Ewidencja gruntów i budynków w gminie Abramów – prace trwają.

zapisz

W remizie OSP w Abramowie od kilku tygodni trwają czynności związane z ustaleniem przebiegu granic działek w związku z wykonywaniem modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla gminy Abramów. Jest to w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego, w którym powiat lubartowski dysponuję sumą ok. 12 mln zł., w tym 700 tys. na opracowanie w gminie Abramów.  Informacja ta pochodzi z odsłuchania przebiegu sesji Rady Gminy w Abramowie z dnia 1 lutego 2019 roku na której Kierownik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości Albert Wójcik przedstawił cele projektu i procedurę z nim związaną. Prezentacja przedstawiona na sesji jest dość obszerna, ale warto się z nią zapoznać. Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=7XaLTXJmGx4

Poniżej kilka zdań w wielkim skrócie na ten temat. W przebiegu czynności związanych z ustaleniem przebiegu granic działek nie są przewidziane faktyczne pomiary i oznaczenia w terenie, ponieważ miałoby to kosztować o wiele więcej niż przeznaczono na projekt w gminie. Ważne jest aby jak najwięcej właścicieli zapoznało się z projektowaną mapą, ponieważ brak uczestnictwa nie wstrzymuje prac, ani zmian wprowadzanych do projektu dotyczących poszczególnych działek. Wyrażenie zgody podpisem po zapoznaniu się z przedstawionym przebiegiem granic działek ma skutek prawny. Jeśli ktoś się nie zgadza, może przedstawić swoje wątpliwości poparte dokumentami (np; akt notarialny, wypis z ksiąg wieczystych), uwaga taka może zostać uwzględniona lub nie. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że po zakończeniu prac na terenie gminy, przygotowany projekt będzie wyłożony przez 15 dni roboczych w Starostwie Powiatowym w Lubartowie i tam będzie można zgłosić uwagi do przygotowanego projektu. Tu ważna uwaga; ogłoszenie o wyłożeniu projektu będzie tylko publiczne, nikt z właścicieli nieruchomości nie dostanie powiadomienia, dlatego należy sprawdzać ogłoszenia na internetowej witrynie starostwa. Ogłoszenie o wyłożeniu projektu ma być opublikowane na 14 dni przed wyłożeniem. Przybliżony termin przygotowania projektu to może być przełom lipca i sierpnia, ale należy pilnować, ponieważ przeoczenie terminu może pozbawić właścicieli nieruchomości możliwości złożenia uwag. Po tym ustawowym upływie czasu przygotowany operat staje się nową ewidencją. Dokonanie zmian później jest możliwe, ale będzie już dość skomplikowane a zapewne i kosztowne.(odsyłam do zapisu wypowiedzi z sesji)

foto; kadr z zarejestrowanego przebiegu sesji na youtube

Komentarze do: “Ewidencja gruntów i budynków w gminie Abramów – prace trwają.

  • Do Obserwator

   Skoro konkurs podobno w maju to skąd Ty o tym już wiesz? Mamy kwiecień. Czyżby jakiś krecik u nowego wójta?? A druga sprawa jak podobno ma być w maju to już byś chciał znać kandydatów??

   Reply
 1. Anna

  Podobno moze tez byc dyrektor z Warszawy.
  I bardzo dobrze.ze będzie konkurs na dyrektora szkoły podstawowej w Abramowie.

  Reply
 2. Anna

  Do Obserwator;
  Wójt mówił na ostatniej sesji ze konkurs na dyrektora szkoły podstawowej ma byc w maju
  i ze nawet moze byc dyrektor z Warszawy

  Reply
 3. Obserwator

  W całej Polsce mają zostać ogłoszone konkursy w szkolach podstawowych. To żadna tajemnica, wystarczy poczytać w internecie, a nie krecikiem nazywać.

  Reply
 4. Joanna

  Do Obserwator
  I tak byc powinno…Moze wreszcie cos zmieni sie…
  A nie ciągle to samo,,,itp,i ze cała rodzina pracuje w szkole..i na stazu tez..

  Reply
 5. Ania K.

  Pan Michał Rola nowym sekretarzem powiatu. GRATULACJE panie Michale. Widać potrafią docenić człowieka. Super 👌

  Reply
 6. Anna

  Do Ani K..
  Niech sobie będzie nawet ze 100 lat nowym sekretarzem powiatu,płakac po nim nie będziemy.Ale to co tutaj go nie doceniali?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *