Gmina Abramów bez dofinansowania dla instalacji źródeł energii

dotacje

Ten wpis został wywołany komentarzami czytelników, dlatego kilka zdań na ten temat, jednocześnie zachęcamy do poruszania innych uciekających naszej uwadze tematów, które mogą być ciekawe dla lokalnej wspólnoty.

W dniu 22 grudnia na serwisie Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego ukazała się informacja o przyznanych samorządom funduszy europejskich na inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE). Z 251 projektów które spełniły wymogi formalne dotacje otrzymało 108. Zarząd Województwa Lubelskiego podpisał już kilka umów z samorządami, których łączna wartość przekracza 462 mln zł., w tym niemal 350 mln. pochodzących ze środków europejskich.

Dotacje dostaną te projekty z miast i gmin, które otrzymały co najmniej 98 pkt., niestety wśród beneficjentów nie znalazła się nasza gmina. Złożony przez gminę projekt – „Instalacje odnawialnych źródeł energii w gminie Abramów” – otrzymał 90 pkt. i było to 183 miejsce na liście, a jak pisaliśmy wcześniej dotacje otrzymają projekty do miejsca 108 włącznie.

Niektóre gminy składały więcej niż jeden projekt i np. Jastków dostał dofinansowanie na 2 projekty. Z okolicznych gmin dotacje otrzymają m.in.:

Ułęż (11 miejsce na liście), Michów(22), Żyrzyn(28), Baranów(36), Wąwolnica(61), Firlej(88)

Dotacji nie otrzymają po za Abramowem także sąsiednie gminy:

Kurów(118), Końskowola(125), Markuszów(142), Garbów(144)

Źródło: http://rpo.lubelskie.pl/nabor-664-zakonczenie_oceny_formalnej_wnioskow_o.html

 

 

Komentarze do: “Gmina Abramów bez dofinansowania dla instalacji źródeł energii

 1. KASIA

  W innych gminach osoby zajmujące się inwestycjami są z powołania, a w naszej gminie większość osób to jest z uznania przez kolesiostwo z wójtem. Efektem jest otrzymany wynik 183 miejsca na 251 składających. Tu trzeba się zastanowić z posiadaną wiedzą piszących i akceptujących przez Zarząd Gminy, poniesione koszty plus wyjeżdżone delegacje, ale podatnicy i budżet zapłacą.

  Reply
 2. Greg

  Na pewno powinno dojść do refleksji. Tak odległe miejsce ma jakieś przyczyny
  Radni jako nasza emanacja powinni dopytać jakie przyczyny legły u podstaw tak kiepskiego wyniku.
  Może ktoś bardziej kompetentny o de mnie powinien domagać się informacji publicznej?
  Jeśli to zasługa pracowników to chyba powinno się to odbić na premiach?
  Co ma zamiar Wójt zmienić aby to się nie powtórzyło?
  No chyba że był to pic na wodę i fotomontaż aby stwarzać wrażenie iż coś jest robione?

  Reply
 3. artek

  do anyt najpierw należy dobrze sprawdzić swoje informacje na temat gdzie kto pracuje bo zbieżność imion i nazwisk może być nie potrzebną sensacją i kłamstwem które wypisujesz sprawdz to dokładnie i nie wprowadzaj ludzi w błąd swoją nadgorliwością i nie wiedzą

  Reply
 4. EMERYT

  Abramów nie jest jedyny,bez dofinansowania. Piszcie inne wnioski wszędzie gdzie się da, aby przy następnych wyborach Radzie i Zarządowi nikt nie powiedział że, jedyne osiągnięcie w kadencji to likwidacja gimnazjum.Mało kto będzie pamiętał,że zaplanowane centralnie. Plan na rozwój,nie tylko,lokalnej infrastruktury ale i kultury,powinien być znany wszystkim mieszkańcom. Jak rozliczać,kiedy nie ma określonego celu.Kiedy np. Dom kultury w Abramowie,by przyjezdni nie mówili,że jedyną lokalną kulturą jest piwko za sklepem.Kościół robi co może,ale G.O.K. nie zastąpi.

  Reply
 5. artek

  droga którą się kierujemy powinna być oparta na prawdzie zgodzie miłości i uczciwości wobec siebie i innych ludzi jeżeli wykonuje się pracę dobrze i pomaga ludziom to dużo osób wie gdzie kto pracuje nie tylko rodzina WIEMY KTO JEST WÓJTEM DYREKTOREM NAUCZYCIELEM KIEROWNIKIEM BURMISTRZEM STAROSTĄ POLICJANTEM …………….

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *