Koronawirus – uwaga na niektóre leki!

leki

Ta informacja dla tych, którzy używają leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. W mediach przetwarzana jest informacja francuskiego Ministra Zdrowia Oliviera Verana. Tu poniżej informacja ze strony:https://www.polskieradio24.pl.

– Przyjmowanie leków przeciwzapalnych (ibuprofen, kortyzon) może być czynnikiem pogarszającym przebieg infekcji – napisał na Twitterze Veran. W przypadku występowania gorączki zalecił stosowanie środków z paracetamolem oraz konsultację z lekarzem….

W związku z licznymi wątpliwościami francuskich lekarzy odnośnie do stosowania leków przeciwzapalnych i antygorączkowych głos zabrał również dyrektor w ministerstwie zdrowia Jerome Salomon, który poinformował w mediach społecznościowych, że zgłaszane są niepożądane skutki, związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u pacjentów z COVID-19.

Ostrzeżenia przed przedawkowaniem

Lekarze nie rekomendują jednak nagłego zaprzestania leczenia tymi środkami w chorobach przewlekłych oraz ostrzegają przed przedawkowywaniem środków z paracetamolem.

Podane informacje opierają się na razie wyłącznie na obserwacjach przeprowadzonych u pacjentów przyjętych na intensywną terapię we francuskich szpitalach. Lekarze zauważyli, że zwłaszcza młodzi pacjenci – często sami się lecząc wcześniej – stosują duże ilości leków przeciwzapalnych.

Foto; internet

Komentarze do: “Koronawirus – uwaga na niektóre leki!

 1. Teresa Zielińska

  Proszę o opublikowanie informacji:

  „Proszę powiedzieć wszystkim ludziom, którzy maja objawy lub obawiają się korony, gdy dostaną bólu głowy, silnego bólu głowy, infekcji gardła, kaszlu lub gorąca. Nie należy przyjmować Ibuprofenu, ponieważ odkryto, ze zwiększa on szybkość rozmnażania koronawirusa covid-19 w organizmie i to jest powód, dla którego ludzie we Włoszech osiągnęli obecny zły stan i szybki rozprzestrzenianie się – najlepiej w tym przypadku paracetamol lub aspiryna – przekaż wiadomość wszystkim, których znasz, aby uchronić ich przed tą chorobą / kryzysem.
  W szpitalu w Tuluzie we Francji występują cztery bardzo krytyczne przypadki koronawirusa u osob w wieku 18/24 lat i 32 lata, które nie maja żadnych problemow zdrowotnych. Ich problemem jest to, ze kiedy wszyscy wydawali się mieć objawy, wszyscy brali środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen profenid i inne leki typu metypred”

  Reply
 2. Teresa Zielińska

  Proszę o opublikowanie informacji:

  Jak postępuję w obliczu epidemii? – jeśli może to być pomocne osobom spoza kręgu medycznego.

  NIE WYCHODZĘ Z DOMU. Odwołałem fryzjera, szkolenie z psem, wszystkich prywatnych pacjentów, panią sprzątającą dom, nianie. Mszy słucham online, na podwórko wychodzę w obrębie ogrodzenia albo jadę do lasu/łąkę, gdzie nie ma ludzi. Na konieczne zakupy zakładam jednorazowe rękawiczki i zachowuje odległość 2m od innych. Od kichających/kaszlących min. 4m. Żadnych środków publicznego transportu. Nikogo nie przyjmuję w domu. Nikogo nie odwiedzam, zwłaszcza rodziców, żeby ich nie narażać. Przed powrotem ze sklepu do samochodu wyrzucam rękawiczki. Odkażam ręce. Po powrocie do domu odkażam ręce, „skażona” kurtka wisi w korytarzu, wszystkie pozostałe ubrania od razu do pralki. Myje dokładnie ręce z mydłem i biorę prysznic. Przy wejściu mam rozpylacz z 70% alkoholem i papierowe ręczniki do odkażania zakupów i innych wnoszonych rzeczy. Pod żadnym pozorem nie podaje nikomu reki, nie dotykam ust, nosa ani oczu zanim dokładnie nie umyję rąk (jeśli ktoś ma z tym problem, zwykła maska skutecznie o tym przypomina). Wirus jest groźny po przedostaniu sie do układu oddechowego z mikrokropelkami od osoby zakażonej (obecnie KAŻDY MOŻE BYĆ ZAKAŻONY, nawet bez żadnych objawów). Piję często (nawet co 15 min) ciepłe płyny, żeby ewentualne wirusy spłukać do żołądka.
  owoce/warzywa myję wodą z mydłem (uszkadza lipidową otoczkę wirusa). To, co sie da – podgrzewam przed zjedzeniem. Surówki są ryzykowne. Nie przyjmuje ibuprofenu ani leków przeciwzapalnych. Nie pije alkoholu – oslabia odporność.
  Przechorowanie zakażenia koronawirusem nie zabezpiecza przed ponownym zakażeniem.
  Uzbrajam sie w wytrwałość

  Reply
  • V

   Rękawiczki nie na wiele się zdadzą jeśli kupisz chleb dokładnie obmacany wcześniej przez ch… wie ile osób. Zwłaszcza że niektórzy mieszkańcy Abramowa w d… mają innych i łażą po sklepach mimo że są objęci kwarantanną.

   Reply
 3. Aga

  Nie wszystko co przeczytamy w Internecie jest prawdą. Aż huczy w internecie o „infodemii” spowodowanej koronawirusem.
  Zapewne nie jeden z nas dostał od swojego znajomego wiadomość, gdzie znajdują się „wskazówki” czeskiego lekarza. PIĆ WODĘ OCZYWIŚCIE TRZEBA, ale że pomoże nam wirusy spłukać do żołądka i zabić wirusa atakującego układ oddechowy?? Na to nie ma potwierdzenia, wiele osób obala ten właśnie mit. Weryfikujmy informacje które przekazujemy innym!

  Reply
 4. mieszkaniec

  Do V 20-Jeżeli wiesz że , że są mieszkańcy Abramowa objęci kwarantanną , i łazili po sklepach to bądz zdecydowany i dzwoń do Sanepidu i na Policję bo wiesz że chodzi tu o zdrowie mieszkańców naszej gminy Abramów. Życzę Ci dużo zdrowia i odwagi.

  Reply
 5. Teresa Zielińska

  Do Agi
  Moje informacje nie są z internetu. I nie będę ich weryfikować. To należy do osób, które posiadają taką wiedzę oraz doświadczenie. Do nich należy potwierdzenie lub obalenie mitu ( tak jak to skomentowałaś – masz do tego prawo ). A ja mam prawo do opublikowania, ponieważ temu służy strona „Nasz Abramów” i dziękuję za tą pracę Redakcji.
  W obecnej bardzo trudnej sytuacji dla społeczeństwa nie ma co drążyć skały. Każde wskazówki są dobre oby tylko służyły społeczeństwu.
  Jeżeli kogoś uraziłam to przepraszam.

  Reply
 6. informator

  Mamy sytuację nadzwyczajną,w której Lubartowski Szpital wymaga pomocy ,a Starosta Lubartowski publikuje zapytanie ofertowe o zamiarze zakupu samochodu służbowego na potrzeby starostwa,na ten cel zabezpieczonych jest aż 150tys zł. Odsyłam do informacji lokalnych,lubartów24. Wniosek prosty jakim mizernym gospodarzem jest starosta,myśli że koronawirus ją nie dotyczy,zeby się nie przeliczyła.

  Reply
 7. Maria

  Lubartowski szpital zwrócił się do firm i przedsiębiorców o pomoc na zakup podstawowych środków sanitarnych. Z tego co wiem to Starostwo posiada 2 skody do dyspozycji. Ale łatwo jest zarządzać cudzymi pieniędzmi. Poprzednia władza to jedną skodę garażowała w Ostrowie Lubelskim, gdyż szefostwo było wożone do domu. Obecna władza starostwa zadłuża powiat, ale chce jeździć nowym samochodem. Dziwi mnie fakt, że obecny wicestarosta zmienił zdanie odnośnie zadłużenia powiatu, gdzie kiedyś był przeciwny. Zawsze punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Popieram informatora – że mizernym gospodarzem jest zarząd starostwa i jego działania w tak trudnym czasie. Radzę zwrócić oczy na szpital.

  Reply
  • Albert

   Lubartowski szpital niech najpierw postara się o uszczelnienie magazynów a dopiero potem niech zacznie starać się o pomoc w uzupełnianiu ich zasobów.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *