Gmina Garbów – Tłumienie krytyki prasowej, publiczne podważanie prawa do informacji publicznej, ingerencja w życie prywatne wydawcy. Wójt Firlej znowu atakuje. Białoruskie standardy w Garbowie.

Po co bawić się w polemikę? Po co odpowiadać na pytania? Po co budować debatę publiczną, która przecież nie przyniesie Władzy żadnej korzyści? Lepiej zrugać, poniżyć, oczernić bez żadnego argumentu. Wylać nienawiść na tych, którzy śmią krytykować, którzy chcą wiedzieć, którzy chcą być na serio obywatelami. Po co z nimi rozmawiać? Władza ma zawsze rację, jest niekrytykowalna, nienaruszalna, niezmienna…. To są właśnie tzw. białoruskie standardy, które po raz kolejny objawiły się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Garbów. Wójt Firlej przeszedł samego siebie i po raz kolejny zaczepił i następnie brutalnie zaatakował bez żadnego powodu wydawcę “Naszego Garbowa”, który przysłuchiwał się obradom.

Poprosiliśmy pana Roberta Fiutka wydawcę “Naszego Garbowa” o komentarz w tej sprawie.

Cóż powiedzieć? To jest patologia i arogancja władzy. Pan wójt przekroczył kolejną granicę. Napaści na mnie stają się chlebem powszednim. Mam wrażenie, że ten człowiek po prostu inaczej nie potrafi działać. Wydaje się być w jakiejś pułapce złości przeciwko każdemu, kto śmie formułować o nim krytyczne opinie lub chociażby pytać jak jest. To do niczego go nie doprowadzi. My zwyczajnie nie ulegamy tej propagandzie sukcesu bez faktów, cyfr i porównań. A przecież w naszej ocenie sytuacji nie jesteśmy jak widać osamotnieni. Środowisko PSL, które choć nie jest nam bardzo bliskie, w osobie pana wicestarosty Robert Wójcika sformułowało bardzo wyraźnie to, o czym piszemy od kilku miesięcy. Powiedziałbym, że pan wicestarosta zrobił to o wiele gwałtowniej i bardziej stanowczo niż “Nasz Garbów”. Zarzut działania na szkodę gminy, wezwanie do podania się do dymisji, zarzut zaniedbań w pozyskiwaniu ponad 50% środków unijnych, które były do pozyskania.

Całość w : naszgarbow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *