Komunikat o. Tadeusza Rydzyka w sprawie miejsca na multipleksie

Radio Maryja

Drodzy Przyjaciele i Słuchacze Radia Maryja, Współpracownicy! Wszyscy, którym zależy na wolności słowa w Polsce, na tym, by wszyscy Polacy byli szanowani, by nam się wszyskim w Ojczyźnie dobrze i godnie żyło.

Nagrywam te słowa pod koniec dnia 20 grudnia, jest już późny wieczór. Dziękuję Panu Bogu za ten dzień dzisiejszy, bo to dzisiaj Fundacja Lux Veritatis i TVP podpisały porozumienie, oświadczenie, iż Telewizja Polska zejdzie z miejsca na multipleksie pierwszym, miejsca przeznaczonego dla Telewizji Trwam, a Telewizja Trwam będzie opłacała za to miejsce tak, jak dotąd to czyniła i miała czynić do 27 kwietnia Telewizja Polska, że przejmiemy wszystkie zobowiązania Telewizji Polskiej.

Telewizja Trwam będzie mogła być na multipleksie pierwszym od 15 lutego 2014 roku. Ta trudność od strony Telewizji Polskiej mija.

Potrzebna jest  jednak jeszcze decyzja UKE – Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To, co się jednak stało – tak można to widzieć – jest to następny etap zwycięstwa. Zwycięstwa dla wolności słowa. Zwycięstwa dla Telewizji Trwam.

To zwycięstwo jest dzięki modlitwie,  jest to zwycięstwo Pana Boga i wasze zwycięstwo. To zwycięstwo solidarności wielu: od Episkopatu, przez ofiarujących swoje cierpienia, modlących się i działających świeckich i duchownych, parlamentarzystów i samorządowców, rad gmin, sejmików, uczelni, organizacji świeckich i religijnych, ponad 180 marszów w Polsce i świecie. To zwycięstwo Polaków w Ojczyźnie i Polonii.

Razem można uczynić wiele, w pojedynkę, w małych grupkach się ginie. Bóg zapłać za ten  wygrany egzamin z solidarności w dobrym. Obyśmy poszerzali  tę solidarność w dobrym dla Pana Boga i Ojczyzny na wszystkich rodaków.

Zgoda TVP na zejście z naszego miejsca na multipleksie jest. Jednak w dalszym ciągu piszmy skargi na bezczynność UKE, czyli Urzędu Komunikacji Elektronicznej, do ministra administracji i cyfryzacji. Tu chodzi także o wyciągnięcie konsekwencji wobec szkodliwego niedziałania tego urzędu.

Zostaje też kwestia płacenia każdego miesiąca za koncesję na ten multipleks, do 15 lutego będzie to ponad 700 tys. złotych.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odpisał, iż to jest zgodne z prawem. Płacimy, a nie mamy tego, za co płacimy! To jest ponad 700 tys. złotych, a przewodniczący mówi, że to jest zgodne z prawem, a przecież prawo szkodzące, nieuczciwe to bezprawie.

Więc nas nie interesuje, że to jest prawo, to prawo jest szkodliwe, to jest nieuczciwe, to jest kradzież. I trzeba o tym wiedzieć, mówmy jedni drugim, zmieniajmy oblicze Polski. Razem możemy uczynić wiele, bardzo wiele.

Zdaliśmy egzamin z solidarności w dobrym, wielu Polaków. Oby wszyscy się przebudzili na chwałę Bożą, dla dobra naszej Ojczyzny, dla dobra każdego człowieka, oby nikt nie był obojętny.

I jeszcze jedno, proszę Państwa, jeżeli telewizja zacznie nadawanie, to koszty opłat, tylko opłat za bycie w przestrzeni eteru, będzie nas kosztowało dużo ponad milion złotych miesięcznie. Nie wyliczam tu wszystkich opłat. Razem z Radiem Maryja to bycie na satelitach, nadajnikach, te wszystkie opłaty, koncesje, Emitel i inne: rezerwacja częstotliwości, poszczególne stacje radia i telewizji, będzie kosztowało nas ponad 2 miliony złotych miesięcznie.

Proszę Państwa, to jest bardzo dużo, ale razem możemy uczynić wiele. Na miliony Polaków, na miliony katolików to nie jest duże obciążenie. Gdyby każdy pomyślał tylko troszeczkę, np. jedną paczkę papierosów mniej miesięcznie, a może dwie paczki papierosów mniej, i takie wielkie dobro będzie rosło.

Chcemy też w telewizji naszej pokazywać to, co jest dobrego w Ojczyźnie. Jest miejsce na reklamę w telewizji. Chcemy mówić o tym, co jest dobre, co jest pozytywne, o sukcesach ludzi, o tym, co proponują innym, i dlatego pomyślcie już o reklamie.

Nie każdą reklamę będziemy przyjmować, to musi być reklama etyczna i nie może być żadnej nieprawdy, żadnej manipulacji. Pomyślcie o tym, prosimy wszystkich mających firmy.

Proszę Państwa, w ten sposób można wiele dobrego zrobić, można się rozwijać. To jest dopiero początek tej telewizji, od was zależy, jaka ona będzie, oby nie zabrakło ludzi i środków do tworzenia tej telewizji, a zobaczycie, jak będą wielkie owoce. Wtedy gdy będą ludzie i będą środki, to tę telewizję będą chcieli wszyscy włączyć. Ona może być taka dobra. To zależy od was.

Mówcie też o tej możliwości właśnie reklamy, mówicie już. W następnym czasie będziemy podawali namiary, gdzie można zwracać się do nas w sprawie reklamy.

Nasz Dziennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *