Ogłoszenia duszpasterskie 18.X.2015.

IMG_0545

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 października 2015

1. Dziś – 29 niedziela w ciągu roku, rozpoczyna Tydzień Misyjny- będziemy modlić się w intencji misji- Bóg zapłać za składane ofiary na misje1.

2. W czwartek 22.X. przypada liturgiczne Święto- Św. Jana Pawła II- jednocześnie 37 rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Papieża Polaka; msze św. w naszej parafii o g. 9,00 i o g.18. Gimnazjum Św. Jana Pawła II w Abramowie- ma swój dzień patronalnego święta- zapraszamy na msze św. o g. 9,00. Ofiary tacowe z tego święta przekazujemy na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

3.Polecamy prasę katolicką, Niedziela,gość niedzielny, oraz w zakrystii kalendarze papieskie = 20 zł, kalendarze diecezjalne po 5 zł. Album o Papieżu Polaku = 20 zł.

4. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania;

– Schola- piątek g.17,00

KSM- II piątek miesiąca po mszy św. g.18

– OAZA– II niedziela miesiąca o g.10,30 + msza św. o g.12

  • Ministranci i lektorzy w I soboty miesiąca g.11

5.W tym tygodniu młodzież roznosiła koperty z kartkami na wypominki

wypominki przynosimy do kościoła i składamy je w specjalnym koszu przy chrzcielnicy; w ten sposób wyrażamy wiarę iż śmierć naszych bliskich była jak chrzest – otwartą brama do życia w niebie. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych. Jeśli kogoś nie było w domu, lub nie otrzymał kartki na wypominki- można pobrać z kościoła i kaplicy są wyłożone na bocznych ołtarzach !

Z ofiar złożonych na wypominki jak co roku kupujemy olej opałowy na ogrzewanie plebanii – Bóg zapłać za te ofiary !

9. W związku w wysokimi kosztami wywozu śmieci z cmentarza, prosimy o ograniczenie- w zakupach; plastikowych dekoracji,sztucznych kwiatów i wieńców. Na trawy, kwiaty, chwasty, gałęzie i patyki- przygotowujemy specjalnie wykopany dół- tzw. kompostownik i tam prosimy o wrzucanie w/w śmieci. Przypominamy o ustawowej opłacie za posiadanie grobu- po 20 latach opłata wynosi 200zł. Tak jest na wszystkich cmentarzach w Polsce i prosimy to respektować !/ Ustawa o cmentarzach …- & 7 /

  1. Bóg zapłać Paniom z Izabelmontu za sprzątanie i ubieranie kościoła i ofiarę, Za tydzień zapraszamy kolejne osoby ….

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *