieważ brak uczestnictwa nie wstrzymuje prac, ani zmian wprowadzanych do projektu dotyczących poszczególnych działek. Wyrażenie zgody podpisem po zapoznaniu się z przedstawionym przebiegiem granic działek ma skutek prawny. Jeśli ktoś się nie zgadza, może przedstawić swoje wątpliwości poparte dokumentami (np; akt notarialny, wypis z ksiąg wieczystych), uwaga taka może zostać uwzględniona lub nie. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że po zakończeniu prac na terenie gminy, przygotowany projekt będzie wyłożony przez 15 dni roboczych w Starostwie Powiatowym w Lubartowie i tam będzie można zgłosić uwagi do przygotowanego projektu. Tu ważna uwaga; ogłoszenie o wyłożeniu projektu będzie tylko publiczne, nikt z właścicieli nieruchomości nie dostanie powiadomienia, dlatego należy sprawdzać ogłoszenia na internetowej witrynie starostwa. Ogłoszenie o wyłożeniu projektu ma być opublikowane na 14 dni przed wyłożeniem. Przybliżony termin przygotowania projektu to może być przełom lipca i sierpnia, ale należy pilnować, ponieważ przeoczenie terminu może pozbawić właścicieli nieruchomości możliwości złożenia uwag. Po tym ustawowym upływie czasu przygotowany operat staje się nową ewidencją. Dokonanie zmian później jest możliwe, ale będzie już dość skomplikowane a zapewne i kosztowne.(odsyłam do zapisu wypowiedzi z sesji)

foto; kadr z zarejestrowanego przebiegu sesji na youtube

Komentarze do: “Ewidencja gruntów i budynków w gminie Abramów – prace trwają.

  • Do Obserwator

   Skoro konkurs podobno w maju to skąd Ty o tym już wiesz? Mamy kwiecień. Czyżby jakiś krecik u nowego wójta?? A druga sprawa jak podobno ma być w maju to już byś chciał znać kandydatów??

   Reply
 1. Anna

  Podobno moze tez byc dyrektor z Warszawy.
  I bardzo dobrze.ze będzie konkurs na dyrektora szkoły podstawowej w Abramowie.

  Reply
 2. Anna

  Do Obserwator;
  Wójt mówił na ostatniej sesji ze konkurs na dyrektora szkoły podstawowej ma byc w maju
  i ze nawet moze byc dyrektor z Warszawy

  Reply
  • Stanisław

   Już kiedyś był w Wielkolesie dyrektor z Lublina. Wsławił się tym że pracował tylko w piątki. A po sobie zostawił bagno które Pan Odzioba musiał sprzątać. Pozdrawioam.

   Reply
 3. Obserwator

  W całej Polsce mają zostać ogłoszone konkursy w szkolach podstawowych. To żadna tajemnica, wystarczy poczytać w internecie, a nie krecikiem nazywać.

  Reply
 4. Joanna

  Do Obserwator
  I tak byc powinno…Moze wreszcie cos zmieni sie…
  A nie ciągle to samo,,,itp,i ze cała rodzina pracuje w szkole..i na stazu tez..

  Reply
 5. Ania K.

  Pan Michał Rola nowym sekretarzem powiatu. GRATULACJE panie Michale. Widać potrafią docenić człowieka. Super 👌

  Reply
   • Anhelli

    Czyżby UG dysponował jakąś nadwyżką z którą nie wie co z robić? Gdyby taka siłownia powstała to niewatpliwie podzieli losy innych sobie podobnych czyli będzie niszczała jak ta w Jeziorzanach czy na osiedlach w pobliskich miastach. Takie siłownie są użytkowane przez 2-3 tygodnie od zbudowania a potem zachodzą pajęczynami.

    Reply
    • Edig

     Pieniądze były z ministerstwa sportu i turystyki. A z siłowni korzystają mieszkańcy i uczniowie szkoły podczas wf i na przerwach.

     Reply
 6. Anna

  Do Ani K..
  Niech sobie będzie nawet ze 100 lat nowym sekretarzem powiatu,płakac po nim nie będziemy.Ale to co tutaj go nie doceniali?

  Reply
 7. Ania K.

  Do JOANNA jakaś opóźniona jesteś no ba Wolicy plac zabaw powstał jakiś rok temu 😂😂😂
  Do ANNA czyżby zazdrość? Nie cieszysz się sukcesem Pana Roli? Oj nie ładnie być takim zawistnym. Należy się cieszyć z sukcesów innych. Brawo panie Michale.

  Reply
  • Anhelli

   Zgadzam się z tb Ania. A odreagowywanie agresji (zawiści) poprzez zrywanie plakatów ugrupowań które cieszą się większym poparciem przyniesie odwrotny skutek do zamierzonego. Podobnie jak chamskie napaści w wykonaniu jednej z przedstawicielek walonkowej elity na kontrkandydatkę pana Chomiuka w czasie ostatnich wyborów na wójta.

   A z wyjazdu pana Roli wszyscy się cieszymy. Cieszymy się że wrócił do zdrowia i będzie mógł się realizować we właściwym dla siebie środowisku.

   Reply
 8. Wyborca1

  Do Ani K..
  http://lubartowski.pl informacje-nowy sekretarz-powiatu bez konkursu-czytaj komentarz „i tak by była ustawka kolesiowska,a tak koleś partyjny był już na miejscu,to po co coś organizować.

  Reply
 9. KASIA

  Do Ani K
  PRZYPOMNIJ SOBIE JAK BYŁAŚ ZAWISTNA PO PRZEGRANEJ TWOICH KOLESI W WYBORACH. PRZESZKADZAŁO CI WSZYSTKO, NAWET WISZĄCE BANERY.
  ODNOŚNIE PLACU ZABAW W WOLICY TO NIE MASZ RACJI I NIE JESTEŚ NA BIEŻĄCO. ZOBACZ SOBIE NA STRONIE BIP PONIEWAŻ INWESTYCJA NIE DOSZŁA DO SKUTKU.
  A OGÓLNIE TO UWAŻAJ NA SWÓJ SUKCES.

  Reply
 10. Wyborca1

  Popieram cie Kasiu.
  Do Ani K.
  Jak mogła powstać „Otwarta Strefa Aktywności” w Wielkim i Wolicy rok temu, jak ogłoszenie ofertowe na BIP ukazane jest w styczniu 2019r. Smieszne -mizerny to sukces Pana Roli.

  Reply
 11. Marzena

  Przydałby sie remont drogi w Wielkolesie
  A o drodze w michałówce to juz szkoda gadac…
  dziury i jeszcze raz dziury..
  No i chodnik w michałówce..w abramowie jest to i w michałówce mógłby byc

  Reply
 12. Anna

  Za obecnego wójta przynajmniej jest ład i porzątek i dbanie o dobro mieszkanców i robienie dla nich rzeczy i takiego wójta trzeba.
  Tak TRZYMAC PANIE WÓJCIE.

  Reply
 13. Anna

  O 8.20 to dobry pomysł by był bus na Lubartów z Wolicy.
  A powrót o godz 11.10,11.15
  Chociaz pózniej za 3 godziny a dokładnie 11.40 jest bus z Lubartowa na Wolice.

  Reply
 14. Mieszkaniec Gminy

  I w tym busie trzech pasażerów, dwie babcie i dziadzio, kto dołoży przewoźnikowi do kursu, pewnie Wójt co?

  Reply
 15. Ania K.

  KAŚKA babo ogarnij się!!!!! Plac zabaw na Wolicy dla dzieci powstał w ubiegłym roku i jeśli nie wiesz dokładnie to się tak nie unoś bo Ci żyłka pęknie.
  Jeśli chodzi o baner to dobrze, że zniknął od razu lepiej to wygląda.

  Tutaj jak zwykle gówno burza o nic 😂😂😂
  Strefa wzajemnej adoracji, a jeśli ktoś jest innego zdania to już się nie podoba. ŻENADA

  Reply
  • Anhelli

   Aniu, opanuj się i hamuj agresję. Skąd tyle nienawiści w tobie?
   Wszyscy cię tu bardzo lubimy. A nawet jesli komuś się nie podoba to co piszesz to przeciez nic w tym złego…wolność wyrażania poglądów, demokracja, KonStyTucja, itd. 🙂

   Reply
 16. Anna

  https://ugabramow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=71&p1=szczegoly&p2=1382680
  Obwieszczenie przed wydaniem decyzji administracyjnej

  Reply
 17. Joanna

  https://www.olx.pl/oferta/wynajem-busa-9-osob-z-kierowca-i-bez-przewoz-osob-wakacje-2019r-CID619-IDyq9m3.html#1dca971024;promoted
  FIRMA PRZEWOZOWA Z LUBARTOWA ZAJMUJĄCA SIE PRZEWOZEM OSÓB.W SAM RAZ NA WAKACJE SKORO MA BYC NIE BUSÓW,A UDZIE MUSZĄ CZYMS JEZDZIC DO PRACY.

  Reply
 18. Anna

  https://lubartow24.pl/ogloszenia/oferta/304347/
  W sam raz na wakacje jak ma nie być busów,przeciez ludzie muszą czymś jezdzic do pracy…pozatym nie drogo…
  a firma przewozowa z Lubartowa

  Reply
 19. Joanna

  A o konkursie na dyrektora szkoły podstawowej w Abramowie tymczasem cicho SZA.Czyzby p.wójt przedłużał kadencję pani dyrektor..

  Reply
 20. Joanna

  To bardzo dobry pomysł by w salach w gimnazjum były zajęcia pozaszkolne takie jak nauka gry na fortepianie,czy nauka gry na keyboardzie itp.

  Reply
 21. Iwona

  2 czerwca Dzień Dziecka z Fundacją Polsat na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków od godz.16:40 na Placu przed Pałacem Sanguszków na scenie w Lubartowie wystąpią:
  – Sławomir,
  – Roksana Węgiel,
  – Ewelina Lisowska,
  – Cleo,
  – Feel,
  – Michał Szpak,
  – Zosia Nowakowska,
  – 4Dreamers,

  Reply
 22. Marzena

  Miał byc konkurs na dyrektora szkoły podstawowej w Abramowie i Wielkiem w maju a tu cisza..

  Reply
 23. Ja

  Szanse są chyba małe na nowego dyrektora szkoly podstawowej w Wielkiem i Abramowie skoro nawet konkurs nie jest ogloszony na kuratorium oswiaty tj inne szkoły ogłaszają konkursy na dyrektora…i znowu będzie to samo ze po rodzinie pani dyrektor podstawówki w Abramowie zatrudnia itp.i cała rodzina pracuje.a inni nie….na stazu to samo……

  Reply
 24. Ja

  P.Witoldzie dlaczego nie ma na tej stronie informacji w sprawie ogloszenia konkursu na dyrektora w szkole podstawowej w Abramowie i WIelkiem który jest na bip abramow ktory p.wójt ogłosił 5 czerwca . I trwa do 24 czerwca do 15.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *