Różaniec – odmawiajmy nie tylko w październiku.

Matka Boża Różańcowa

„Nie ma drugiego tak autentycznie katolickiego i popularnego nabożeństwa maryjnego jak Różaniec. I – jak to objawiła Maryja wielu Swym sługom – nie istnieje drugie takie nabożeństwo, które byłoby równie miłe Jej Niepokalanemu Sercu.

Modlitwa różańcowa kształtowała się na przestrzeni wielu stuleci. Różaniec łączy w sobie modlitwę ustną i kontemplację. Powtarzane są w nim najpiękniejsze i najskuteczniejsze modlitwy w chrześcijańskiej pobożności, takie jak Skład Apostolski, Ojcze nasz…. i Zdrowaś Maryjo... Po każdej dziesiątce wychwala się w nim także Trójcę Przenajświętszą modlitwą Chwała Ojcu…., a jego odmawianie kończy często Pod Twoją Obronę… lub Witaj Królowo…, Litania Loretańska czy Litania do św. Józefa – najczcigodniejszego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Ponad trzysta lat temu wielki czciciel Matki Bożej i miłośnik modlitwy różańcowej, św. Ludwik Maria Grignon de Monfort, napisał znamienne słowa: Nie wiem, jak to się dzieje i dlaczego tak jest, wiem jednak, że jest to niezaprzeczalną prawdą: Jeśli chcę wiedzieć, czy osoba jakaś jest z Boga, to nie znam lepszego sprawdzianu od pytania, czy lubi odmawiać „Zdrowaś Maryjo” i Różaniec.

Antonio A. Borelli „Różaniec. Ratunek dla świata”

Komentarze do: “Różaniec – odmawiajmy nie tylko w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *