Wybory Wójta 2018: Teresa Zielińska – Dlaczego kandyduję?

TS ZAP

Publikujemy wypowiedź Teresy Zielińskiej kandydatki na Wójta Gminy Abramów;

Kandyduję dlatego, że nie ma mojej zgody, a myślę, że i większości mieszkańców na takie funkcjonowanie  lokalnej władzy. Nie zgadzam się na taki jak obecnie model sprawowania władzy przez wójta. Czy w zakresie obowiązków wójta jest organizowanie wycieczek i dorabianie jako kierowca autobusu? Czy ważne inwestycje za duże gminne pieniądze (jakim jest np.zakup autobusu) mają zapadać  na nadzwyczajnej sesji rady gminy, gdzie radni nie mogą zadawać pytań? A gdzie jest rejestr umów zawieranych przez gminę, czy protokoły z posiedzeń rady gminy są publikowane? Powtarzam jeszcze raz nie ma na to zgody i najwyższy czas to zmienić. Jawność, przejrzystość i aktywny udział mieszkańców w istotnych dla nich sprawach to priorytet.

Utwierdzają mnie w tym przekonaniu o potrzebie zmian spotkania przedwyborcze z mieszkańcami oraz doświadczenia mojej pracy z ludźmi przez ostatnich kilka dziesięcioleci. Jedno z tych przedwyborczych spotkań (w Glinniku) odbyło się na zewnątrz budynku, ponieważ mimo zgłoszenia harmonogramu do urzędu gminy, sala nie została udostępniona, to też wymownie świadczy o poziomie organizacji panującej w urzędzie. Czas zmienić zniechęcenie i brak wiary w możliwość zmian u mieszkańców naszej gminy. Jest tu naprawdę wielu zdolnych i pracowitych ludzi, których energię należy spożytkować dla dobra wspólnego i dla ich własnego rozwoju. Jeszcze raz powtórzę – urząd to nie jest prywatny folwark „władcy” i jego dworu, urząd wójta to przede wszystkim służba mieszkańcom. Tak postrzegam funkcjonowanie urzędu i wydaje się, że nie jestem w tym odosobniona.

Padają pytania dlaczego nie startuję z listy Prawa i Sprawiedliwości i dlaczego nie jestem przez nich popierana? Odpowiedź na to pytanie nie leży w mojej gestii, to pytanie do lokalnych struktur partii. Przez ostatnią kadencję pełniłam funkcję radnej w powiecie lubartowskim do której zostałam wybrana z listy PIS-u. Moją aktywność w tym czteroleciu można ocenić czytając dostępne w sieci protokoły z posiedzeń rady.

Kampania wyborcza dla wielu kandydatów to istny festiwal obietnic inwestycyjnych, obiecywać można wiele, ale ile z tego zostanie wykonane? Niektóre obietnice możemy zweryfikować odnajdując stare ulotki sprzed lat, co obiecywano i co zrobiono. Nie tędy droga, inwestycje realizowane przez gminę muszą być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Inwestycje muszą być przemyślane i szeroko konsultowane i trzeba w pierwszej kolejności stawiać na takie, które umożliwią rozwój gminy. Można tu wykorzystać doświadczenia innych gmin, nawiązując współpracę, można też przy większych projektach działać wspólnie. Tu powrócę do inwestycji, która podzieliła nasze społeczeństwo, do powstania farmy wiatrowej, czy ta inwestycja i sposób, w jaki wydawano pozwolenia przyczyniła i przyczynia się do rozwoju gminy Abramów?

W wyborach każdy z nas ma jeden głos i to te pojedyncze głosy zebrane w całość zdecydują, jaki model władzy wybierzemy na najbliższe 5 lat. Może czas przełamać stereotyp. Czy wójtem zawsze musi być mężczyzna?

Komentarze do: “Wybory Wójta 2018: Teresa Zielińska – Dlaczego kandyduję?

 1. O co gra toczy się?

  Na BIP można było znaleźć wydatki za dowożenie uczniów za lata 2014 i 2015, późniejszych nie udało się znaleźć. I tak w 2014 w dziale dowożenie uczniów – Koszt utrzymania autobusu szkolnego – 124 279,69 w tym wynagrodzenia i pochodne – 65207,83. pozostałe koszty to zakup paliwa, ubezpieczenie, naprawy itp.
  Natomiast koszt wynajmu autobusu u przewoźnika prywatnego w 2014 roku – 43200,50, tyle o autobusie.
  Na poparciu Pis-u kandydat Chomiuk raczej więcej głosów nie uzyska, wręcz odwrotnie. Natomiast sporo głosów straci sam PIS, bo ta decyzja dla większości sympatyków PIS-u jest co najmniej niezrozumiała, żeby nie powiedzieć głupia. Aż tak z ludźmi nie pogrywajcie!

  Reply
 2. kunegunda

  SZOK- że tak bardzo dobrze zarabiają kierowcy w naszej gminie-nie wiedziałam. Powyższy komentarz mówi o tym kogo PIS zaciąga w swoje szeregi, niech się nie zdziwią jak się zawiodą.

  Reply
 3. Ja

  Miejscowi działacze PiS wspólnie z działaczami PSL obalili mit (a może i coś więcej) o podziałach i wypinając się na swoich wsparli znany z antypolskiej działalności PSL. PSL który jest znany głownie z antypolskiej działalności takiej jak niemal całkowita likwidacja przemysłu cukrowego, skrajnie niekorzystna umowa z Rosja na dostawy zanieczyszczonego gazu, brak reakcji na karanie rolników za nadprodukcję,cały szereg powszechnie znanych afer i uporczywe łaszenie się do PO walczącej by niemieccy naziści nie musieli płacić za zbrodnie wojenne.
  Ciekawe czy będzie jakaś afera taśmowa z komisarzami liczącymi głosy?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *