IV sesja Rady Gminy Abramów – 28.12.2018

DSCN0785

Zapowiada się dłuższa sesja, ponad 20 punktów w porządku obrad. Jak wiadomo od początku tej kadencji sesje są transmitowane, jakość szczególnie fonii jest na razie kiepska, trzeba mieć nadzieję, że to chwilowe trudności. Wydaje się, że do 28 grudnia jest sporo czasu, aby dobrze przygotować nagłośnienie, tak aby oglądając transmisję mieszkańcy nie tylko widzieli swoich przedstawicieli, ale również ich słyszeli.

Poniżej porządek obrad ze strony UG Abramów:

 

sr1

Komentarze do: “IV sesja Rady Gminy Abramów – 28.12.2018

 1. Lokalny patriota

  Do pana Wójta gminy Abramow. Kieruję do Pana prośbę o wypowiadanie się poprawną polszczyzną. Sesja jest transmitowana online i trochę przykro, że ludzie patrzą jak kaleczy Pan nasz język. Dla przykładu:
  „Będą ujęte w ‚protokule’…
  …jaka wtedy będzie chryja…
  Nawet wtedy rozmawiałem jak tego …
  I ja myslę, że usłyszymy to co ja mówię nie …
  Różne takie …
  Dużo jakichś problemów jak tego …
  Mówię że mówie …”
  Był pan w stanie powstrzymać się od nadużywanych w każdej rozmowie zapożyczeń z łaciny (info od mieszkańców ), więc mam nadzieję, że na następnej sesji usłyszymy piękna polszczyznę. Proponuję posłuchać profesora Miodka.

  Reply
 2. KASIA

  Do lokalny patriota.
  Jeżeli jesteś lokalnym patriotą to się podpisz, mogłeś startować w wyborach i teraz pokazać swą wiedzę. Według mnie to jesteś jednym z wielu, którym nie podoba się obecna władza. Myślę, że te zatrudnione osoby na utworzonych stanowiskach dla nich, którym zapłacono za nagonkę wyborczą zostaną zwolnione. Tego oczekują obecni wyborcy. Następnie nie przeszkadzało ci jak władze chodziły w golfach i wytartych dżinsach, a na sesji zwracały się z zaciśniętymi pięściami ( w ten sposób odgradzając się od słuchaczy ) – powinni przejść szkolenie odnośnie zachowania się na tym stanowisku. Nigdy nie widziałam obecnego wójta w pracy w golfie i dżinsach. Krytykujesz wypowiedzi mieszkańców w komentarzach, a tak nie robi lokalny patriota. Jesteś jednym z krzykaczy, którzy nie mogą pogodzić się z przegraną poprzedniej władzy i pasował ci panujący nieład i brak dostępnych informacji.

  Reply
  • Kris

   Tez tak uwazam.
   Mi akurat podoba się panowanie obecnej władzy ale np obecnej dyrekcji szkoły w Abramowie i innym zwolennikom Chomiuka juz nie,,

   Reply
  • Januszek

   Może w dżinsach obecny wójt nie chodzi, ale w rozmowie z mieszkańcami swojej gminy to łapy z kieszeni powinien wyjąć. Ot troszkę kultury nie zaszkodzi.

   Reply
 3. Kris

  Obecny wójt przynajmniej ma szacunek do ludzi i jest w porządku co mozna powiedziec o p.Chomiuku ale niektórzy i tak ślepo brną w niego.

  Reply
  • Elza

   SZACUNEK??????? Kris miej litość, sam siebie okłamujesz. Miałam NIE przyjemność z panującym wtedy wójtem Kowalskim. I tu racja JANUSZEK łapy w kieszeniach po same łokcie. Taki co to nie ja…. 🤪 Się uważał i pewnie to się nie zmieniło. Na szczęście nie muszę chodzić do gminy i patrzeć 🙈KULTURA PRZEDE WSZYSTKIM!!!!!!

   Reply
   • Iwona

    Ale przynajmniej jest uczciwy.
    A wy nie mozecie pogodzic sie z tym ze to nie Chomiuk wygrał.Taka prawda

    Reply
   • Kazimierz N.

    Niby Chomiuk lepszy?
    powsadzał po znajomosci do szkoły rodziny znajomych,
    przedłużył kadencje znajomej pani dyrektor szkoly pdst w abramowie niby nie wiadomo za co.

    Reply
    • Racjonalizator

     Z tego wynika, że siostra wójta też po znajomości pracuje ciekawe za co?
     Chyba dyrektorka podstawówki jest na celowniku bo to już, któryś z kolei post na temat.
     Jak Kazimierz N. pytał o koszty autobusu to zaraz na sesji wypłynęła sprawa szacha, to teraz chyba czas na dyrektorkę albo nauczycieli (kim ich zastąpią? może Ukraińcami?).
     W związku z powyższym mam następny wniosek racjonalizatorski:
     1. Zwolnić wszystkich nauczycieli
     2. Sprzedać budynki i autobus (lub wynająć)
     3. Dzieci będziemy uczyć sami w domu
     a teraz korzyści:
     a) brak kosztów związanych z wypłatami
     b) brak kosztów dowozu
     c) nie trzeba ogrzewać budynków
     Panie Marku zastrzegam sobie prawo do procentu od oszczędności w przypadku gdyby pan skorzystał z mojego pomysłu.

     Reply
 4. llulu

  A co z powiedzeniem, że nie szata zdobi człowieka? Osobiście wydaje mi się, że sposób wysławiania się jest nieco ważniejszy niż wygląd, aczkolwiek może się nie znam i normalne jest teraz wybieranie władzy przez to jak się ubiera 😀 Bo to, co człowiek robi i w jaki sposób się wysławia nie jest już istotne w dzisiejszych czasach.

  Reply
 5. Obywatel

  Pan Kowalski jest kulturalny potrafi się dogadać z ludzmi na każdym szczeblu i nie ciąga innych po sądach

  Reply
 6. Iwonka

  Też mi się wydawało, że ważniejsze co ma w głowie i jak się wysławia a nie czy chodzi w jeansach czy garniturze. To jakaś masakra żeby oceniać ubiór wójta czy mu spodnie pasują, a czy koszula będzie ok, czy może golf lepszy. Kogo to obchodzi co kto nosi.

  Reply
 7. Darek

  Mam takie pytanie;
  Czy pan wójt przyjmuje nadal w pokoju nr 11 czy coś się zmieniło w tej kwestii?

  Reply
 8. KASIA

  Pan zastępca strasznie się rozchorował od dnia II tury wyborów. Jest zdrowy na malowanie, jazdy, rąbanie drzewa.
  A tak jest trudno przegrać. Ciekawe co teraz będzie robił w Urzędzie. skoro jego prace wykonuję Minister Geodezji. W poprzedniej kadencji był też na zwolnieniu, ale po wygraniu Chomiuka cudownie ozdrowiał, a teraz cudownie się rozchorował. Choroba na zawołanie!

  Reply
 9. Kris

  Przecież wiadomo było ze P.Rola zastępca wójta nie będzie pracował z P.Markiem.Rola jest po stronie Chomiuka a nie P.Marka dyrekcja szkoły tak samo.

  Reply
 10. kunegunda

  Przysłuchiwałam się nagraniu IV sesji Rady Gminy,i mam pytanie ,czy sołtys z Wolicy ma jakiś interes w zakupie działki z przeznaczeniem na plac zabaw dla dzieci przez mieszkańców wsi Wielkolas?. Czekam na odpowiedz p.sołtysa z Wolicy. Bo moja odpowiedz jest taka ” co ma piernik do wiatraka”.

  Reply
 11. Kris

  Pan Kowalski skupia się na konkretach – zarówno w czasie „wójtowania” jak i podczas kampanii – a nie na jeżdżeniu po wsiach i opowiadania kłamliwych bredni o konkurentach… czego efekty są doskonale widoczne

  Reply
  • Kris

   Mógłby ktos powiedziec ile zarabiają kierowcy w naszej gminie w szkole,bo podobno całkiem niezle zarabiają?

   Reply
   • Do Kris

    Z tego co się orientuję to kierowca nie jest osobą publiczną tak jak władze gminy i nie ma na bip jego oświadczenia majątkowego, skoro tak chcesz wiedzieć ile zarabia to idź do niego i zapytaj a nie piszesz tu kolejny raz głupie pytanie na które nikt Ci nie odpowie. A kolejna rzecz to to, że w gminie jest jeden autobus to chyba i jeden kierowca, no chyba że się mylę.

    Reply
 12. Kris

  INFO Z 4 LAT TEMU
  A to ciekawe.., posłuchajcie od 1.39.24 do 1.40.15. Troska wójta Chomiuka o finanse gminy – mówi o nie przypilnowaniu obowiązków przez pracownika w wyniku których gmina poniosła stratę ponad dwa i pół tysiąca – słuszna troska i trzeba wyciągnąć konsekwencje. Ale pojawiają się pytania, na które pewnie znaczna część mieszkańców chciałaby poznać odpowiedzi- w jaki sposób i w jakich kategoriach ocenić straty jakie poniósł Urząd Gminy za kadencji wójta Chomiuka latach 2002 – 2010 w wyniku przegranych procesów, (bo chyba było więcej niż jeden) ale np. z byłą dyr. szkoły? I następne pytanie – jak wpłynęło na budżet gminy podniesie pensji pracownikom gminy w 2010 r – budżet, który realizował już następny wójt? A wysokie nagrody pieniężne dla dyrektorów szkół przed odejściem? czy to wszystko jest już zapomniane i bez znaczenia?

  Reply
 13. Teresa Zielińska

  Rozwieję wątpliwości dotyczących kosztu utrzymania autobusu.

  Koszt autobusu gminnego wynosi 160 800,00 zł.
  Z tego –
  około 70 000,00 zł koszty osobowe ( wynagrodzenia i pochodne).
  – około 70 000,00 zł koszty paliwa,
  – reszta to ubezpieczenie, badanie techniczne i remonty.

  Natomiast koszt wynajęcia autobusu z zewnątrz wynosi około 70 000,00 zł.

  Proszę sobie porównać.
  Informacje uzyskane na zebraniu sołeckim w Abramowie.
  Zachęcam do pójścia na zebrania w poszczególnych wsiach, i uzyskanie różnych informacji dotyczących finansów publicznych.

  Reply
  • Dorotka

   Co to za porównanie z d… wzięte?
   Napisz ile kilometrów zrobił autobus gminny w tej cenie a ile dostaniesz za cenę wynajmu od szacha?
   Za jakie wyjazdy dzieci płacą teraz a za co będą płaciły gdy pozbędziecie się gminnego autobusu? Ile godzin pracował kierowca biorąc pod uwagę nie tylko planowe odwozy ale i wyjazdy do kin, basen, odwozy po choinkach i innych imprezach?
   Gmina zrobi wielką oszczędność będzie z czego premie przyznawać a koszt poniosą dzieci, a właściwie ich rodzice ale kogo to obchodzi jak trzeba dać zarobić Piskorskiemu.

   Reply
 14. Ja

  Do „Kris” co kogo obchodzi ile zarabia kierowca autobusu? 😂 Może sam się pochwalisz ile zarabiasz i na jakim stanowisku? Jeszcze trochę to padnie pytanie co kierowca jadł na śniadanie i o której chodzi spać. Cyrk tu odchodzi i to niezły. Idź i zapytaj go osobiście, po co snuć domysły.???????

  Reply
  • Iwona

   P.Wójcie taka propozycja;
   zatrudnienie p.Chomiuka albo P.Role do odsniezania posesji przy szkole,gminie.,

   Reply
 15. Kazimierz N.

  P.wójcie taka propozycja;
  Zatrudnienie P.Chomiuka i P.Rolę do odsniezania chodnika przy szkole i posypania schodów piachem

  Reply
 16. Adam

  Ludzie czy wam się już całkiem w dupach poprzewracało? Ile w was jadu, złośliwości, nienawiści, zazdrości….. Święta minęły to i magia świąt również.??? A może Kazik z Iwoną chętni żeby odśnieżać i sypać piachem… Nie koniecznie w oczy.

  Reply
 17. Kazimierz N.

  Może np przywrócenie gazety Info Gm.Abramów.
  Fajnie by było wiedziec co sie dzieje w gminie,na co idą pieniądze z budżetu itp.

  Reply
  • chłopek-roztropek

   Jak będzie wydawane na mięciutkim, antyalergicznym i niepodrażniającym papierku to jestem za;)

   Reply
 18. Adam

  To wójt niech myśli jakie sprawy należy poruszyć na sesji, a nie wywiad środowiskowy przeprowadza Kazimierz. Dziwne to wszystko. Panie Kazimierzu skoro zastępca wójta jeszcze na zwolnieniu to może Pan zajmie to miejsce, świetnie Pan się udziela na forum. I zawsze to bliżej władzy.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *