Zanim nastąpi zmiana…, Wójt Lepka Łapka naucza…

wójt 3

Czyżby Wójt Lepka Łapka przewidział, że mogą nastąpić poważne zmiany i już przygotowuje swoich wyborców a może i następców do zmian jakie mogą nastąpić?…Zanim przejdziemy do jego nauk o administracji kilka zdań na poważnie o proponowanych zmianach..

Wybory samorządowe dopiero w przyszłym roku, ale wszystko wskazuje na to, że odbędą się one już po zmianach w ordynacji wyborczej, którą chce wprowadzić partia rządząca. Najważniejszą zmianą którą chce wprowadzić PIS jest ograniczenie do dwóch kadencji sprawowania władzy dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Inne ważniejsze zmiany to wprowadzenie szklanych urn wyborczych, zainstalowanie kamer w lokalach i bezpośrednia transmisja przez internet. Najpoważniejsze kontrowersje budzi jednak ograniczenie kadencyjności, pomimo, że na razie nie wiadomo jeszcze, w jakim zapisie będzie uchwalana. Chodzi o to, czy te dwie kadencje będą obowiązywać od chwili przegłosowania zmian, czy ustawa zadziała wstecz. Jakby nie było, słychać już pomruk niezadowolenia szczególnie ze środowisk, które jakby miały patent na sprawowanie władzy, najbardziej dotyczy to gmin wiejskich.

Ale wróćmy do zapowiedzianych na początku nieocenionych pouczeń Wójta Lepka Łapka ze strony: stopwiatrakom.eu

wójt 1

wójt 2

Komentarze do: “Zanim nastąpi zmiana…, Wójt Lepka Łapka naucza…

 1. Greg

  Czas na analizę kto powinien w następnej kadencji zostać Wójtem.
  Ja sugerował bym pewnego społecznika:))) Kogoś z poza duopolu.
  Ale to tylko moja sugestia
  Czas na dobrą zmianę 🙂
  Obserwując wydarzenia nieodparcie nasuwa mi się paralela z okresem minionym. Klany zasiedlające urzędy, kultywowanie tradycji rodzinnych pracy w samorządzie itd. itp. Czy kiedyś coś takiego nie występowało?
  Czy aby głównym priorytetem przy zmianie z sąsiada na sąsiada nie była walka z klikami i zatrudnianie tylko osób ze względu na kompetencje?
  Czy na pewno mamy z tym doczyszczania?

  Reply
 2. Ja

  Gdyby kamery były jeszcze pod wszystkimi sklepami, to mogłoby przyczynić się to do zaniechania prowadzenia niekonwencjonalnych praktyk agitacyjnych.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *