Wybory samorządowe w Abramowie – Chomiuk wygrywa z Kowalskim. Skład nowej Rady Gminy.

Przechwytywanie

Jak wynika z nieoficjalnych i niepotwierdzonych jeszcze wyników, niewielką różnicą głosów, nieco ponad 20, Artur Chomiuk wyprzedził Marka Kowalskiego w wyścigu o stanowisko wójta. Wyniki oficjalne będą za kilka godzin. Nie mamy jeszcze pełnych wyników wyborów na radnych, z tego co już wiadomo, część radnych poprzedniej kadencji obroniło swoje pozycje m.in. w Sosnówce i Dębinach.

Radni wybrani na obecną kadencję:

Abramów – Dorota Kowalska,  Marcin Mazur

Ciotcza – Wiesław Sienkiewicz

Dębiny – Beata Łysiak

Glinnik – Bogumiła Mazur,  Iwona Cwajda

Marcinów – Leszek Ogórek

Michałówka – Andrzej Rojek

Sosnówka – Danuta Komsta

Wielkie, Izabelmont – Stanisław Janek, Wiesław Białek

Wielkolas – Jarosław Kamela,  Jarosław Wlazły

Wolica – Beata Stępniak,  Renata Skowronek

Nie posiadamy informacji, kto został wybrany do Rady Powiatu.

Frekwencja w naszej gminie należała do najwyższych w powiecie i o godz. 17.30 wynosiła 55,34%. Szczegółowe dane opublikujemy w późniejszym terminie.

 

Komentarze do: “Wybory samorządowe w Abramowie – Chomiuk wygrywa z Kowalskim. Skład nowej Rady Gminy.

 1. karolq

  Widzę że zerowe zainteresowanie wynikami wyborów. Myślę że te pseudo komisje już się doliczyły kto ile i po ile ! Dwa dni po wyborach i dalej cisza. Oficjalne źródła milczą. Patologio gminnej demokracji dalej trwaj.

  Reply
 2. Maria

  Ciekawe czy będą obiecane podwyżki dla samorządowców w Abramowie,
  czy dla wszystkich?
  czy tylko dla pupili i krecików?

  Reply
  • wyborca

   Jaki soczysty komentarz! chciałbym zobaczyć ten „ład i porządek” szczególnie w relacjach ze Starostwem Powiatowym jak pokazał Pan zwycięzca w poprzednich kadencjach. Nawet przyznam Panu rację w poglądzie, że Pan Chomiuk jest twardszy, bardziej stanowczy od poprzedniego wójta. Zwłaszcza jeżeli chodzi o szybkie podniesienie sobie wynagrodzenia. (Uderzę się w pierś jeżeli Pan Chomiuk utrzyma przez 4 lata pensję poprzednika). Na razie nie gdybajmy i nie wróżmy, dajmy szansę wykazać się zwycięzcy…

   Reply
 3. Maria

  Pensja poprzednika też jak na warunki Abramowa nie była niska. Gmina mała, budżet niewielki więc pensja też wystarczająca. Więcej trzeba przeznaczyć na inwestycje. Myślę, że duma i pokazanie się – ważniejsza od pieniędzy

  Reply
 4. mirek

  Nie oceniajmy wójta po tym jakie otrzymuje wynagrodzenie. Bardziej istotny jest sposób rządzenia gminą i odważne podejmowanie decyzji nie chowanie się za inne osoby. Ważna jest umiejętność utrzymywania dobrych relacji, ale myślę że zwyciezca potrafi wyciągać wnioski. Do bycia wójtem potrzebne są pewne predyspozycje i albo się je posiada, albo nie.

  Reply
  • Ja

   No waśnie. „Po czynach ich poznacie.”
   A biorąc pod uwagę mizerotę jaką pokazał „nowy stary” wójt w czasie poprzednich dwóch kadencji to …
   W porównaniu z obecnym…, tzn. teraz już byłym wójtem, wypada jak…, szkoda gadać
   A mimo to pobierał wyższe wynagrodzenie.

   Tak więc czynami „nowy stary” wójt zasłużył co najwyżej na 1/10 wynagrodzenia które pobierał pan Kowalski.
   Sorry panie „mirku”, ale jak pan widzi, teraz będzie CH.D i kamieni kupa.
   A może pan – albo ktoś z rodziny – liczy że się załapie na PSL? 🙂

   Reply
 5. miśka

  no tak widzi sie tylko co sie chce widzieć a jak gmina była zadłużona i pan Chomiuk wyprowadział wszystko to już tego sie nie pamięta , a wynagrodzenie to tez tylko pan Chomiuk brał a to co w poprzednich kadencjach pan Zaworski pobierał i nadal pobiera 8 tys z gminy i 4tys z sejmiku plus emerytura to jest wporządku co do innych????

  Reply
  • Ja

   Nie wiem jak bardzo była zadłużona, ale że sporo p. Chomiuk wyprowadził to się nie tylko słyszało ale i widziało.
   Przed odejściem zrobił wietrzenie kasy rozprowadzając cały budżet, przyznając swoim podwyżki, różnego rodzaju nagrody, itp.
   Ciekawe na co nowy stary wójt przeznaczy tym razem kasę.
   Podobno mają powstać jakieś nowe etaty? (Posady Swoim Ludziom)

   Mimo iż mieszkańcy Glinnika od początku jego pierwszej kadencji skarżyli się na stan drogi w ich miejscowości to p. Chomiuk dopiero tuż przed wyborami łaskawie „rzucił” tam kilometr kiełbasy wyborczej w postaci asfaltu.
   Choć nie wiem czy to jego zasługa, czy też bardziej p. Zaworskiego który jest bardziej oblatany w Powiecie, podobnie jak Kowalski.
   Pan Kowalski skupiał się na konkretach – zarówno w czasie „wójtowania” jak i podczas kampanii – a nie na jeżdżeniu po wsiach i opowiadania kłamliwych bredni o konkurentach… czego efekty są doskonale widoczne.
   Wydaje mi się że p. Kowalskiemu zaszkodziły też wiatraki, choć „zasługa” radnych w tej materii była większa.

   Co będę się rozpisywał, przecież widać kto więcej zrobił dla gminy.
   Tymczasem pan Chomiuk jeszcze nie przekroczył progu gabinetu i już domaga się podwyżki.

   Reply
 6. mirek

  Najgorsze jest to kiedy osoba bedaca wojtem niewiele ma do powiedzenia bo ktos inny pociaga za sznurki i ma z tego niezla satysfakcje zwlaszcza finansowa.

  Reply
 7. Redakcja Post author

  Komentarz podpisany „kali” nie zostanie zatwierdzony, ze względu na ostatnie zdanie. Prosimy czytelników o wpisy bardziej merytoryczne niż emocjonalne i porządne sprawdzanie faktów, chociażby na BIP -ie. Na dzień dzisiejszy nie ma dekretu zakazującego ocenianie i krytykowanie władzy, w tym lokalnej, kto wie może i to się zmieni i powrócimy do kultu jednostki i przewodniej roli jednej partii. Krytyka poparta faktami może oczyścić lokalne życie społeczne z pewnych patologicznych zachowań.

  Reply
 8. M.

  Miśka, totalnie nie wiesz jak kręci się świat.Piszesz takie głupoty. Przecież Pan Zaworski jest w Radzie Powiatu a nie sejmiku.Nie pobiera emerytury, bo to jeszcze mężczyzna w sile wieku a nie w wieku emerytalnym, a wynagrodzenie 8 tysięcy to tylko pobożne życzenie każdego pracownika.

  Reply
 9. kali

  wszyscy się przyjrzeliśmy osobie pana Kowalskiego przez 4 lata i moim zdaniem nie ma żadnego porównania z tym co zrobił pan Chomiuk przez 8 lat. Każdy jest człowiekiem i ma prawo do rozrywki, nawet do zaglądania w kieliszek. Pan Kowalski jest kulturalny potrafi się dogadać z ludzmi na każdym szczeblu i nie ciąga innych po sądach. A powracając do księdza to niech zajmie się kościołem, a nie wtrąca się w politykę, agitując pana Chomiuka z ambony. To są fakty.

  Reply
 10. M.

  Ksiądz popiera tych co to potrafią np. przed wyborami, zafundować jakiś darmowy wyjaździk na pielgrzymkę albo inne profity.Nie ważne kim jesteś, ważne co nam dajesz.

  Reply
 11. miśka

  ludzie najpierw ogarnijcie bo naprawde dać wam nóż to byście sie powybijali. a co do P zaworskiego fakt pomyliąłm sie nie sejmik tylko rada powiatu ale nie o to mi tu chodziło, tylko o fakt ile pieniędzy co miesia pobiera a emeryture też ja to wiem i wiedzią to Ci co mają do tego dostęp. a wy niedowiarki wreszcie przejrzyjcie na oczy i pomyśłecie ile trzeba pracować zeby tyle zarobić??? a wiek p Zaworskiego jest jak najbardziej emerytalny i moze na to miejsce wasze dziecko mialo by prace a nie facet który przez tyle lat zdążył sie zabezpieczyć!

  Reply
 12. m.

  Misiu, Pan Zaworski emerytem jeszcze nie jest, ustawa mu nie pozwala:) cudnie by było gdyby tyle zarabiał w Gminie i Powiecie, ale niestety ustawa mu tez na to nie pozwala. Szkoda, bo zasługuje na takie pieniądze, za tyle lat uczciwej pracy i poświęconego czasu drugiemu człowiekowi. Pozdrawiam i Wesołych Świąt:)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *