Wiceminister Jarosław Sellin w Abramowie – krótka relacja.

DSCN2146

W ramach spotkań polityków PIS z mieszkańcami w terenie, w sobotę 21 lipca Abramów odwiedził wiceminister kultury Jarosław Sellin. Spotkanie zaplanowane na godz. 13.00 zgromadziło dość liczną grupę uczestników, w tym liczne grono przedstawicieli mediów.

DSCN2127

DSCN2135

Jak widać były media lokalne i ogólnopolskie.

DSCN2139

Program „Polska jest jedna”, którą realizują politycy rządzącej partii, ma na celu omówienie bieżącej polityki rządu i spraw bliskich mieszkańcom w obszarze kraju, jak i konkretnego terenu. W spotkaniu w Abramowie Jarosławowi Sellinowi towarzyszyli przedstawiciele Zarządu Powiatowego PIS w Lubartowie.

sel a1

Minister Jarosław Sellin poruszał kwestie nie tylko związane z resortem w którym pracuje, ale też omówił sprawy gospodarcze oraz zarys projektów rządowych na najbliższy okres.

DSCN2146

Są dostępne relacje ze spotkania, gdzie szerzej jest omówione wystąpienie ministra, m.in w TVP Lublin, czy w Radio Lublin.

sel tv

W drugiej części spotkania była możliwość zadawania pytań i przedstawiania różnych problemów przez mieszkańców. Sołtys z Wielkiego starał się zainteresować ministra działaniami lokalnego stowarzyszenia SISGA , które zajmuje się sprawą ruin zamku w Wielkiem i wykonało w tym zakresie wiele prac. Jednak bez pomocy specjalistycznej z zewnątrz nie da się zagadki tych ruin rozwikłać, stąd prośba o zainteresowanie i pomoc.  Z podobnym apelem do ministra zwrócił się mieszkaniec sąsiedniej gminy Kamionka, Pomoc miałaby dotyczyć odbudowania kopca na cześć Józefa Piłsudskiego, który był kiedyś w Samoklęskach. Czy coś z tego wyniknie? Zobaczymy.

DSCN2142

Najwięcej pytań dotyczyło spraw rolnictwa, niskich cen skupu owoców, wyprzedaży polskiego sektora rolno-spożywczego, problemów hodowców związanych z wirusem AFS, czy szeroko pojętą produkcją rolniczą. Był też poruszany gorący temat ostatnich tygodni, czyli import owoców z Ukrainy. Jak wiadomo Jarosław Sellin  jest specjalistą od mediów i spraw kultury, a nie od rolnictwa, dlatego też odpowiedzi były dość ogólnikowe i rolnikom dobrze znane. Trudno też w tak krótkim czasie przedstawić konkretne rozwiązania, jeśli polityka rolna i sprawy wsi były przez całe dekady traktowane po macoszemu.

Z innych poruszanych spraw  mogliśmy się dowiedzieć, że ustawa dekoncentracyjna w mediach, zwana też repolonizacją mediów w tej kadencji Sejmu raczej już nie zostanie zrealizowana.

DSCN2145

 

DSCN2144

Przed spotkaniem, część uczestników zadawała sobie pytanie, czy pojawią się przeciwnicy rządu, np. z  KOD-u? Obawy  były płonne, nikogo z KOD-u nie było, pojawił się natomiast mały czarny kot…

DSCN2138

.. który widocznie zaplanował to spotkanie już wcześniej, bo mimo półgodzinnego poślizgu wytrwale czekał…

DSCN2128

W.Komsta

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *