Ile za śmieci? – odpowiedź na sesji 14 lutego?

DSCN4492

W piątek 14 lutego odbędzie się odwołana z 6 lutego XVI sesja obecnej kadencji (program sesji na dole). Punkt VI i VII programu sesji dotyczy uchwał związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi i chyba dopiero wtedy dowiemy się, ile będzie wynosić stawka miesięczna (jeśli ktoś już wie, niech się podzieli informacją!) My staraliśmy się uzyskać informację wcześniej wysyłając maila do urzędu, oto fragment:

Proszę o informację na stronę „Nasz Abramów” dotyczącą wysokości opłat za wywóz śmieci za jedną osobę, oraz jaka jest decyzja w sprawie wywozu śmieci przez podmioty gospodarcze? Konkretnie, czy prowadzący działalność są w tym samym systemie co mieszkańcy, czy będą mieli odrębne umowy z firmą wywożącą śmieci?

Odpowiedzi nie uzyskaliśmy, wygląda na to, że zostaniemy poinformowani dopiero po zatwierdzeniu uchwał przez radnych. Czytelnicy mogą pobawić się w uproszczone wyliczenie. Gminę Abramów według danych GUS z 31 grudnia 2017 roku zamieszkuje 4075 mieszkańców, a za wywóz odpadów trzeba zapłacić rocznie sporo ponad 600 tysięcy (tak wynika z ofert firm). Robiąc przybliżone wyliczenia trzeba mieć na uwadze to, że według ustawy opłaty mieszkańców muszą pokryć koszty odbioru i nie można na ten cel dokładać z budżetu gminy.Jest jeszcze do wzięcia pod uwagę kwestia odbioru śmieci od podmiotów gospodarczych.

 

ses luty

Źródło; bip UG Abramów

W.Komsta

Komentarze do: “Ile za śmieci? – odpowiedź na sesji 14 lutego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *