Abramów – Wójt zarządza przedłużenie kadencji dyrektora szkoły

dscn3641

Na początek krótki cytat z: http://www.oswiata.abc.com.pl :

Możliwość przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora na kolejny okres – bez konieczności przeprowadzenia konkursu – wynika z art. 36a ust. 14 u.s.o. Tryb ten uprzywilejowuje dotychczasowego dyrektora szkoły.
Aby powierzyć stanowisko dyrektora na kolejną kadencję, organ prowadzący zobowiązany jest zachować określoną procedurę. Przepisy zobowiązują go do następujących czynności:
– zasięgnięcie opinii rady szkoły i rady pedagogicznej – przy czym nie są one dla organu prowadzącego wiążące;
– uzgodnienie tej sprawy z kuratorem oświaty (w przypadku szkół artystycznych – z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego) – kurator (lub minister) musi wyrazić zgodę na to przedłużenie. Zgodnie z poglądem wyrażonym w orzecznictwie sądowym uzgodnieniu podlega zarówno sama możliwość przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora danej osobie, jak i jego okres [wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z 10.06.2014 r. (IV SA/Gl 381/14)]. Wymóg uzgodnienia z kuratorem oświaty nie dotyczy wymienionych wcześniej placówek prowadzonych przez ministra edukacji narodowej.
Powierzenie stanowiska w tym trybie – podobnie jak w przypadku trybu konkursowego – dotyczy pięciu lat szkolnych. W uzasadnionych przypadkach może to być okres krótszy, jednak nie krótszy niż jeden rok szkolny.”

Źródło: http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/przedluzenie-kadencji-dyrektora-trzeba-ustalic-z-rada-pedagogiczna

Poniżej stosowne zarządzenie wójta:

dyr.

Komentarze do: “Abramów – Wójt zarządza przedłużenie kadencji dyrektora szkoły

 1. Obywatel

  Ciekawe czy teraz obecny pan wójt przedłuży pani dyrektor szkoły pdst kadencję .
  w co wątpie

  Reply
  • kRZYSIEK

   chomiuk wiadomo po znajomosci jej przedłużył kadencje niewiadomo za co jeszcze jakby była taka ok i dawała odpowiedzialnyvch opiekunów do dzieci do autobusu zresztą u nas w szkole wczyscy są po znajomosci np pan kierowca kolega p.chomiuka itp.

   Reply
 2. kRZYSIEK

  Bez kitu.Ja na miejscu P.Marka nie przedłużał bym kadencji p.dyrektor szkoły pdst w Abramowie chocby dlatego ze jak cos sie stanie to potrafi wysłac dziecko ze złamaną reką do domu same.,pozatym daje nieodpowiedzialnych pracowników co wyrazają sie wulgarnie do dzieci by jezdzili jako opiekun.

  Reply
 3. Joanna

  Teraz juz nie ma przedłużania kadencji tylko jak konczy sie kadencja dyrektorce to jest robiony konkurs na dyrektora szkoły.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *