Parafia Abramów – Zmiana na urzędzie wikariusza

DSCN3366

Jak napisano na internetowej stronie Archidiecezji Lubelskiej okres przedwakacyjny związany jest „ze święceniami prezbiteratu oraz odejściem z urzędów kapłanów, którzy osiągnęli wiek emerytalny i aktualnymi potrzebami duszpasterskimi, dokonane zostały zmiany personalne w naszej archidiecezji”. W tym roku  zmiany te dotyczą również parafii w Abramowie.

Ks. mgr Andrzej Szałęga po sześciu latach pracy w naszej parafii decyzją arcybiskupa Stanisława Budzika z dn. 22 czerwca został przeniesiony  na urząd wikariusza parafii pw. św. Wawrzyńca w Żółkiewce (powiat krasnostawski). Parafia w Żółkiewce jest jedną z najstarszych w diecezji, początki jej sięgają XV wieku,  w 2017 roku minie 600 lat od jej erygowania, liczba wiernych (3413) jest bardzo zbliżona do Abramowa (3497) – info. ze strony archidiecezji.

Nowym wikariuszem parafii w Abramowie został mianowany  ks. mgr lic. Janusz Widelski.

Ks. Andrzejowi dziękując za wszystko, co uczynił dla naszego dobra, życzymy, aby nowi parafianie obdarzyli go życzliwością i aby posługa wydała dobre owoce. Przychodzącemu do naszej parafii księdzu Januszowi życzymy wielu łask Bożych potrzebnych do pracy wśród nas.

Źródło: http://archidiecezjalubelska.pl/blog/coroczne-zmiany-personalne-w-archidiecezji/

Komentarze do: “Parafia Abramów – Zmiana na urzędzie wikariusza

  1. zorientowany36

    Poniekąd zamienili się z ks. Andrzejem, bo ks. Janusz też był zdaje się w Żółkiewce, a wcześniej jeszcze w Końskowoli, Mełgwi….

    Reply
  2. karol

    Ministranci będą zawiedzeni. Zgromadził spory skład 🙂 Życzę wielu łask Bożych na dalszą posługę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *