Już za tydzień uroczystość odsłonięcia pomnika – plakat i kilka informacji

20150424_104136

Już tylko tydzień pozostał do uroczystości odsłonięcia pomnika w hołdzie poległym żołnierzom. Dopinane są jeszcze niektóre sprawy związane z organizacją uroczystości, takie jak lista zaproszeń czy katering. W najbliższą niedzielę 17 maja po każdej Mszy św.  zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na wojskową grochówkę dla zaproszonych gości, a tych zapowiada się sporo, samych żołnierzy będzie kilkadziesiąt osób (pododdział honorowy plus orkiestra wojskowa). Na liście zaproszonych znajdują się m.in. księża i wójtowie z okolicznych parafii i gmin, księża z: Baranowa, Kamionki, Michowa, Garbowa, Garbowa Cukrowni, Markuszowa, Kurowa, Starościna, Dęby, Żyrzyna, natomiast wójtowie z gmin: Baranów, Garbów, Kamionka, Kurów, Markuszów, Michów, Żyrzyn. Zaproszeni zostali również Wojewoda Lubelski – Wojciech Wilk, Dyrektor Generalny LUW – Jarosław Szymczyk, Sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa – Waldemar Podsiadły, Dowódca Wielonarodowej Brygady w Lublinie – Dariusz Sobotka, Szef BBN – gen. Stanisław Koziej, Starosta Lubartowski – Fryderyk Puła.

Dla przypomnienia fragment ogłoszeń parafialnych z 3 maja dotyczący tych uroczystości: „W programie; o godz. 11,30- Koncert pieśni patriotycznych- chór Zorza z Markuszowa; g.12,00-msza św; przewodniczy dziekan dekanatu michowskiego ks. Kan. Piotr Jastrzębski z Kamionki a kazanie wygłosi ks.prof.Stanisław Koczwara ze Stalowej Woli; g.13,00 odsłonięcie i poświęcenie pomnika na placu przed kościołem z udziałem kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, orkiestry i pododdziału z Garnizonu Lublin oraz salwa honorowa. Zaproszonych jest ponad 100 gości w tym ok. 50 wojskowych, uroczystość chcemy zakończyć tradycyjnie wojskową grochówką, i na ten cel będziemy zbierali ofiary do puszek pod kościołem oraz w kaplicy w przyszłą niedzielę 10 maja br. Zapraszamy także poczty sztandarowe OSP i szkół z terenu gminy Abramów.

Z góry serdeczne Bóg Wam zapłać za składane ofiary i pomoc w organizacji tej uroczystości !”

Osoby, które chciałyby się włączyć w prace przy organizacji uroczystości, prosimy o kontakt mailowy: naczelny@naszabramow.pl

 

Przechwytywanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *