Nowa książka Leszka Kozaka

książka

Leszek Kozak autor kilku pozycji dotyczących historii najbliżej nam okolicy, m.in “Obszar Gminy Abramów w Dziejowym Ujęciu”, „Wojna i okres powojenny na terenie gminy Abramów 1939 – 1945”, „Historia wsi Marcinów” wydał nowa pozycją.  „Oddział podziemia antykomunistycznego pod dowództwem Kazimierza Wożniaka ps. „Szatan”, taki tytuł ma nowa książka. Temat, chociaż historyczny, jest kontrowersyjny i mimo, że upłynęło kilkadziesiąt lat, wciąż wzbudza emocje i spory. Książka interesująca nie tylko dla pasjonujących się lokalną historią. Poniżej krótki wpis autora o tej pracy.

W tym tygodniu ukazała się publikacja mojego autorstwa pt. „Oddział podziemia antykomunistycznego pod dowództwem Kazimierza Woźniaka ps „Szatan”. Książka przedstawia działalność kilkuosobowej grupy żołnierzy podziemia antykomunistycznego walczących pod przewodnictwem charyzmatycznej postaci jaką był K. Wożniak ps. Szatan w latach 1946-1947 na terenie powiatu: lubartowskiego, lubelskiego oraz puławskiego. Działalność tej bojówki nacechowana była dużą dozą brutalności oraz bezkompromisowości. Czyny tej grupy obrosły wśród lokalnej społeczności złą legendą żyjącą po dziś dzień. W publikacji napisanej w oparciu o bazę źródeł IPN, wielu ustnych relacji oraz literatury starałem się możliwie najpełniej przedstawić fakty, by stawić czoło wielu stereotypom i niedomówieniom na temat wydarzeń z tamtych lat. Zachęcam do lektury.

Publikacja dostępna jest już w Publicznej Bibliotece w Abramowie.

Komentarze do: “Nowa książka Leszka Kozaka

 1. Marcin

  Gdzie można nabyć/wypożyczyć książki “Wojna i okres powojenny na terenie gminy Abramów 1939 – 1945″, “Historia wsi Marcinów” ?

  Reply
  • Redakcja Post author

   W sprawie nabycia książki najlepiej skontaktować się z autorem – tel.600 263 745

   Reply
 2. halina

  Witam urodziłam się w Lubartowie dawno temu,czy mogłabym prosić o końcową tragiczną historię znajomego mojej rodziny Pana Bolesława Syty z miejscowości Trzciniec w Lubelskim,dzieciństwo spędziłam w Ciotczy.Halina Krystyna Zienko z domu Chruścicka.Dziękuję dla mnie to ważne.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *