Ogłoszenie Wójta Gminy o konsultacjach społecznych

plan

8 września  ukazało się ogłoszenie Wójta Gminy zapraszające do udziału w konsultacjach społecznych (w dniach 7 – 15 września) dotyczących projektu – Plan gospodarki niskoemisyjnej Gminy Abramów.

Poniżej przytaczamy fragment treści ogłoszenia ze strony UG Abramów:

Uwagi i opinie można składać w formie ustnej do protokołu, pisemnej lub drogą elektroniczną na formularzu zgłaszania uwag. Wypełnione formularze należy złożyć osobiście, wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Urzędu Gminy z dopiskiem „Konsultacje – PGN” lub wysłać na adres e-mail: abramow_ug@poczta.fm  (z dopiskiem w temacie wiadomości: „Konsultacje – PGN”).

Uwagi i opinie należy przedstawić w terminie od 7 września 2015 r. do 14 września 2015 r.

Nieprzedstawienie opinii w terminie oznacza rezygnację z prawa jej wyrażania.

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i opinii jest Wójt Gminy Abramów

Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zostanie zamieszczone na stronie internetowej http://www.abramow.pl

Załaczniki: 

Źródło; http://www.abramow.pl/aktualnosci/ogloszenie-wojt-gminy-abramow-z-dn-7-wrzesnia-2015r.html

Nie jest to dużo czasu ze względu na to, że wymienione opracowanie jest obszerne, 114 stron tekstu z licznymi tabelami i wykresami, tym bardziej, że ogłoszenie ukazało się o dzień później od daty rozpoczęcia konsultacji.

Komentarze do: “Ogłoszenie Wójta Gminy o konsultacjach społecznych

 1. Ja

  I tak dobrze że wójt nie poinformował mieszkańców o konsultacjach już po ich zakończeniu.
  Tylko proszę nie wyskakiwać z tekstami że to jakieś tam niedopełnienie obowiązków przez jakiegoś tam urzędnika, za funkcjonowanie urzędu odpowiada wójt.

  Reply
 2. Ja

  Po pobieżnym przejrzeniu tego opracowania mam pewne wątpliwości. Konkretnie to chodzi o algorytm wyliczania emisji. Te wyliczenia PI razy oko przypominają trochę sprawę z uchodźcami gdzie bogate państwa bombardują Syrię a potem próbują wymusić na innych krajach by przyjmowały uchodźców.
  Gmina Abramów nie ma wpływu na sposób i metody produkcji energii elektrycznej która zużywa.
  Nie podoba mi się pomysł aby gm. Abramów partycypowała w kosztach Tuskowej renegocjacji limitów emisji CO2 w sytuacji kiedy gminy (powiaty) czerpiące korzyści z faktu funkcjonowania na ich terenie np. elektrowni nie dzielą się zyskami z gminą Abramów.
  To tak jakby na podstawie statystycznych danych odnośnie użytkowników chińskich trampek zamieszkujących na terenie gminy Abramów Chiny domagały się od gminy finansowego zadośćuczynienia za to że chiński producent obuwia podczas produkcji tegoż wyemitował jakąś tam ilość dwutlenku węgla i wylał do rzeki chemikalia użyte do produkcji tych butów.

  Z tego co się orientuję to żadna ze śląskich gmin nie dzieli się z naszą gminą zyskami jakie czerpie z faktu posiadania elektrowni.

  O potwierdzonym naukowo fakcie wielokrotnych zlodowaceń i ociepleń się klimatu już nie wspomnę.
  A tak na marginesie to żal du*ę ściska jak się słucha bredni o „efekcie cieplarnianym”.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *