Fajsławice24 – Film ukazujący manipulacje władz gminy Fajsławice w sprawie budowy farmy wiatrowej

Zamieszczamy kolejny artykuł z Fajsławic, związany z ewentualną budową farmy wiatrowej, tak trochę na zasadzie – szukaj podobieństw….(red.)

Niepublikowany wcześniej film, nagrany podczas sesji Rady Gminy Fajsławice w dniu 29 listopada 2013 r. pokazuje jak władze gminy próbują manipulować opinią publiczną, wprowadzając ją w błąd, co do swoich zamierzeń, w sprawie budowy farmy wiatrowej na terenie gminy Fajsławice.

Na czym polegała ta intryga

Po protestach kilkuset mieszkańców gminy we wrześniu 2013 r., inwestor zrezygnował z budowy części siłowni wiatrowych. Wymagało to opracowania nowej dokumentacji, której przygotowanie mogło zająć nawet kilkanaście miesięcy. Sytuację wykorzystali radni, którzy wydali wówczas oświadczenie. Wypowiedzieli się przeciwko budowie turbin wiatrowych we wskazanej ilości i odległości od zabudowań. W ten sposób prawdopodobnie chcieli zapewnić sobie spokój do następnych wyborów. O tym, że władze wycofały się z inwestycji zapewniał też wielokrotnie wójt. Część z mieszkańców uwierzyła w te zapewnienia.

Co pokazuje film

Film pokazuje moment, w którym wójt i przewodniczący rady gminy, w trakcie sesji próbują przekonać publiczność, a zwłaszcza drążącego sprawę sołtysowi Dziecinina – Sławomirowi Urbana, że temat wiatraków w gminie Fajsławice „tak jakby” został zamknięty. Obydwaj panowie musieli się bardzo nagimnastykować, aby wysłać do mieszkańców przekaz, że władze rezygnują z budowy farmy wiatrowej, przy tym nie zamykając sobie drogi do realizacji inwestycji. Stąd w ich wypowiedziach znalazły się takie określenia jak „tak jakby”, „w najbliższym czasie”, czy też brak jasnych odpowiedzi na proste pytania sołtysa Dziecinina.

SM

Źródło: http://fajslawice24.pl/?p=17734

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *