Ogłoszenia parafialne 2.II.14.

IMG_0036

 

OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.Bóg zapłać za ofiary tacowe na ten cel.

3. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.-spowiedź od g,17,30 W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

5,Polecamy prasę katolicką; w NIEDZELI-specjalny dodatek ,,Różaniec za

OjczyznĘ- ZACHĘTA PO DOJĘCIA KRUCJATY MODLITW W INTENCJI Ojczyzny.

W gościu niedzielnym – ciekawe artykuły-PO CO DZIESIĘCINA ?

WPIS- WIARA -PATRIOTYZM -SZTUKA – miesięczniK za 5 zł nowy nr o 70 rocznicy grabieży naszych Kresów przez Sowietów. Itd.,

 1. W związku z bierzmowaniem uczniów Gimnazjum – pod koniec lutego przeprowadzimy egzamnin próbny z katechizmu, przypominamy młodzieży o uczęszczaniu systematycznym w czuwaniach i innych nabożeństwach w parafii,

7. Nic by się nie stało jakby od czsu do czasu jakiś pojazd z małym plugiem, wjechał na podwórko przy plebani, i odśnieżył dojazd do kancelarii parafialnej.

8,Dziękujemy paniom…………….za sprzątanie kościoła, za tydzień zapraszamy…

W tym tygodniu trzeba rozebrać choinki w kościele,,,

Komentarze do: “Ogłoszenia parafialne 2.II.14.

 1. Realista

  Życzliwa Aniu, jesteś pewnie młodą osobą, więc informuję, że przed wojna pisało się artykół…A może to tylko błąd techniczny…

  Reply
 2. Patriota

  Realisto! Nie wiem czy zauważyłeś, ale wojna już się skończyła. A takie błędy, nie wiem czy Duszpasterza czy Administratora strony to żenada i wstyd… Ortografia nie boli, a pokazuje szacunek do czytelników.

  Reply
 3. Redakcja

  Dziękujemy za wnikliwe czytanie artykułów również pod względem ortograficznym, błędy się zdarzają, za co przepraszamy. Z drugiej zaś strony, trzeba podziwiać że nasi czytelnicy znają ortografię również przedwojenną (ciekawe tylko o którą wojnę chodzi ? ).

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *